Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Zmiany w tarnowskiej oświacie przegłosowane   -   24/2/2004
Dwunastka oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych do likwidacji, piątka do wygaszenia. Połączenie Zespołu Szkół Kolejowych z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2. Radni Tarnowa podęli właśnie decyzje w sprawie restrukturyzacji oświaty. Jeszcze przed obradami prezydent wprowadził jedną zmianę dotyczącą Szkoły Muzycznej. Nie będzie ona jednak przenoszona do budynku VII Liceum, natomiast w przyszłości ma trafić do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego – zapowiada Mieczysław Bień.

Ogloszenie
>

Projekt zmian oprócz proprezydenckiego Klubu Nasz Dom Tarnów poparli także radni SLD. Nie zgodziliśmy się jednak na likwidację Szkoły Podstawowej nr 5. Sądzimy, że dobrym rozwiązaniem będzie rozłożenie procesu zamykania szkoły aż do 2009 roku - trzeba oszczędzać najmłodszych – mówi Krzysztof Bazuła z tego Klubu. Przeciwko zasadniczym zmianom w siatce szkół głosowali radni Ligi Polskich Rodzin, Prawego Tarnowa i Uczciwości. Radny Antoni Sypek z tego ostatniego ugrupowania mówi, że listę szkół do likwidacji zaplanowano przypadkowo. Jacek Łabno z Prawego Tarnowa argumentuje natomiast, że za mało mówi się o wymiarze likwidacji związanym ze zwalnianiem nauczycieli. W sumie za projektem powolnego wygaszania „piątki” głosowało 13 radnych, przeciwko było dwunastu. Przeważył głos Jerzego Mundały, który pomimo, że wywodzi się z Prawego Tarnowa popiera w niektórych głosowaniach proprezydencki Nasz Dom. Natomiast w likwidowanej 12-stce rodzice i nauczyciele zamierzają założyć niepubliczną szkołę – bezpłatną. W Sali Lustrzanej byli też rodzice dzieci z likwidowanych szkół. Pomimo, że „piątka” ma jeszcze istnieć kilka lat, ci których dzieci chodzą do tej placówki krytykowali decyzję radnych. Na początku obradom towarzyszyła demonstracja przeciwko podwyżkom cen wody przed Salą Lustrzaną. Na wykrzykiwanie haseł w stylu „Nie dajmy się wyjelenić Bieniowi” zdecydowało się około pięciu osób.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 110)Dodaj komentarz
(24-02-2004) XYZ :
Prezydent Bień niech się walnie w ten głupi łeb. Niech zlikwiduje wszystkie szkoły. Po co komu edukacja w Tarnowie? Panie Prezydencie tarnowa widać, że cięty jest Pan na nauczycieli. Ale chyba nie wszyscy niestety wiedzą dlaczego. WSTYD!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) przeciwniczka Bienia :
ja nie moge po co ten bien wogule zostal prezydentam Tarnowa..???????/ tylko zamiesznajie robi najlepiej by bylo gdyby wyjechl satad jak najdalej !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) PannaNikt :
Heh, niech zgadne, kto byl inicjatorem tejze - skromnej dosyc - demonstracji ;) A przeciwnikom likwidacji szkol - zycze, aby wzieli sie do roboty i przyczynili sie do nadejscia wyzu demograficznego, ktory spowoduje koniecznosc otwierania nowych szkol ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) TVM:) :
Najlepsze jest to ze gdy ciesielczyk cos mowi to ttk go pokazuje z bardzo daleka albo w ogle go nie widac :) Zawsze mi sie smiac chce jak to widze. Prawda jest taka ze nie powinno tak byc, nie wazne jakie gosciu ma poglady, szanowac go jako czlowieka trzeba, a ttk go nie szanuje. Wstyd!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) mori :
Rozgarnięta i wykształcona "przeciwniczko Bienia" to TY chyba nie jesteś, a prostactwo masz zapisane w kodzie genetycznym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Agnieszeszka :
do XYZ wreszcie znalazł sie ktoś kto przestał traktować nauczycieli jak "zgniłe jajo"- nie wolno dotykac, krytykować,reformować- tzreba sie podlizywać i natychmiast spełniać żądania tak was przyzwyczail system że wszyscy się podlizują złego słowa nie powiedzą ale moi drodzy jesteście jak milion innych zawodów ( w sensie słowa zawó- bo jeśli chodzi o robotę i przywileje to jesteście na miejscu 1) pracujecie tak samo jak górnik hutnik pielęgniarka ( pracujecie- w sensie zatrudnienia a nie faktycznie wykonywanej pracy) zrozumcie i popatrzcie na to obiektywnie- ja rozumiem że nauczyciele z likwidowanych szkół bronią sie bronią włąsnej pracy własnego portfekla( bo nei o dzieci tak naprawdę tu chodzi) - jeśli dostalibyście plany reformy i musielibyście likwidować to co wtedy byście zrobili??? było nakazane- reformowac szkolnictwo tarnowskie- musicie zrozumeić ze wybór tych własnie szkoł( a nie innych) nie jest przypadkowy- obliczenia ekonomistów speców od demografii kartografii itp na kogoś musiało paść nie wińcie Bienia personalnie- wińcie siebie za to na kogo głosowaliście kilka lat temu- jak to wspaniała koalicja aws-uw zrobiął wam reformę- a to wszystko co się etraz dzieje to są właśnie jej skutki a co do pana c. hhihihiihihihihih i jeszce raz wielkie hihihihihih - a teraz neich mnie pan poda do sądu bo to jest pana ulubione zajęcie( między płąceniem alimentów n-żoną i między szkalowaniem każdego kto jest prezydentem- obojętnei kogo - zazdrośc że nei zasiądzie pan nigdy na takim stołku czy jak????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Ktoś :
Do Agnieszki-może padnie i na Ciebie, albo Ci juz padło...hihihihihihihihihihih i jeszcze raz wielkie hihihihihihihihihihihi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) shaq :
Likwiduje mi szkole lajzy :/ Ja wam jeszcze kiedys pokaze :D:D zobaczycie !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Vince :
Gratuluje panowie gratuluje glupoty. Czas najwyzszy uciekac z tej dziury zwanej Tarnow. Podziekowania specjalne dla bienia (celowo z małej) i bez "pana" !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) ~nauczyciel :
Szanowni Państwo. Od roku 1998 - 2003 tarnowski samorząd dołożył na utrzymanie szkół do państwowej subwencji oświatowej nieco ponad 100 mln zł. Dodam, że zarówno z mojej kieszeni jak również większość z Was. Chyba nie trzeba wielkiej wyobraźni aby uzmysłowić sobie co za takie pieniądze można by w mieście zrobić. Ale nie zrobiono bo dokładano do szkół. Tzw. "biedni nauczyciele" oprócz tego że pracują 18 godzin tygodniowo, to wielu z nich może poszczycić się pracą na 1 i więcej etatów. Kończąc wspomnę jeszcze tylko, że o ile mnie pamięć nie myli, to ŻADNA tarnowska szkoła średnia nie zmieściła się w pierwszej setce rankingu najlepszych szkół średnich w Polsce. No i mamy jeszcze niż demograficzny .............. Może utworzymy kolejną szkołę .......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Ktoś :
Ale macie jazdę. Znowu swoją żółć możecie wylać na nauczycieli. Widocznie w szkole Wam kiepsko szło...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) nie-nauczyciel :
Komentarze żenujące. Świadczą tylko o poziomie intelektualnym i kulturze osobistej komentatorów "specjalistów od edukacji i zarządzania gminą". Szkoda czasu na lekturę. Mimo wszystko pozdrawiam (choć z nieco innego pułapu)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) kubek z dziurką :
Jestem tylko ciekaw jednego. Zwalnia sie nauczycieli (slusznie czy nie, mniejsza o to), ale jakos nikt nie zabierze sie za urzedasow z UMT. Mialem okazje bywac tam przez ostatnie 5 tygodnii (nie napisze dlaczego, bo mnie namierza ;)) i kazdego dnia widzialem ja ci "pracusie" buszuja po internecie, czytaja Naj i robia inne baaardzo interesujace rzeczy. Po co my tych leni utrzymujemy to ja naprawde nie wiem. Kiedy prezydent zajmie sie restrukturyzacja struktury i ilosci urzednikow w UMT?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) ELVIS :
PAN BIEŃ JAK JEST PRZY WŁADZY TO LIKWIDUJE A ZA ROK TAMIAST ZSAiS BĘDZIE WSB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYLI WYCZYJ SOBIE BUTY:))))))))) ZLIKWIDUJCE WSZYSTKIE SZKOŁY TO WTEDY NAPEWNO KIBOLI BĘDZIE WIĘCEJ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2004) Agnieszeszka :
drogi kubku z dziurką może i ci urzędasy nic nie robia czytaja gazety buszują po internecie ale.... musze wyrobic to "nic" przez bite 8 godzin dziennie !!! przez 2 miesiace wakacyjne ( z mała 2 tygodniowa przerwą) ferii przerw świątecznych tez nie mają kiedy wielce urobione panie nauczyciuelki lepia w wigilie uszka panowie urządasy nic nierobiacy, siedza i czyatją naj kiedy panie urobione nauczycielki wracają po 3-4 godzinkach ( i błagam nie piszcie że pracują w domu bo padnę ze śmiechu) panowie urzędasy czytają gazetki jeszcze przez 4-5 godzin to jest cała różnica- bo w pensji nie wielka - i ta róznica w pensji nie pzrekłąda się na ilość wolnego i ilośc godzin pzrepracowanych przez jednych i drugich bo 1200 i 1000( przykładowa pensja urzędnika i nauczycielki) nie śa pzrekąłdane na te dni w których urzędnicy siedza i "nic " nie robią a nauczycielki wtedy mają od kilku dni juz wolne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) M.Wietrzyk :
Problem z urzędnikami jest taki, że oni zawsze znajdą sobie zajęcie.Nie ważne czy potrzebne czy nie - szef każe coś zrobić, urzędnik wykonuje.Należy ograniczyć zakres czynności, ktorymi zajmują się urzędnicy miejscy bo nie do wszystkiego potrzebny jest nam urzędnik. Później można zredukować liczbę pracowników UM i ... i tyle.Oszczedności na wypłatach, mniej problemów z urzędnikami i ich pomysłami, wiecej wolności dla zwykłych ludzi, którzy sami a nie przez urzędnika mogą zadbać o swoje sprawy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) ja25 :
dajcie Bieniowi kolejny dodatek i bedzie dobrze - niech sie pojawi to zaraz jego rzecznik prasowy i stanie w obronie - kolko sie zamyka :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) XYZ :
Do Agnieszki!! Sądząc po Twoich wypowiedziach chyba nie skończyłaś ŻADNEJ szkoły :):):) i stąd może być uzasadniona krytyka nauczycieli. Ja i tak uważam, że nie masz racji i, że Twoje argumenty są zupełnie nietrafne. Zajmij się swoim życiem i może wróć się do szkoły bo ..... ręce opadają :):):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) sceptyk :
kiedys komenty na tym forum mialy poziom... dzis... no sorki... fakt jest oczywisty - ok 20 mln dokladanych na oswiate to np. koszt calkowitej kanalizacji os. Klikowskiego... albo ok. 20 inwestycji jak slynna Rojkostrada (przebicie) - z calym szacunkiem dla pracy nauczycieli - ale nie sa jedyni w Miescie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) problemo :
Rzecz nie iddzie o kase na nauczycieli. Rzecz idzie o wydatki na EDUKACJE DZIECIAKOW!!! A to, ze sporo grono nauczcielskie winno sie pozegnac z zawodem (z roznych powodow) to juz inna bajka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) wijak :
zgadzam się z sądami o żenującym poziomie dyskusji . Frustracja nie wszystko usprawiedliwia. A Bień - moi drodzy - przegrał ( ku wielkiej szkodzie miasta), niestety . Powolne wygaszanie "piątki" zamiast jednorazowego cięcia we wrześniu br. zawaliło inne plany (przeniesieniana Skowronkow VII LO, a na Staszica szkoły Muzycznej). Prpblemów ubyło niewiele. Oszczędności w gruncie rzeczy będą niewielkie. Nie wiadomo jeszcze czy na pewno likwidacji ulegnie ZSAiS. Prezydent ma kilka tygodni na skuteczne wypowiedzenie umowy najmu siostrom zakonnym, które są właścicielkami budynku szkoły. A one nie chcą się łatwo pozbywać kilkuset tys. zł rocznie opłat. jeśli nie znajdą kogośzamiast, z tej likwidacji bedą nici. Ku szkodzie budżetu miasta i jego mieszkańców , powtarzam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Uczyc jak w Irlandii :
Polecam wszystkim przyklad Irlandi, ktora sie wielu zachwyca. Tam na poczatku zmian inwestowano przede wszystkim w wyksztalcenie dzieci i mlodziez oraz podnoszenie kwalifikacji ludnosci. Dopiero potem infrastruktura. Po co nam drogi jak jezdza po nich łysi debile ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Zoja :
Nawiązuję do wypowiedzi "kubka z dziurką". Drodzy dyskutanci, wejdźcie na stronę www.tarnow.pl i zobaczcie ilu urzędników jest zatrudnionych w poszczególnych wydziałach i jaki jest zakres ich obowiązków i porównajcie to z obowiązkami nauczycieli (o ile macie o nich rzeczywiste pojęcie, a nie tylko z wypowiedzi Agnieszki). Poza tym chyba trudno porównywać 1 godz. "pracy"urzędnika z 1 godziną lekcji w szkole. W etat nauczyciela nie są poza tym wpisane takie zajęcia jak: konferencje, spotkania z rodzicami, konsultacje, bezpłatne kółka zainteresowań oraz fakultety itp. pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) MK :
Proszę Państwa. Wypowiadacie się na tematy, o ktorych macie pojęcie tylko częściowe. Otóż to, że jet na stronie tranow.pl napisane jakie przydziały nają urzędnicy to jedna strona medalu, a druga jest taka ile Oni z tego robią. Nie jestm nauczycielem, ale rozumiem ich wypowiedzi, ponieważ mnie również złościłoby chodzenie na zastępdtwa SPOŁECZNE!!!!! (Chcę zakomunikować, że do tak owej sytuacji doprowadził Bień.) Nie mówiąc już o poprawianiu prac w DOMU, spotykaniu się z rodzicami POPOŁUDNIAMI (poza godzinami pracy), oraz wystawianiu np. oceny opisowej każdemu dziecku z osobna (razy trzy). Jakoś nikt tego nie bierze pod uwage. Zresztą uważam, że w UM jest za dużo darmozjadów, po których niestety nie widać, by robota paliła im się w rękach. Wręcz przeciwnie, łaskę robią, że tam siedzą, a jak muszą podnieść cztery litery z krzesła to krzywda im się dzieje. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) zatroskany :
"drogi nauczycielu" na pewno nim nie jesteś i nigdy nie byłeś, chyba że bardzo krótko bo ktoś się szybko wyznał na tobie i zostałeś poprostu wyrzucony z pracy bo chciałes pracować 18 godzin. Nie wprowadzaj więc innych w błąd!!!! Edukacji nie da się przeliczyć na gotówke na efekty trzeba poczekać ,ale warto , chyba że naszej tarnowskiej władzy zależy na głupim społeczeństwie- wtedy ich poczynania mają uzasadnienie . Chylę czoła przed nauczycielami .Uczą przecież cudze dzieci .Tarnowskiej "władzy też.!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) sceptyk :
zaczyna robi sie dziwne bajoro - jakos mam nieodpatre wrazenei, ze za poziom tej miernej dyskusji odpowiedzilni sa ci ktory zbieraja w niej glos (jak w kazdej zreszta). Strach pomyslec, ze moga to byc nauczyciele... Powiem tak - szefostwo sp 12 uznalo, ze wyliczenie miasta sa nieszczegolnie trafne w ich przypadku i poprosilo o wykreslenie szkoly, bo chce otworzyc niepubliczna i nieplatna szkolke - finansowana na zasadach ognej dotacji - czyli tyle kasy ile dokladnie dzieci chodzi do szkoly... polecam ten pomysl...szczegolnie frustatom, ktorzy chyba [przypadkowo zostali nauczycielami...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) sceptyk :
troche mi sie krew burzy - jeszcze raz pytam - nauczycielu jeden z drugim - czemu nie masz odwagi powiedziec, ze nie chodzi tu o wyksztalcenie spoleczenstwea ale o kase dla siebie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Biuro pracy dla powołanych :
ogłoszenie!! przyjmę do pracy nauczyciela, wymagania:wykształcenie -wyższe,najlepiej dwa kierunki studiów,znajomość języków obcych,znajomość psychologii,znajomość obsługi komputera,w pełni dyspozycyjny ,umiejący rozwiązywać problemy dyscyplinarne,nie bojący się huliganów,zawsze usmiechnięty,i życzliwy dla uczniów i rodziców,gotowy na ciągłe dokształcanie(za swoje pieniądze),nie liczący własnego czasu.narażony na stresy ,ale nie pokazujący tego,nie mający prawa jazdy ( bo i poco) !!!! Praca w 35 osobowych grupach, w brudnych salach i zimnych korytarzach. wynagrodzenie około 800,o PLN . 18 godzin to jest podstawowe pensum ,do tego należy doliczyć między innymi: zajęcia pozalekcyjne z młodzieżą, fakultety, poprawianie prac pisemnych,udział w konferencjach i naradach,prace przy maturach i obronach prac dyplomowych,organizowanie zajęć pozaszkolnych i uczesniczenie w nich,itd,itp.Uwaga: to wszystko za friko! nawet Pan Prezydent Bień zabrał dodatek,który motywuje do pracy.!!!!! Jeszcze jedno :zapewniamy bezpłatną opiekę neurologa i psychiatry (tylko wizyty) ,po kilkunastu latach pracy w szkole, pewne miejsca w zakładach psychiatrychnych. Braaaawooooo Paaanieeee Prezydencie.na wyniki nie trzeba będzie długo czekać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) sceptyk :
hehehe o widze, ze mamy przymus byc nauczcyielem... widze ze sporo przedstawicieli tego zawodu tu zaglada... pytanie mam zatem - czy sa i tacy, ktorzy juz nabyli prawa emerytalne? Jesli tak - to czemu blokuja miejsca pracy - skoro tak zle im na posadkach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) rodzic :
Dostaje lekkiego poirytowania, gdy to czytam. Szanowne grono poedagogiczne. Moje dziecko chodzi o szkoly pare ladnych lat. Ma na swoim koncie kilka wiekszych sukcesow dydaktycznych (miejsca wysokie w konkursach wiedzowych). Ale gwaratnuje Wam to - zadnego w tym Waszego udzialu. Gdybym chcial pozwolic tylko na to co dziecko uczy sie w szkole - nie mialoby nic. To ja siedze z nim wieczorami w domu i to ja go ucze... nie szkola. Rola wychowawcza - smieszne! Przyklad z zycia - ostatnia tzw. wywiadowka - drodzy Panstwo - slysza na niej - musimy szybciutko w 45 zrobic - bo potem musze isc na wazne spotkanie. To na poczatek skladka na komitet... 45 minut minus skladki i dyskusja o wycieczce to sa aspketky wychowawcze szkoly... Noz w kieszeni sie otwiera, gdy slysze, jak w tej grze o wlasna d... wykorzystuje sie dzieci... Drodzy nauczyciele - nauka to takze pozytywny przyklad z zycia... Dziekuje, ze teraz uczycie moje dziecko - cwaniactwa, arogancji i buty. Z pewnoscia wyjdzie kiedys mu to na dobre.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Dave :
Zlikwiduj moja szkole a wywioze cie do lasu :D łajzo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) mickay :
Dave - nie groz! parchu..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) ameryk :
NIech mi ktos wytlumaczy, dlaczego np. w takich Stanach Zjednoczonych, szkoly podstawowe w miastach wielkosci Tarnowa maja po kilkaset uczniow, a u nas nie raz zdazaja sie takie ktore maja kilkudziesieciu? Zaraz sie posypia gromy na moja biedna glowe, o to ze tam w USA to maja kiepski system edukacyjny ... no bo maja i to do tego taki marny ze co kilka lat jakis amerykanin dostaje naukowego Nobla - ostatni naukowy Nobel jaki przypadl polakom mial miejsce przed I Wojna Swiatowa (tak, tak przed I Wojna). Widac u nas juz tak musi byc, ze jak w gre wchodzi marnowanie milionow to nikt tego nie widzi, ale jak ktos chce racjonalizacji wydatkow, to od razu dostaje po d*** ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Zal mi tych niskich pobudek :
Proponuję zlikwidować wszystkie szkoły. Przecież od maja przybędą z Zachodu wykształceni a my wykażemy się oszczędnością."sceptyk" też będzie zadowolony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) sceptyk :
nie bede zadowolony - nie mowie - zamykac szkoly - mowie zdejmijmy ta woalke niesamowitosci pracy nauczyciela...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) ?? :
prosze powiedzieć dlaczego radni SLD głosowali za likwidacją szkół!! powinni być z ludem!! a jednak nie byli ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Nauczyciel do czerwca 2003, lat 31 :
Oczywiscie mozemy zdjac woalke jak proponuje sceptyk. Dlaczego nie, to nawet jest wskazane. Skoncentrujmy sie na tym kto uczy, dlaczego i jaki to ma wplyw na dzieciaki. Jest czesc nauczycieli, najczesciej wspanialych, ze starego sortu, ktorzy cokolwiek sie bedzie dzialo to zostana do emerytury (bo nigdzie nie znajda pracy w tym wieku), chyba ze ktos ich wczesniej wywali. Z tej grupy glownie zostana Ci gorsi, bo znajac swoje mozliwosci beda sie podlizywac dyrekcji, zeby zostali. A jakie bedzie kolejne pokolenie nauczycieli? Smiem twerdzic, ze na slabiutkim poziomie. Ci lepsi odejda, bo to co im sie proponuje jest na zenujacym poziomie. Jedno to finanse, a drugie to stosunek do nich. Z jednej strony wiecej agresji wsrod mlodziezy, z drugiej wladza i dyrekcja szkoly, ktora tylko zada, a na wszelkie problemy, uwagi i sugestie jest glucha i slepa. I mam duzo smutku w sercu, ale wiem nie moglem zrobic inaczej w tej sytuacji. I wcale nie chodzi o to, ze teraz zarabiam 5 tys zl, a wtedy ledwie tysiac. Szkoda mi uczniow. Teraz uczy ich panienka, ktora nie robi z nimi kompletnie nic. To bedzie dla nich stracony czas. Moze juz lepiej, zeby uczyl ich ktos kto wymaga tyle co na studiach. Co z tego, ze podstaw i wyczucia tematu brak, ale przynajmniej czegos by sie osluchali. Biedne te dzieciaki... a najgorsze, ze mowie tez o moim...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) marek :
to dlaczego na nich głosowaliście na Bienia ! i SLD ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Witek :
Ja bym chciał krytykować wszystkich po kolei, urzedasów z UM, Urzedu Skarbowego itp za nierobstwo, noz mi sie otwiera jak musze czekac np. po odbior dokumentów bo urzedniczkę własnie odwiedziła koleżanka. To nie ulega dyskusji. Krytykować można także Nauczycieli, bo nagle przyszło im robić "dyplomowanego" i narzekaja , ale nikt nie mówi ze taki dyplomowany w liceum ma ponad 2000 zł, 2 miesiace w roku - laby :P Bo jak nazwac przychodzenie do szkoły na kawke ze znajomymi? Nie mówiąc jeszcze o korepetycjach jakie dają, Stawki w zależności od nauczyciela wahaja sie od 30zł do 80zł!!!!! za godzine. Nauczyciel wcale nie ma tak zle, bo ten ktory w szkole jest z powołania dobrze sie w niej czuje i nie narzeka. Denerwuje mnie np. tytułowanie nauczycieli per Pani Profesor, jacy oni profesorowie? paranoja!!! co najwyzej magister. Ale nie to sa profesorowie pełna gębą. Ktos rzucil artykul w Temi i polowa nie przyszla na studniowke bo poczula sie dotknieta. Obrazaja sie jak dzieci... bo co to za studniówka bez nauczycieli. Owszem istnieja nauczyciele z prawdziwego zdarzenia, na szczescie miałem z takimi doczynienia w swoim 20 letnim zyciu. Co do likwidacji szkół, no niestety jakas reoranizacja musi byc, skoro do SP5 chodzi malo osob a w koło sa jeszcze takie podstawówki jak SP8 czy SP9 czy SP15, to naprawde nie rozumiem czemu tyle burzy o to. Czasy sa ciezkie trzeba zacisnac pasa, nauczyciele rowniez!!! Ktos mi powie ile wynosi dodatek motywacyjny dla nauczycieli ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Kenna :
Tak-powiem Ci 0 zł, bo nie ma w Tarnowie dzięki panu Bieniowi dodatków motywacyjnych. Co do pensji n-la dyplomowanego to sie mylisz...1998zł BRUTTO kolego i to nie są nowicjusze w zawodzie tylko ok. 15 lat pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Ktos :
(24-02-2004) Ktoś : Ale macie jazdę. Znowu swoją żółć możecie wylać na nauczycieli. Widocznie w szkole Wam kiepsko szło... A NIE MÓWIŁEM!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) megi :
Dodatku motywacyjnego nie ma juz od jakiegoś czasu. Dla wyjaśnienia dla Witka. Co do nauczycieli, masz rację, że są z powołania i z przypadku, tylko, że teraz zawód nauczyciela nie jest ani popłatny ani też prestiżowy. Ci z powołania - mają satysfakcję, bo wiedzą co robią i dla kogo. Pozostali - bo są wytrwali w tym co robią. Nawet źle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Agnieszeszka :
Witek popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a co do komentarzy tyczacej sie mojej osoby- bledy literowki owszem są pisałam szybko chcialam jak najszybciej napisac komentarz i go wysłać- mój bład - powinnam najpierw poprawić - przyznaje się- ale to nie powod żeby od razu wyzywać i obrażać( a może dlatego że sie nagle prawdę przeczytało i zobaczyło że sa i ludzie którzy sie wcale nei obchodzą z nauczycielami jak z śmierdzącym jajem- żeby nie urazic nei obrazic tylko "walą" prawdę po oczach ) po drugie aż się zdziwicie jak powiem/napisze o swoim wykształceniu- miałam tego nie robic ale skoro tyle zarzutów pod moim adresem padło to prosze bardzo- wykszt.wyższe i to w dodatku pedagogizne ( z przyczyn osobistych-obecnie nie pracuje w zawodzie) natomiast mój wybór z zawodem nauczycielki byl przemyślany jednak nei z powołania ale z wyrachowania wybrany- lubie spac do późna mało robić czas spedzac w domu - nie myslec w którym miesiącu lata wziąć urlop żeby było ciepło i dobzre wykorzystany- lubię sie lenić i mało robic- dlatego mój wybór byl prosty i cieszę się z neigo - a że pensja nie za wysoka- to fakt i prawda( ale kto dziś dużo zarabia ;) ) ale adekwatna do ilości przepracowanych godzin - to tak jakby pół etatu a za pół etatu 1000 zł (a nawet czasem wiecej) to wystarczająco i tyle ile powinni zarabiać - w sam raz - pensja proporcjonalna do roboty pozdrawiam i bardzo sie cieszę z takeigo prezydenta jakim jest Bień( choć programowo i politycznie bardzo sie różnimy) to jednak bardzo podoba mis ię to jak traktuje nauczycieli- pokazuje im że nei sa specjalnie uprzywilejowanym zawodem że wcale nei tzreba ( jak nauczyli ich tego komuniści0 traktowac ich "jak nie wiadomo co" wreszcie ktos znalazł się kto się postawił i nie pozwolił soba manipulować

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Wincenty :
Skoro mamy takich "pedagogów" jak Agnieszka to trudno się dziwić, że jest jak jest. Przecież ta kobieta pisze jakby była dzieckiem, a ponoć ma wyższe wykształcenie. Pewnie skończyła uczelnie na jakimś wygwizdowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Psycholog :
Największe darmozjady w szkole to panie pedagog !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Agnieszeszka :
Wincenty zapewniam Cię to nie był wygwizdów :) a co do tego że niby jestem dzieckiem- każdy nim jest :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2004) Wincenty :
Wygwizdów Dolny?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Ja :
Współczuję tym dzieciom, które miały styczność z Agnieszką. Faktycznie jest się czym chwalić. Oby jak najmniej bylo takich nauczycieli jak Ty. Dobrze, że nie trafilam na takiego w swojej edukacji, bo to przecież paranoja. Jak uczylaz to robilas krzywde dzieciom i tylko wyłącznie im. Po CO KOMU LENIE W SZKOLNICTWIE???????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) kolega Agnieszkiz pracy :
Myślę,że cię znam Agnieszko!.Nigdy nie miałaś żadnych sukcesów w szkole,tak ją traktowałąś jak piszesz,a teraz znów jesteś na zwolnieniu lekarskim( pewnie fikcyjnym)>Co do twojego wykształcenia to powinnaś wiedzieć,żekompetencje się liczą i powołanie.Ty tego na pewno nie masz a może nawet nie wiesz o czym mowa!!!Nie zabieraj więc głosu na poważne tematy ,bo poważną nie jesteś.Do szkoły też nie wracaj dla dobra twojego i dzieci, jest nam naprawdę dobrze bez ciebie!!Nigdy nie było z twojej pracy żadnego pożytku.Żegnaj !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) ju :
Agnieszko jak to dobrze że nie zostałaś nauczycielką.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Sergiusz :
Dlaczego kazda dyskusja dot. oswiaty schodzi na poziom dyskusji o pensjach nauczycieli, jakosci ich pracy. Jak mozna to wszystko uogólniać ? Problem poruszony w informacji dotyczy przecież zmian i lkwidacji niektórych szkół. To decyzje racjonalne. Nie stać nas na to i dobrze,ze bień się w koncu za to zabral. Ale zadnego celowego działania przerciw nauczycielom w tych decyzjach nie ma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) PannaNikt :
Heh dodatki motywacyjne... jak ja bym chciala, zeby szef w mojej firmie dawal mi dodatki wszelakie, wolne wakacje, mnostwo urlopow, przerwe co 45 minut... Zauwazcie prosze, ze w miescie sa takze inne grupy zawodowe poza nauczycielami; czy ktos sie przejmuje, ze codziennie likwiduje sie firmy i ludzie traca prace? nauczyciel - to zawod jak kazdy inny, ani lepszy ani gorszy; i tez musi podlegac prawom rynku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) gonia :
A wiecie , że uchwałę RM w sprawie likwidacji SP5 musi jeszcze zaopiniować Kuratorium W Krakowie, tymczasem Bień już wczoraj rozesłał pisma skierowane do rodziców,że w "5" nie będzie przeprowadzany nabór do klas I.? I nie łudżcie się, że decyzje w tym mieście podejmowane są na sesjach Rady Miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Logik :
Wniosek z tej dyskusji wyplywa jeden. Nalezy dzieciom zlikwidowac wakacje!!! Od zaraz !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Nauczycielka - w czerwcu odchodze :
Popieram w całej rozciągłości wypowiedź Nauczyciela do czerwca 2003, lat 31! Powiem Ci jednak, że ja nie żałuje odejścia. Czytałeś tu niektóre wypowiedzi? Mają nas za nic. Żal Ci będzie tego? Niech pozostaną tacy nauczyciele, na których społeczeństwo zasługuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Tarnowianka :
Agnieszko i stała się jasność..ŻAL mi Cię ,że tak się podłożyłaś, rzeczywiście nie masz zielonego pojecia o pracy w szkole, z dziecmi. A ja lLubię swoją pracę i dzieci, idę z przyjemnościa na lekcje i obserwuję jak rozwijaja się moje majuchy. Poświęcam im mnóstwo czasu nawet po lekcjach,( co pewnie Cię zdziwi!) prowadząc społecznie różne koła zainteresowań.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Agnieszeszka :
no to macie przynajmniej na kogo swoją złosc wylewać- najpierw mieliście prezydenta Bienia a teraz pojawiła się taka Agnieszka - wiec dawaj !! mozna ja wyobrazac tylko dlatego że ośmieliła sie skrytykować czcigodnych nauczycieli - żeosmieliła się powiedziec cos złego na jasnie wielomożnych państwa!!! po drugie- pisze do Was prostym ( ktos okreslil że dziecinnym-niech mu będzie) językiem- takim właśnei językiem posługuje sie w szkole do dzieci- bo nie sztuka jest wykłądac lekcje trudnym( dla dzieci) akademickim wręcz podręcznikowym językiem- zwracam się do nich określeniami które rozumieją starałam się mówić do nich tak żeby mój pzredmiot nie był kolejnym męczącym obowiązkiem ale przyjemną lekcja poznawania świata - przez co wypracowałam znakomity dialog z dziećmi - nei byłam nauczycielka której sie nei rozumie ale starsza koleżanka z którą się dyskutuje i rozmawia po trzecie zwolnienia lewego lekarskiego nie mam :) na żadnym zwolnieniu lekarskim nie jestem- nie pracuje obecnie w zawodzie z innym osobistych przyczyn z których nie zamierzam się tłumaczyć uczyłam pzrez rok i NIE leniłam sie w szkole- swoje obowiązki wypełniałam aż w nadmiarze- realizowałam program wzbogacając go o wiele innych aspektów- przygotowywałam się solidnei w domu- moje określenie o "lenieniu" było do tego ile tak naparwdę godzin pracowała i ile wolnego za to miałam co do zebrań spotkań konsultacji- litości!!! zdażają się nie za często więc niema co narzekać pracujecie( pracujemy) 18 godzin w tygodniu!!!!!! na miłosc boską to jest kropla w morzu -ilości godzin innych "normalnie" pracujących zawodów!!! w czym gorsza jest pielegniarka górnik hutnik????to im należy sie większy szacunek- ponosza większą odpowiedzialnośc pracuja więcej za mniej nie mając prawa do urlopów wypoczynku - rozmawiałam ostatnio z jednym panem- w pewnym momencie zaczął sie ksztusic dusic- wielka niewydolność płuc- to był górnik pracujący po 8 godzin9 anie po 4 jak My/Wy) pod ziemią ( za 1000 zł) nie m aparwa do rocznego urlopu wierzcie mi przy takich zawodach nasze/wasze chore gardziołka to pestka!!!! nie róbcie z siebie męczenników bo jesteśmy najbardziej uprzywilejowanym zawodem pensja jest mała ale za taka prace- jej ilośc i tyle wolnego- nie mamy prawa żadać więcej my zmażemy na tablicy - w pracy pielegniarki ( na zmiany po 40 godzin tygodniowo w świeta soboty i noce) nie!! w gre wchodzi ludzkie życie i zdrowie więc nie róbmy z siebie nie wiadomo kogo!!!! wszystkim będę nadal polecac ten zawód- jest najlepszy ani nie męczy anie żadne tragedie sie nei dzieją jak raz na jakis zcas musimy zostać dłuzęj ( anie 4 godziny) żeby spotkać się na zebraniu konsultacji czy tym podobnych spotkaniach nie narzekajcie na swój los bo to ąz nieładnie xle to wygląda jak udajecie urobionych zmęczonych istnych męczenników!!! aż nieelegancko mówić o takich sprawach przy ludziach ktorzy NAPRAWDĘ zapieprzają ( wcale nei zarabiajać więcej) ja rozumiem że nasze wolne wiązę się z wolnym/wakacjami/feriami dzieci nie mówię że od razu tzreba zlikwidować wakacje ( jak ktoś tu sugerował) chodzi mi tylko o to że jak juz mamy jak mamy to nie narzekajmy !!!! bo mamy idelane układy!! idealne godziny pracy!! idelane wolne ( a pensje sa proporcjonalne do tego co i ile robimy) to tak jakby półetatu ( inne zawody parcuja po ponad 40 godzin tygodniowo -my o połowe ponad mniej) więc i pensja jest adekwatna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) $%% :
Kobieto agnieszko - nie mierz wszystkich SWOJA BEZNADZIEJNĄ MIARĄ. Zal mi Ciebie:):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Agnieszeszka :
w którym momecie zaczełam "mierzyc swoją miarą" ja stwierdziłam tylko fakty że narzekacie i narzekacie nie wiadomo na co i na kogo -wyolbrzymiacie swoją pracę - robicie z siebie umęczonych przodowników pracy a ktos kto jest w stanie wypomniecv wam yto wszytsko ( m.in że tak naparwdę niewiele prafcujecie a oczekujecie nie wiadomo czego ) jest pzrez was obrażany wyzywany prawda czasem kole woczy- ale ( do tej pory) nie wiedziałam ze tak bardzo i wiecie co was boli najbardziej że mówi/pisze to równiez nauczyciel z waszegośrodowiska zamiast trzymać waszą strone i z wami "labidzić" jak to jest źle byłam w stanie powiedziec prawdę - której albo nie widzicie albo ukrywacie przed wszystkimi nie musi ci mnie byc zal zal zostaw dla innych nauczycieli- tych "urobionych""opracowanych""nie docenionych" ich powinno byc ci żal ze sa tak naiwni w swoim myśleniu że myślą że inni ludzie dadzą sie nabrać na ich "opracowanie" i "nieszczęscie " w wyborze zawodu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) $%% :
Widać właśnie jaki z Ciebie jest prymitywny człowiek. No niestety tak bywa w życiu, ze sa ludzi ktorzy niewiele sobą reprezentują. ale coż skoto im z tym dobrze :):):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) kiedyś szkolny anglista :
Pani Agnieszeszce wydaje się chyba, że cierpi za miliony buhahahahahahaha... A przechodząc do poważnych spraw: wiadomo, że szkoły podupadają. Jeszcze są tam ludzie z zasadami, ale coraz ich mniej. Przyjdzie czas, że do miejskich szkół będą chodzić dzieci albo z marginesu, albo biednych rodziców. Tak właśnie będzie i oby powstała instytucja bonu oświatowego. Wtedy nawet przez moment nie będę się zastanawiał, dopłace pare groszy i wyśle swoje dzieci do prywatnej lub katolickiej szkoły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) Witek :
