Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   10 lat "Łukasza"   -   23/2/2004
Szpital św. Łukasza w Tarnowie istnieje już ponad dziesięć lat. W sobotę pracownicy szpitala prowadzonego przez samorząd wojewódzki spotkali się na jubileuszowym spotkaniu zorganizowanym w tarnowskim teatrze. Budowę Szpitala św. Łukasza rozpoczęto w 1977r. Niestety, trwała aż 16 lat, więc uroczystego otwarcia obiektu dokonano dopiero 20 grudnia 1993 r. Pierwszy pacjent przyjęty został na oddział neurologii.

Ogloszenie

Obecnie dyrektorem "Łukasza" jest Anna Czech, również tarnowska radna i szefowa fundacji "Kromka chleba", która od niedawna prowadzi przy tarnowskim dworcu PKP prysznice dla osób bezdomnych. Podczas uroczystego spotkania w sali teatru przypomniała natomiast, że pierwszym dyrektorem tego szpitala był Mirosław Januszek.
Początkowo Szpital im. św. Łukasza nie nazywał się w ten sposób. Był nazywany szpitalem "nowym", w odróżnieniu od szpitala "starego", czyli obecnego Szpitala im. Szczeklika. Swoją obecną nazwę - im. św. Łukasza - szpital otrzymał dopiero w 1997r.
Obecnie w Szpitalu im. św. Łukasza jest 577 łóżek szpitalnych na 17 oddziałach. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(23-02-2004) xyz :
Pracownicy bez podwyżek ,sprawy w sądzie pracy ,a uroczystości za pieniądze pracownikow taka jest radna i dyr. szpitala.'Kromka chleba" dla pracownikow. Kpina p. dyrektor

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2004) poddany :
Wspaniała uroczystosc dla wybranych osob , nawet do Szpitalnej kaplicy trzeba było wejść z zaproszeniem , niewleie tych wierzących się znalazło . Na uroczystości w teatrze już komplet dopisał. Okna za pieniądze socjalne , pensje od paru lat takie same, ale niech żyje bal Pani Dyrektor!! .Dobrze , ze jest ta łaźnia przynajmniej istnieje ,w niedługim czasie pracownicy będą mieli się gdzie wykąpać jak tak dalej pójdzie , swietna inwestycja BINGO!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Smutny. :
Nic dodać nic ująć do powyższych komentarzy,władza zawsze sobie poradzi a dla maluczkich czytaj: pracowników, byle jaka zapłata i wielkie wymagania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Pigułeczka :
Ja też jestem maluczką poddaną p dyr. Czech. Pani Dyrektor nie jest ideałem, ale popatrzcie sobie, co dzieje się w Szczekliku, po sąsiedzku i na tym tle prównajcie swoją (i szpitala/pacjentów) sytuację. Chyba jednak ta Czech coś tam umie, coś potrafi i ma jakąś wizję przyszłosci szpitala.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Lonely Heart :
Szpital dostaje określoną sumę pieniedzy , zarabia też sam określone fundusze (z roku na rok coraz wiecej ). Jeśli ma funkcjonować w sytuacji powszechnego niedoboru , który panuje w słuzbie zdrowia. - to na czym mozna oszczedzać? Na lekarstwach dla pacjentów?, na bandazach?, a może na ogrzewaniu ? Oczywiste jest , że oszczedza się w takiej sytuacji np. przez brak podwyzek. Gdyby były - to dziś pewno mówilibyśmy o tym ile setek lub ile tysiecy ludzi jest zagrozonych zwolnieniem z Łukasza , a szpital nawiedzaliby liczni wierzyciele i komornicy. Nie rozumiem wiec tej "pracowniczej" goryczy. Jeśli gdzieś indziej mozecie zarobić wiecej, lepiej, przyjemniej to zwolnijcie etat. Czeka na niego wielu młodych ludzi, bez zdnych szans na zatrudnienie w tym "gdzie indziej" swiecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Smutny. :
Do Lonely Hearte'a. przyjacielu sam sobie zaprzeczasz jeśli nie ma na czym oszczędzać powinno się oszczędzać na takich właśnie imprezach. A co do zwalniania się z pracy z powodu czyjejś rorzutności to nie bądż taki szybki, co to ludziom juz nie wolno władzy skrytykować, zabronisz im. Nie zabieraj głosu na drugi raz bo obrażasz ciężko pracujący personel.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) xyz :
Do Lonely Hearte'a mówisz ja byłbyś pracownikiem dyrekcji to normale . Jak się komuś niepodoba to się zwolnij tak się straszy pracowników

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl