Memoriał Strzałkowskiego w Zawadzie   -   19/6/2007
Poseł Edward Czesak, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz wójt Grzegorz Kozioł reprezentowali barwy Gminy Tarnów IV Biegu Memoriałowym im. O Zbigniewa Strzałkowskiego, jaki odbył się w niedzielę, 17 czerwca w Zawadzie. Na imprezie był obecny również wicekurator małopolski Andrzej Markiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną w kościele w Zawadzie w intencji beatyfikacji o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Następnie odbył się bieg. Był on rozgrywany w kilku kategoriach, na dystansach, których długość uzależniona była od wieku uczestników. Łącznie w memoriale wzięło udział 178 osób, w tym 113 mężczyzn i 65 kobiet.
Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe i rozgrywany był na czterech różnych trasach przypisanych odpowiednio do każdej kategorii wiekowej. Dla każdej kategorii wiekowej klasyfikowano oddzielnie kobiety i mężczyzn. W najmłodszej kategorii tzw. „Biegu Skrzata” rozegranym na trasie 200 metrów udział wzięło 38 chłopców i 35 dziewcząt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Laskowska (Luszowice) przed Sabiną Zmarzły (Wola Rzędzińska) i Joanną Wojtas (Zawada). Wśród chłopców zwyciężył Jakub Węgrzyn (Tarnów), zaś za nim uplasowali się Kacper Kapustka (Ładna) i Bartłomiej Czwakiel (Wola Rzędzińska).
W „Biegu Młodzika” (klasy 4-6 szkół podstawowych) rozegranym na trasie 600 metrów udział wzięło 26 chłopców i 21 dziewcząt. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Bryg (Wola Rzędzińska), drugie miejsce zajęła Justyna Siedlik (Nowodworze), zaś trzecie – Alina Zawalska (Wola Rzędzińska). Wśród chłopców triumfował Hubert Czyż z Bogumiłowic przed Marcinem Wajdą i Marcinem Walem – obaj z Tarnowca.
„Bieg Kangura” na długości 1000 metrów został rozegrany w kategorii gimnazjum. Udział w nim wzięło 15 chłopców i 5 dziewcząt. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kopeć, drugie – Anita Szpak (obie z Tarnowca), zaś trzecie – Katarzyna Łukasińska z Tarnowa. W kategorii chłopców triumfował Dawid Dadej (Maszkienice) przed Andrzejem Gurgulem (Jastew) i Marcinem Podlackim (Zawada).
Bieg główny w kategorii open został rozegrany na dystansie 2000 metrów. Wzięło w nim udział łącznie 34 mężczyzn i 4 kobiety. Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Zima (Zawada) przed Elżbietą Gdulą (Tarnów) i Magdaleną Zimą (Zawada). Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Szpak z Tarnowca, drugie miejsce zajął Krzysztof Kasprzyk z Tarnowa, natomiast trzecie – Krystian Czyż z Bogumiłowic.
Drużyna Gminy Tarnów zajęła odległe miejsca, przy czym należy zwrócić uwagę na udany start Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Józefa Jamroga, który zdecydowanie wyprzedził pozostałych samorządowców i polityków.
Najmłodszymi uczestnikami Memoriału byli: Patrycja Piotrowska Maksymilian Tyrka – oboje z Zawady. Zaś laureatami nagród rozlosowanych wśród wszystkich uczestników zostali: Dominik Fitrzyk z Nowodworza, Anna Onak i Sandra Chojnacka – obie z Woli Rzędzińskiej.
Imprezę objął swoim Patronatem Biskup Tarnowski. –Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi Wiktorowi Skworcowi za wszelką okazaną pomoc, a także podniesienie rangi uroczystości poprzez objęcie jej swoim patronatem – podkreśla Krzysztof Nowak, dyrektor szkoły w Zawadzie, główny organizator imprezy.

Date        : Sat, April 27, 2024 04:53:33
IP          : 3.17.74.227