A ja sie zgodze po czesci z Agnieszka, naprawde z obiektywnego punktu widzenia... nalezalo by na to popatrzec, i moze Pani Agnieszka podeszła do tego zbyt emocjonalnie, nie potrzebnie wypisujac sie tak obficie, to jednak czytajac miedzy wierszami mozna znalezc sens jej wypowiedzi... i to bardzo trafny. Po pierwsze, dotyka on mentalnosci nas Polaków, poniewaz za bardzo narzekamy, narzekamy na polityków, na prawo , na korupcje , na złodziei, a tak na prawde to gdzie jak nie w Polsce jest najwiecej kretaczy i zlodziei ktorzy ktorzy co miesiac okradaja nasz kraj załatwionymi lewymi RENTAMI. gdzie jak nie w Polsce zeby cos zalatwic idzie sie z koniakiem badz z koperta, winny nie jest tylko ten co bierze, ale i ten co daje ze stwarza pokuszenie. Narzekaja kolejarze , narzekaja pielegniarki, lekarze. A nikt nie potrafi zrozumiec, ze jest ciezko, ze jak wszyscy to wszyscy zaciskamy pasa. Dlaczego lekarze zamkneli gabinety ? schowali sie przed NFZ'em? czy pacjentami? komu zrobili wieksza krzywde? Panasowi ktory leczy sie prywatnie czy emeryto, ktorych nie stac, ktorzy wstaja na 5 by zajac sobie kolejke? To jest czysty egoizm, taka forma protestu zasługuje na krytyke i to najwyzsza. Pielegniarki nie odeszły od pacjentów i za to je popieram, zarabiają mało a często robią wiecej dobrego niż lekarz. Ale wracajac do nauczycieli, to własnie tego problemu chciała dotknąc Pani Agnieszka. Nauczyciele owszem maja wielki wkład w rozwój naszego społeczeństwa, kształtuja nas młodych obywateli. Ale na Boga, to jest wykształcona wartstwa naszego społeczeństwa, czy oni(nauczyciele) nie potrafia zrozumieć że jak w szkole jest mało dzieci i bedzie coraz mniej, to coś trzeba zmienić? coś trzeba zreorganizować? Czasem wymaga tego zmiana pracy, przeniesienie, badz wczesniejsza emerytura. A tu wielkie oburzenie, to jest normalne na rynku pracy WSZEDZIE!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) M.Wietrzyk :
Na to co się dzieje nie poradzi żadne "wielkie oburzenie". Są rzeczy, których nie da się "przeskoczyć" i do tych należy m.in. brak pieniędzy w kasie czy to miejskiej czy państwa.Zasada jest prosta.Nie możemy mieć więcej, niż to na co nas stać.Bon oświatowy w prosty sposób zweryfikuje, która szkoła jest dobra i do której szkoły rodzice chcą posyłać swoje dzieci. Słabe szkoły skończą swój żywot bardzo szybko. Oddzielone zostanie ziarno od plew i ci którzy na to zasłużą będą mogli dalej wykonywać wybrany przez siebie zawód nauczyciela, a ci którzy są miernotami będą musieli znaleźć sobie inne miejsce pracy (być może o wiele lepsze i o wiele bardziej odpowiadające predyspozycjom byłego nauczyciela).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) sas :
sas

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) jeszcze nauczyciel :
Niech nikt mi nie mówi o tym, że w przy zmniejszających się etatach, w szkołach pozostaną najlepsi, bo to bzdura. Zostaną Ci co potrafią się wkupić dyrekcji szkoły. Tak ostatnio było, jest i będzie. A reforma szkolnictwa to tylko wyraz woli miejscowego widzi mi się władzy. Dam przykład dzieła Rojka (żeby nie zanudzać Bieniem, bo to jest niezależne kto rządzi): zlikwidowano SP nr6. Szkołe z ponad 100 letnią tradycją, bo pupilka pana Rojka postanowiła, że będzie pani dyrektor gimnazjum i tak powstał sztuczny twór o nazwie Gimnazjum nr3. Twór, który umrze śmiercią naturalną. SP nr6 tez sie juz nie wskrzesi. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. I druga kwestia: ktoś narzucił teze, że nauczyciele niby się wywyższają. A zrobił to tylko po to, by mieć powód by nas gnoić. Tymczasem nauczyciel to taki sam zawod jak kazdy inny, czy to radny, smieciarz, prezydent miasta, cieśla czy internista.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) sceptyk :
Wiem, ze do glosu dochodze emocje - ale moi mili - szanujmy sie wzajem, a nie bluzgajmy. Agnieszce dostalo sie tylko za to, ze ma inne zdanie (NIEPOPULARNE - brawo za odwage) i napisala co o tym mysli... I bach - frontalny atak na nia... glosno sobie mysle - dordzy n-le - prawda w oczy kole....?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) Zmianaaleczyzmiananalepsze? :
Edukacja to klucz to sukcesow w przyszlosci. Powinna zatem zawsze byc na pierwszym miejscu, a skoro zamyka sie szkoly to znaczy ze tak nie jest bo szuka sie oszczednosci. Idac dalej smiem twierdzic ze wladze powinny troche zainwestowac w ksztaltowanie nauczycieli, szczegolnie tych uczacych w podstawowce, bowiem to iz niektore dzieci sie nie ucza nie jest ich wina ,ale wina tego ze nie wynosza z domu odpowiednich nawykow , a szkola jest po to by te nawyki korygowac. Dlatego powinien powstac specjalny program , ktory pozwalal by docierac nauczycielom do dzieci, ktore w mlodym wieku jeszcze nie rozumieja ze edukacja to ich klucz do przyszlej kariery, a miasto powinno zrozumiec ze wyksztalcajac dobrze swoich obywateli i uczac ich milosci do wlasnego regionu za ok 20 lat spowodowaly by boom gospodarczy. I mowie to smialo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) scepyk :
Ludzie, dlaczego operujemy slownictwem powinno sie... jasne, ze powinno sie robic inne rzeczy... budowac szkoly, w klasach po 10 dzieci, super sprzet komputerowy na kazdym biurku... powinno sie... tymczasem zyjemy w czasach, takiej a nie innej subwencji oswiatowej, ktora nie gwaratnuje takie wymarzonego systamu edukacji... nie na Nowa te pretensje, ale na Wiejska... tam powstala pokopana ustawa z jeszcze bardziej pokopanym algorytmem wyliczania subwencji oswiatowej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) fąfara :
Pytanie, dlaczego UMT nic nie robi skoro problem to Wiejska. Wiejską zaatakować. A może p.Bień boi się starcia z Warszawką?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) Eurokratka :
Dostałam od prezydenta Bienia ulotke (dziwne, że na to akurat miasto było stać), że wielką szansą dla Tarnowa jest UE. Rozumiem więc, że nasze problemy skończą się z dniem 1 maja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) -- :
Myśle że Bień jest krewnym Hausnera i to w lini prostej .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) gra_ :
sp5 juz sie nie uratuje bo czas minał , pół roku do wrzesnia to w sam raz od 1 marca, taki jest przepis.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2004) Tarnów Okay :tarnow@okay.pl 
do VBH: Twój post został usunięty. Nic nie usprawiedliwia języka , jakim się posługujesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2004) ojciec :
pip placze ze nie poprze hausnera a w tarnowie wspolnie z sld likwiduja szkoly imaja sie b dobrze w koalicji p bazula ip bien pieknie zlikwidali mojemu dziecku szkole nr 5 co jeszcze wymysli ta koalicja napiszcie moi drodzy ojciec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2004) ojciec :
pis przepraszam ma byc ojciec w komentarz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2004) M.Wietrzyk :
Szanowny "jeszcze nauczycielu". Nikt Ci nie będzie wmawiał, że pozostaną najlepsi nauczyciele.Przy zastosowaniu tzw. bonu oświatowego to władze szkoły będą zabiegały o to by mieć najlepszą kadrę i najtaniej funkcjonującą szkołę. Dyrektor będzie mógł zatrudnić tych nauczycieli, którzy mu odpowiadają(zresztą teraz też tak jest), ale nie wiem czy będzie ich utrzymywał, jeżeli nauczyciele nie bedą odpowiadali rodzicom i uczniom. Będą możliwe dwa wyjścia. Albo szkołę zmieni dziecko, albo nauczyciel. Jeżeli szkołę będą zmieniały dzieci, to będzie to ze szkoda dla samej szkoły.O wiele bardziej prawdopodobnym jest to , że dyrektor zdecyduje się na zmianę nauczyciela.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2004) ciekawski :czkot1@wp.pl 
