To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Światowe Dni Młodzieży w Sydney   -   15/6/2007
„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami” (Dz 1, 8) – te słowa towarzyszą XXIII ŚDM w Australii, do których pozostało około 400 dni. Termin polskich zgłoszeń - ze względu na konieczność rezerwacji biletów lotniczych - koordynatorzy wyznaczyli na koniec sierpnia br. Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się w połowie lipca przyszłego roku.

Ogloszenie

Wylot z Polski i przelot przez Hongkong i Macao planowany jest w dniach 8-10 lipca 2008; pobyt w diecezji w Melbourne – 10 do 14 lipca; Światowe Dni Młodych rozpoczynają się w Sydnej 15-go i potrwają do 20 lipca, w dniach 21 – 22 lipca odbędzie się wycieczka w głąb Australii, natomiast 23 lipca nastąpi powrót do Polski (termin początkowy i końcowy może ulec zmianie).
W programie pobytu znajdą się spotkania z miejscowymi wspólnotami, zajęcia kulturalne, wycieczki, pielgrzymki do miejsc lokalnego kultu, modlitwa, a także udział w projektach społecznych oraz Festiwal Młodych. Najważniejszym wydarzeniem podczas XXIII ŚDM będzie spotkanie, nocne czuwanie i Eucharystia pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI.

XXIII ŚDM rozpoczną się oficjalnie we wtorek 15 lipca 2008, Ceremonią otwarcia. Jej istotną częścią będzie Msza św., której przewodniczyć będzie Arcybiskup Sydney Kardynał George Pell. Miejsce ceremonii otwarcia, którym ma być rozległa przestrzeń w samym centrum Sydney, będzie zakomunikowane już niedługo przez miejscowych organizatorów. W dniach 16, 17 i 18 lipca będzie miało miejsce triduum katechetyczne przygotowujące do Czuwania i Mszy św. z udziałem Ojca Świętego. W godzinach porannych w kościołach i różnych salach metropolii sydneńskiej odbędą się w grupach językowych katechezy głoszone przez zaproszonych biskupów. W czasie triduum szczególnego znaczenia nabierze także Centrum Pojednania usytuowane w pobliżu katolickiej Katedry Saint Mary, gdzie sprawowany będzie sakrament pojednania. W Centrum Pojednania będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy w ciszy przy Krzyżu ŚDM. Podczas triduum (16, 17, 18 lipca) popołudniami i wieczorami w różnych miejscach centrum miasta odbywać się ma Festiwal Młodych. Zapisy grup chętnych do zaprezentowania swojej kultury czy duchowości możliwe są za pośrednictwem strony internetowej www.wyd2008.org. Termin zgłoszeń upływa 26 października 2007 r. Pierwsze spotkanie z Papieżem i Ceremonia powitania Ojca Świętego, który przybędzie statkiem do portu i zatoki w Sydney, odbędzie się popołudniu we czwartek, 17 lipca, w tym samym miejscu w centrum miasta, gdzie będzie ceremonia otwarcia ŚDM. Wieczorem 18 lipca ulicami Sydney i wzdłuż wybrzeży portu przejdzie Droga Krzyżowa. Punktem kulminacyjnym ŚDM jest Czuwanie i Celebracja Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI w sobotę wieczorem i w niedzielę (19-20 lipca) na hipodromie Randwick, oddalonym ok. 9 km od centrum Sydney. Trasa pielgrzymki młodych na miejsce spotkania z Papieżem będzie przebiegać m.in. poprzez słynny most sydneński Harbour Bridge.

Formalne zgłoszenia do wolontariatu rozpoczną się dopiero od miesiąca lipca. Aktualne formularze zamieszczone na stronie internetowej służą jedynie wyrażeniu zainteresowania tą posługą. Wszystkich zainteresowanych taką formą uczestnictwa odsyłamy do śledzenia oficjalnej strony Komitetu australijskiego www.wyd2008.org. Koszty związane z przelotem pokrywają wolontariusze. Polskie Biuro ŚDM nie prowadzi tym razem żadnych kwalifikacji, ani nie pośredniczy w kontaktach z Komitetem w Sydney. Natomiast rejestracja grupy odbywać się będzie kilkufazowo. Już teraz należy zgłosić się do swojego koordynatora, a ten winien zarejestrować grupę diecezjalną poprzez podaną wyżej stronę. Od połowy lipca zostanie uruchomiona druga faza rejestracji, podczas której trzeba będzie wpisać do danej grupy poszczególnych jej uczestników. Wpisanie danych konkretnej osoby będzie umożliwiało uruchomienie procesu starania się o wizę wjazdową do Australii.
Światowe Dni Młodzieży ukierunkowane są z reguły na ludzi młodych. Stąd zalecany wiek uczestników spotkania winien być w przedziale 16-35 lat. Opiekunami grup muszą być osoby, które ukończyły 18 rok życia. Mile widziani są także opiekunowie i duszpasterze powyżej 35 roku.
Wszystkie osoby zgłoszone z Polski potrzebują wizy wjazdowej do Australii. W wyniku uzgodnień z Ambasadą australijską w Warszawie proces wizowania rozpocznie się z końcem września br. i będzie koordynowany przez Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM. Rząd australijski zwolnił nas z koniecznej opłaty (180 zł), ale obowiązują nas normalne procedury i załączniki do wniosku 48R. Szczegółowy wykaz dokumentów zostanie przesłany do koordynatorów po kolejnym spotkaniu roboczym z Sekcją wizową. Warto już jednak uwzględnić, że:o wizę na ŚDM będą mogły wystąpić jedynie osoby zarejestrowane na stronie internetowej, których dane zostaną kompletnie podane do systemu; uczestnicy ŚDM otrzymają wizę turystyczną jednorazową (ważną 3-miesiące); osoby planujące w trakcie pobytu w Australii wyjazd do Nowej Zelandii muszą poprosić od razu o wizę wielokrotną; osoby niepełnoletnie będą musiały wypełnić wniosek 1229 i dostarczyć notarialne zgody rodziców na wyjazd dziecka za granicę, zupełne akty urodzenia dziecka i dokumenty potwierdzające tożsamość; osoby po 70 roku życia będą musiały przejść specjalne badania lekarskie; osoby zgłoszone do Festiwalu Młodych będą musiały wypełnić wniosek 420.
Już wkrótce wszelkie szczegółowe informacje związane z organizacją i przebiegiem ŚDM w Sydney będą dostępne na stronie www.sydney2008.pl. Organizatorzy proszą wszystkie osoby i wspólnoty o modlitwę w intencji młodzieży i przygotowań do tego spotkania.

Przybliżony koszt całkowity wynosi ok. 8,5 tys. zł (przelot, wycieczka, pakiet pielgrzyma: wyżywienie, noclegi w warunkach pielgrzymkowych – młodzież w miarę możliwości zostanie zakwaterowana w domach (rodziny), parafiach (sale) i szkołach katolickich; pakiet polski, fundusz solidarnościowy (10 Euro), ubezpieczenie). Pakiet pielgrzyma obejmuje kilka wariantów – wariant A to koszt 395 dolarów australijskich.

Termin polskich zgłoszeń – z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwacji przelotów – wyznaczony został na koniec sierpnia tego roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:58:32
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html