Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Każdy może się uczyć szybciej i skuteczniej   -   21/2/2004
Taki wniosek wypływa wprost z seminarium , jakie odbyło się w piątek w audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie. Uczestnicy ponad 4-godzinnych warsztatów "Nowoczesne techniki kształcenia" spędzili bardzo ciekawe popołudnie. Poprowadził je dziennikarz, tłumacz i żeglarz, twórca Akademii ECCE HOMO XXI - Marek Szurawski.

Ogloszenie

Podczas czterech godzin seminarium jego uczestnicy zdążyli przetestować aktualne możliwości własnej pamięci, nauczyć się wielu praktycznych technik jej treningu, technik relaksacyjnych (w tym ćwiczeń fizycznych pobudzajacych naszą percepcję lepiej niż nawet duże ilości wypijanej kawy). Marek Szurawski -w procecie nowego, szybszego i skuteczniejszego uczenia się - zwraca uwagę głównie na konieczność stymulowania prawej - jak się okazuje niedocenianej, nie tylko zresztą w polskich programach szkolnych - półkuli mózgowej, odpowiedzialnej za wyobraźnię, intuicję i wiele innych umiejętności.
Praktyczną umiejętnością wyniesioną z warszatów przez wszystkich uczestników było nauczenie się na pamięć kalendarzy na najbliższe dwa lata do przodu. Umiejętność ta jest zarówno konsekwencją zdobytej podczas warsztatów wiedzy ogólnej i rozpoczętego podczas nich treningu, jak i próbką możliwości, którą dają podobne zajęcia, oparte o najnowsze zdobycze nauki, wciąż eksplorującej niezmierzone możliwości ludzkiego umysłu. (PD)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(23-02-2004) PannaNikt :
Czy ktos z internautow korzystal kiedys z opisywanych metod uczenia? Bo przydaloby sie poznac takze opinie 'drugiej strony'. Szczerze mowiac - uwazam, ze kazdy ma wlasny, wypracowany sposob uczenia, rozny od innych, ktory w jego przypadku jest skuteczny - choc dla innych moze byc nieefektywny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2004) Maturzysta :
A co sadzicie o tej szkole? Warto tam isc - bo slyszalem rozne opinie - czasami niezbyt pochlebne, a niechce tracic swoich grosikow...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Gucha :
Warsztaty były ogólnodostępne, można było 'sprawdzić na sobie'. Nie było szaman, magii i kryształowej kuli. Był człowiek o fenomenalnej pamięci i wiedzy któą się dzielił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl