To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Młot na czarownice   -   09/7/2007
„Malleus Maleficarum” (Młot na czarownice) to sławny podręcznik łowców czarownic napisany przez dwóch dominikańskich inkwizytorow pod koniec XV w. i choć został oficjalnie potępiony przez Inkwizycję to jego popularność była dość duża, zarówno wśród katolików jak i protestantów.

Ogloszenie

W ostatnich dniach mieliśmy okazję zapoznać się z XXI-wieczną wersją słowną „Młota na czarownice” w wykonaniu równie sławnego o. Rydzyka, który raczył wyrazić się o poczynaniach Prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonki w nader oryginalny sposób – cytuję za portalem onet.pl – „Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza”. Pan Prezydent miałby natomiast oszukiwać ulegając lobby żydowskiemu, które chce wyłudzić od Polski 65 mld dolarów.

Bardzo dobrze widać, że o. Rydzyk nieubłaganym palcem wskazał czarownice i zagroził ich publicznym spaleniem. Jakkolwiek postępowanie żony „najbardziej katolickiego prezydenta Polski po 1989 r.” wydaje się dość dziwne w kontekście ochrony życia poczętego, czym chlubiono się do tej pory po tej stonie sceny politycznej, to ostrość ataku samozwańczego inkwizytora może zaskakiwać uwzględniając zwłaszcza dotychczasowe stosunki panujące między Radiem Maryja a obozem Prawa i Sprawiedliwości. Ciekaw jestem, czy Prezydent uzna znajomość z o. Rydzykiem za zakończoną, tak jak to było w przypadku posła Zalewskiego, czy do rozmów z zakonnikiem oddeleguje się premier Jarosław Kaczyński lub inny minister aby dalej nie zaogniać konfliktu.
Wszystko to być może, ale nie zapominajmy o innej ważnej sprawie. Oprócz tego co się mówi, istotne jest również kto mówi i kiedy mówi. Wydaje się, że Platforma Obywatelska ustami „Wprost” i posła Rokity dała sygnał Prawu i Sprawiedliwości do stworzenia strategicznego sojuszu obu partii, który mógłby zmieść z powierzchni ziemi mniejszą i większą konkurencję parlamentarną. Ewentualna współpraca obu gigantów mogłaby się zakończyć dość nieprzyjemnie dla o. Tadeusza Rydzyka, który z roli „Młota na czarownice” sprowadzony zostałby do rólki małego młotka. Proszę również zwrócić uwagę na zachowanie obu wicepremierów. Niedawny specjalista od blokowania dróg Andrzej Lepper bardzo szybko zrozumiał, po której stronie należy stanąć i dał w niedzielę pokaz czołobitności wobec redemptorysty, ale pewnie nie mógł inaczej, bo po co PO i PiS jakiś wiejski watażka. Już tam przygotuje się odpowiednią ustawę o nie wpuszczaniu przestępców do Sejmu i sprawa będzie załatwiona. Skoro tak - to trzeba jak najmocniej uchwycić się ojcowskiej sutanny, co niezawodnie zrobi także wicepremier Giertych dość nerwowo rozglądający się ostatnio po scenie politycznej i szukający sojuszników gdzie się da.

Prawdę pisząc ojciec dyrektor chyba się swoich słów przestraszył i coś tam próbował naprawiać oraz łagodzić, ale przecież nie po to „dziennikarskie śledztwo” tygodnika „Wprost” trwało przez kilka tygodni, aby teraz wypuścić z rąk taką okazję do zawarcia strategicznego sojuszu PO i PiS albo przynajmniej mocniejsze niż zwykle poszarpanie o. Rydzyka. Z drugiej strony dążenia LPR i Samoobrony mogą być na tyle mocne, że już dłużej nie będzie można przechodzić do porządku dziennego nad 65 mld dolarów, które chcą wyłudzić organizacje żydowskie od polskiego rządu i trzeba będzie stworzyć jakąś koalicję Samo-Ligo-Maryjną, która da odpór czarownicom, czarownikom i innym jak wyraził się wicepremier Giertych „popaprańcom” oraz LiD-om.

W razie chęci zachowania jedności RadioMaryjno-PiSowskiej uzna się nagranie z wypowiedzią ojca dyrektora za nieprawdziwe albo za prowokację zaś całość sprawy zostanie publicznie zakrzyczana, jak choćby w przypadku abp Wielgusa. Jak będzie? Pewnie wkrótce się dowiemy, a tymczasem rozkoszujmy się wakacjami, polowania na czarownice zostawiając profesjonalistom.
(GR)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:59:44
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html