Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Zbliża się czwarta "Filmostrada"   -   14/10/2003
Na przełomie listopada i grudnia, już po raz czwarty, w kinie "Millennium" odbędzie się festiwal interesujących filmów, które jednak nie przebiły się do głównych repertuarów kin w Polsce. Impreza przygotowywana jest wspólnie z dystrybutorem ambitnego kina - firmą SPInka. Będziemy mogli zobaczyć siedem filmów z całego świata.

Ogloszenie

Corocznie na świecie odbywają się przeglądy filmowe i festiwale. Pokazywane są na nich setki interesujących filmów. Tylko znikomej części udaje się dotrzeć do widzów w Polsce, pozostałe omijają nas, co odbiera nam możliwość poznania ciekawej, a mniej znanej kinematografii latynoamerykańskiej czy afrykańskiej. Kino Millennium za pośrednictwem dystrybutora ambitnego kina – firmy SPInka postanowiło zatem wybrać i umożliwić obejrzenie najciekawszych festiwalowych filmów - ważnych i mądrych, śmiesznych i smutnych, nierzadko kontrowersyjnych, budzących silne emocje, zmuszających do myślenia. Takich, które skłaniają do refleksji nad tym, kim jesteśmy, gdzie byliśmy i dokąd idziemy.
W tym roku zaprezentowany zostanie najgłośniejszy film brazylijski ostatniego roku – MIASTO BOGA oraz największy sukces komercyjny kinematografii argentyńskiej ostatnich lat – film SYN PANNY MŁODEJ. Będzie też reprezenant kraju, w którym kinematografia dopiero stawia swoje pierwsze kroki – do Czadu - na film ABUNA, który był kandydatem tego kraju do Nagrody Oskara za rok 2003. W poetyce Dogmy zrealizowany jest najnowszy obraz Susanne Bier – OTWARTE SERCA – nagrodzony nagrodą FIPRESCI na ostatnim MFF w Toronto oraz najnowszy film z Glenn Close – WITAMY W NASZEJ DZIELNICY. Prawdziwą uczta dla wszystkich kinomanów będzie prezentacja dwóch filmów Jana Svankmajera – SPISKOWSCY ROZKOSZY i OTESANEK – niezwykle oryginalnego reżysera nawiązującego w swojej twórczości do poetyki, w jakiej powstały obrazy twórców zaliczanych do nurtu surrealistycznego: Bunuela, braci Quay, Marca Caro, J.P. Geneta.

Impreza rozpocznie się 27 listopada i potrwa do 4 grudnia. Bilety na każdy z filmów kosztować będą tylko 10 zł i będą do nabycia w kasach kina.

Opisy poszczególnych filmów, które złożą się na przegląd zamieszczono na stronie kina Millennium : www.okay.pl/millennium. Już niebawem - szczegółowy harmonogram.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947