Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Film i spotkanie ewangelizacyjne w MFK   -   24/2/2004
Zanim 5 marca na ekrany obu tarnowskich kin trafi głośny obraz Mela Gibsona "Pasja", będący dosłownym ukazaniem ostatnich 12 godzin Jezusa Chrystusa w Mościckiej Fundacji Kultury zostanie zaprezentowany (na pojedynczym seansie) film "OPOWIEŚĆ O JEZUSIE" (USA) w reżyserii Petera Sykesa i Johna Hirscha. Film jest naszerzej rozpowszechnioną produkcją w historii kina. Dotychczas ten ewangelizacyjny obraz zobaczyło 4 miliardy widzów ! W niedzielę 29 lutego w "Millennium" dołączy do tego grona kilkuset młodych Tarnowian.

Ogloszenie
>

Film jest poruszającą historią losów Chrystusa dla dzieci w wieku 6-14 lat, opowiedziana przez ich rówieśników. Bohaterowie filmu obserwują Jezusa, słuchają jego nauk, widzą cuda, które czyni, dzielą się swoimi obserwacjami. Próbują zrozumieć to, co widzą i to, jak reagują na osobę Zbawiciela otaczający Go dorośli. Scenariusz oparto na Ewangelii wg św. Łukasza dokładając starań, aby wiernie odzwierciedlał biblijny tekst i oddawał ducha Pisma Świętego. Film niesie ze sobą ważkie treści poznawcze, wychowawcze i religijne. Zyskał aprobatę różnych środowisk kościelnych jako doskonałe narzędzie ewangelizacyjne i katechetyczne. Dlatego warto go polecić zarówno dzieciom jak i młodzieży.

Przygotowanie filmu obejmowało setki studiów oraz badań dotyczących tkanin i sposobu ubierania się, architektury, pożywienia i zwyczajów panujących wśród mieszkańców Palestyny w I wieku naszej ery. Zdjęcia realizowano w Izraelu, zatrudniono przy tym 5.000 statystów: Żydów i Arabów.
Choć obraz Sykesa i Hirscha nie należy do najgłośniejszych biblijnych opowieści filmowych, to może się on poszczycić osiągnięciami rzadko spotykanymi: do tej pory obejrzało go ponad 4 miliardy widzów na całym świecie i został zdubbingowany na ponad 680 języków, co sprawia, że film ten jest najszerzej rozpowszechnioną produkcją filmowa w historii kina.
I właśnie ten obraz będzie można obejrzeć na jednorazowym pokazie w MFK 29 lutego br. (niedziela) o godz. 12.30 . Cena biletu jest przystępna dla wszystkich i wynosi tylko 5 zł.
Projekcję poprzedzi spotkanie ewangelizacyjne, które przeprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, działająca przy Duszpasterstwie Akademickim "Tratwa", przeżywająca w tym roku trzecią rocznicę erygowania jej przez bpa Wiktora Skworca.
Spotkanie wraz z projekcją potrwają do godziny 14:15.

ks. Artur Ważny
asystent kościelny SNE św. Józefa
duszpasterz akademicki
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl