To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Praca w przestrzeni życia niepełnosprawnych   -   13/6/2007
Czy osoba niepełnosprawna ma szansę na znalezienie i podjęcie pracy? Jak upośledzeni umysłowo mają funkcjonować w społeczeństwie po śmierci ich rodziców lub krewnych? Tym i innym problemom poświęcona będzie konferencja naukowa pt. "Praca w przestrzeni życia niepełnosprawnych". Organizują ją 14 czerwca o godz. 9.00 przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie: Stowarzyszenie "Ich Lepsze Jutro", Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie. To pierwsza taka inicjatywa w Tarnowie.

Ogloszenie
>

- Chcemy się zastanowić czy praca osoby niepełnosprawnej jest fikcją czy też może się stać rzeczywistością - podkreśla Tomasz Wardzała, wiceprezes Stowarzyszenia i jednocześnie kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Odpowiedzialna za projekty terapeutyczne w Stowarzyszeniu wiceprezes Klaudia Padoł zaznacza, że powołany pół roku temu Warsztat Terapii Zajęciowej nie ma być "przechowalnią" niepełnosprawnych, ale tylko przejściowym etapem w ich życiu. - Tu mają się nauczyć samodzielności i po jakimś czasie wypłynąć na szerokie wody. Mają sobie poradzić w domu, w pracy, na ulicy - zaznacza Klaudia Padoł.
Zaproszeni prelegenci wspólnie będą się zastanawiać jak pomóc niepełnosprawnym w poruszaniu się po rynku pracy, a tym samym zwiększyć ich aktywizację zawodową i społeczną. Prof. Danuta Gielarowska z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie podejmie problem nabywania godności w procesie pracy niepełnosprawnych. Ks. prof. Adam Solak z UKSW omówi zjawisko pracy niepełnosprawnych jako warunek ładu społeczno-gospodarczego. O poczuciu jakości życia u młodzieży z upośledzeniem umysłowym będzie mówić dr Renata Smoleń z Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa Wiesław Zworski przedstawi formy pomocy niepełnosprawnym ze strony samorządu. O tym jak w praktyce prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa opowie Tomasz Wardzała, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Konferencję zakończy dyskusja panelowa z udziałem osób niepełnosprawnych, ich rodziców, opiekunów, a także psychologów, pracodawców i przedstawicieli urzędów pracy.
Konferencję organizuje: Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Stowarzyszenie "Ich Lepsze Jutro", Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie.
Początek konferencji w czwartek 14 czerwca o godzinie 10:00 w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ulicy Hodowlanej 6. .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:19:47
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html