NAGRODA w TARNOWIE Jeżeli znasz numer tel.kom.602356111. Zadzwoń lub przyślij wiad.na numer 606991226. Negocjujemy wysokość nagrody. ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2004) Też Agnieszka :
Zmieniam imię.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Też Agnieszka :
Zapraszam na moją stronę www.serwis.tarnow.cc Zobacz cie też artykuł http://info.onet.pl/878494,1 1,item.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) babab :
Agnieszko! Znasz takie powidzenie? - "WSzędzie dobrze, gdzie nas nie ma" A propo nauczycieli Przekleństwo "Obyś cudze dzieci uczył jest dalej aktualne" - niestety

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Billea :
Do wypowiedzi Kenny z 25-02-2004, jak nie wiesz ile mają dyplomowani pensji to się nie wypowiadaj!!! Dyplomowany z 15 sto - letnim stażem bez motywacyjnych i innych dodatków ma ni mniej nie więcej tylko 2232,15 zł pracując oczywiście srednio 3,6 godzin dziennnie ( bo np dyplomowany w-f ista nie wmówi nikomu że poprawia w domu prace domowe hahaha) nie licząc wolnego, które wynosi ok 3 miesięcy w roku zliczając wszystkie świeta itp., świadczen urlopowych co roku, trzynastek itp..... BIEDNI NAUCZYCIELE ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Billa zlikwidowana :
Znieść dzieciom wakacje !!! Niech się uczą cały rok. Nie widze problemu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Kenna :
Do Billea.....Dziecko nie rozśmieszaj mnie!!!!!!!!Co Ty chcesz mi wmówić!!!!!!!A Ty swoje godziny pracy dobrze policzyłeś..aś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) dzibdziuś :
Nauczyciele w ogóle nie pracują i biorą pieniądze za nic. Praktycznie cały czas siedzą w domu, a uczniami tak naprawdę zajmują się woźne !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Tykwa :
Jak tak dalej pójdzie to kolejne Bienie nam wyrosną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Julia wściekła tą chorą romową :
Ludzie!!!! O czym wy tu mówicie??? Już kiedyś była dyskusja na ten temat i myślałam, że to w końcu zostało wtyjaśnione, a wy dalej najeżdżacie, e nauczyciele to nieroby, lenie, naciągacze, wyzyskiwacze i inne tym podbnme przymioty!!! A czy ktokolwiek z Was jest jednym z nich???? Może popatrzmy na to z innej strony. 90% z Was nie wie, że media nagłośniły całą sprawę podwyżkami i jeżeli już, to takie ktowy dostają nauczyciele jedynie w W-wie i to nie bardzo. Co do wypowiedzi BILLEI,to nauczyciele nie pracują 3,6 godzin dziennie, tylko 3-4 razy więcej (wiem bo moja przyjaciółka jest nauczycielką nauczania zintegrowanego). Świadczenia-owszem, ale raczej biorą je tylko te osoby, które są parszywymi leniami...., a jeśli twierdzisz, że Kenna nie wie o nauczycielstwie, to poczytaj sobie komentarze odnośnie szkolnictwa z lutego, gdzie można wywnioskować, że jest ona nauczycielką(przynajmnije mi się tak wydaje... tak Kenna???) A ty??? Kim jesteś Billeo????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Tradycjonalistka :
Wolny rynek na pewno zlikwiduje tą chorą sytuację z nauczaniem powszechnym i zatrudnianiem setek nauczycieli. Wróćmy do instytucji guwernantki dla najbogatszych, a reszta niech sie szlaja po osiedlach w godzinach pracy rodziców. Babcia lub dziadek naucza czytać i pisać co niektórych. Po co w ogóle posyłacie dzieci do szkoły, skoro jest tam tak źle????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) 3 próg podatkowy :
Porządna edukacja to powinien być luksus dla najbogatszych. Reszta, ciemnota to będzie w sam raz tępa siła robocza dla koncernów z UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Kenna :
Julia, tak. Dzięki za słowa otuchy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Rym cym cym tra la la :
Zlikwidować uczniom wakacje, żeby nauczyciele mogli odpracować wszystko jak należy !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) bub :
nierobyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) bub :
nierobyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) reformator :
W związku z oskarżeniami o nieróbstwo nauczycieli należy niezwłocznie wnieść projekt o zniesienie wakacji. Na poczatek letnich!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) do bub :
wzajemnieee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) do bub :
a co ty bubku takiego robisz,ze oceniasz innych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) do bub 1 :
ej!!! ty!! "do bub (2)" zmałpowałeś/aś mi nicka :P:P:PP:P:P ja pisałam tylko tą 1 wiadomość!!!:):):):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) aaa :
Postulat! JESTEM ZA!!! Zlikwidować wakacje, ferie (także świąteczne), wolne soboty i niedziele, a co! Niektórzy pracują na trzy zmiany, jak inni mogą to oni także - nauczyciele na "nocki"! Szkoły zlikwidować, no, może ze dwie zostawić - dla utrzymania pozorów, by móc pobierać nadal podatki. Szpitale zlikwidować, no, może ze dwa w Polsce zostawić - dla utrzymania pozorów, by móc pobierać nadal podatki. Pociągi na złom, szyny pozdzierać i na złom, a kolejarze... niechaj wraz z resztą społeczeństwa (tą biedniejszą i niezmotoryzowaną) zasuwają na piechotkę! Kopalnie i górnicy... a do czego komu potrzebny jest węgiel(?!) i po kiego licha utrzymywać Ślązaków?! Sprzedać Śląsk (o ile dotąd jeszcze coś do sprzedania pozostało) - będzie masa pieniążków na nowe limuzynki dla naszej kochanej władzy, która przecież musi się odpowiednio prezentować w Brukseli! Przecież nie potrzebujemy niczego! JESTEŚMY NARODEM MĄDRYM, ZDROWYM I BOGATYM! Brawo dla polskiej demokracji - DEMOKRACJI TOTALITARNEJ... ...ale bliski jest moment przelania czary, a kiedy zabraknie osób i instytucji, na które możemy - tak, jak to robimy tu i teraz - wylać swe żale i narastające niezadowolenie - to wówczas... Może, by zapobiec -tragicznemu być może finałowi -zawczasu zlikwidować władzę, cokolwiek by to znaczyło...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2004) ali :
aaa.anarchia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2004) Rrugo :
I bardzo dobrze nauczycielom - przecież prawie w 100% głosowaliście na Bienia. Za Rojka byliście pierwszym miastem w którym wypłacano 13 i każdą sprawę odnośnie oświaty załatwiano się od ręki. Obecnie proszę powiedzieć co zrobił Bień dla miasta bo dla siebie dał max poborów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2004) bób :
marne bubki odczepcie sie od bub

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) billea :
Ciekawe co Cię tak Kenno rozśmieszyło ?? Czy napisałam coś nieprawdziwego??? Jeśli tak to co???? Ja swoje godziny pracy policzyć potrafię , jeśli to Cie interesuje Kenno to mój wymiar czasu pracy wynosi 40 godz/tyg., a pensje mam mniej więcej taka sama jak ten co ma wymiar czasu pracy 18 godz./tyg no i mam urlopu 26 dni hehehe a nie 3 miesiące.... Co do wypowiedzi Julii to Ona tez niewiele wie o nauczycielstwie.. Świadczenia urlopowe droga Julio dostaje każdy nauczyciel nie tylko lenie, Twoja przyjaciólka też dostaje bo to wynika z przepisów karty nauczyciela. Nie twierdzę że wszyscy nauczyciele pracuja 18 godz./tyg, są tacy co pracują po 40 godz./tyg, natomiast za każdą dodatkową godzine maja płacone tzw. godziny nadliczbowe... Jesli interesuje Cie Julio kim jestem to jestem pracownikiem oświaty co prawda nie nauczycielem, ale pracuje z nimi na co dzień i znam doskonale ich zarobki oraz wymiar czasu pracy....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) paco :
brawo BILLEA!!!!może dowiemy się coś więcej o tych(nie wszyscy)nierobach..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Ktoś :
Za to Wy Billea i Paco wiecie najlepiej o innych. Skoro pracujesz w oswiacie to najpierw sprawdz swoje info dopiero potem dyskutuj. Zmiencie zawód skoro Wam tak zle własnie na n-li ale pewnie nie macie powołania i plujecie dookoła siebie jadem i goryczą ...owszem macie powołanie do bluzgania...hehehehehehehehehe heh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Terech :ewa.nie@wp.pl 
Witam bardzo serdecznie! Czytając niektóre komentarze jestem bardzo poruszona. Duża grupa wypowiadających się osób spisanymi słowami krytykuje i obraża. Myślę, że gdyby złe słowa i myśli zamienić na pozytywne działanie i życzliwość oraz zrozumienie dla innych, w naszym mieście żyłoby się znacznie lepiej, a władza rządziła spokojniej i skuteczniej. Wiele razy zastanawiałam się nad tym skąd w ludziach tyle agresji, nienawiści do drugiego człowieka oraz zazdrości. Dzieci uczą się obserwując dorosłych. Im bardziej otoczenie dziecka naładowane jest złymi działaniami tym większe prawdopodobieństwo, że ono przejmie te niekorzystne działania, a potem przekaże je innym. Może warto rozliczenia zacząć od siebie? Zastanowić się nad tym- Jaka/i/ jestem? Co daję z siebie innym?(nie od święta i nie na pokaz). Sądzę, że krytykując innych, a nawet ich obrażając i krzywdząc, niektórzy podnoszą w swoim odczuciu własną wartość. Każdy człowiek boi się utraty pracy( wiadomo z czym to się łączy).Dlaczego więc nauczyciel nie miałby odczuwać takich obaw? W każdej grupie zawodowej są ludzie wykonujący swoje obowiązki wspaniale i ci, którzy nie radzą sobie. Sama jestem nauczycielką i wiem ile czasu zabierają mi codzienne zadania związane z moją pracą. Ale jest to mój wybór i w każdej chwili mogę zrezygnować. Lubię swoją pracę i nie liczę czasu przeznaczonego na to co robię dla dzieci, rodziców, czy też dla siebie. Myślę jednak, że zastanawiając się nad zmianami w szkolnictwie władze( nie tylko tarnowskie) nie biorą pod uwagę bardzo ważnego zagadnienia, a mianowicie liczebności klas. W tym przypadku nie należy brać przykładu z innych państw, liczyć się z pieniędzmi. Każde dziecko w klasie to nie tylko uczeń, który dostaje oceny czy też kolejny numer w dzienniku. To żywy człowiek, ze swoimi smutkami i radościami, bywa, że z bardzo poważnymi problemami. W rodzinie trudno nieraz znaleźć czas na wzajemne wysłuchanie, konstruktywną rozmowę, a przecież klasa szkolna to taka „rodzinka”, a nauczyciel, „chwilowo, zastępczy rodzic”. Tylko nauczyciel, ale ten , którego powołanie przywiodło do szkoły, wie jak bardzo boli brak czasu na wysłuchanie, dotarcie do każdego ucznia w klasie 30 osobowej. Proszę mi wierzyć, nie łączy się to wcale z tym, że podobno nauczyciel pracuje tylko przez 18 godzin. W tych tak trudnych czasach, zarówno dla ludzi młodych jak i starszych, często dziecko pozostaje samotne, przygarnięte przez tych, którzy mają czas, lecz zły wpływ na niego. Ale brak rozwiązania wielu problemów wychowawczych to jeden problem, a zaniedbania edukacyjne to drugi. W licznej klasie nauczyciel nie może, po prostu nie jest w stanie poświęcić każdemu uczniowi tyle czasu, by mógł on się spokojnie wypowiedzieć, by mógł w grupie zaistnieć. Odpowiadają najczęściej ci najlepsi( bo zrobią to najszybciej), nauczyciel, by sprawdzić wiedzę swoich uczniów robi najczęściej sprawdziany, kartkówki. Ktoś, kto wie na czym polega praca nauczyciela w klasach I-III szkoły podstawowej, może sobie wyobrazić jak wielką krzywdę robimy dzieciom i nauczycielowi ( temu z powołaniem) tworząc liczne klasy. Szczególnie w tym okresie edukacji nauczyciel nie może działać przypadkowo. Ważne, bardzo ważne jest jak najlepsze poznanie każdego dziecka( między innymi, by wystawiać mu zgodną, nie krzywdzącą opinię opisową), nauczyć go wiele, bardzo wiele – na każdej lekcji, poświęcając mu czas i uwagę. Nie wspomnę już o wielu utrudnieniach związanych z klasami licznymi, między innymi: praca w kręgu, utrudnione, wspólne wejście do różnego rodzaju obiektów, czas na wypowiedzenie, zaistnienie na lekcji itd.. Jeżeli chodzi o liczebność klas, proszę mi wierzyć, władze krzywdzą przede wszystkim dzieci. Biorą na własne sumienie ogromną rzeszę dzieci niedouczonych, agresywnych, wzrastającą przestępczość itd.. Oszczędzać należy, ale tam gdzie to nie przynosi nieodwracalnych strat w człowieku. Ktoś może powiedzieć- To dom ma wychowywać? Ale ten, kto miał do czynienia ze szkołą wie, że często szkoła jest miejscem, gdzie dziecko poznaje wiele wartości, a nawet uczy się jeść. Nie krzywdźmy w swoim zapamiętaniu tych, którzy gdy dorosną- będą tacy jak my. Może nasze władze na czele z Panem Prezydentem sprawią, że Tarnów będzie tym miastem, w którym dobro dziecka stawiane jest ponad materializm. Jeżeli w nielicznych klasach( od 20 do 24 uczniów- a nawet jeśli to możliwe mniej) stworzymy dzieciom odpowiednie warunki rozwoju, myślę, że czeka Nasze Miasto dobra przyszłość. Tego sobie i innym życzę z całego serca. Bądźmy optymistami, serdecznymi dla drugiego człowieka. Pozdrawiam. Cierpliwym dziękuję, że mnie nie skasowali wcześniej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) paco :
KTOŚ;Owszem......już ja znam tych z powołania.....hehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) klam :
Terech dziękuję za za przywrócenie merytorycznego poziomu i wartości tej dyskusji pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2004) flegamina :
A co z Jezusem na Marcince?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2004) do flegaminy :
fajny nick :) to raz. dwa-> podobno ma być, ale coś ucichło i oby nie doszło do skutku to zbyteczne przedsięwzięcie. trzy -> może teraz będzie tu panować trochę milsza atmosfera, gdy poruszyłaś inny temat :):):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) dddd :
pan Ciesielczyk - styl Samoobrony (ale z wyzszym wykształceniem)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) Ana :
Ale robicie oborę. Najlepiej niech się wypowiedzą ludzie, którzy coś mają do powiedzenia. Wy zalatujecie kiczem. Moje zdanie jest takie: Likwidacja szkół: nie! Nieróbstwo: nie! Głupota: nie! Zamiast pieprzyc weźcie się do roboty!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl