To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Skandal! Wstyd! Oszustwo!   -   15/7/2007
Tak najkrócej można skomentować poczynania polskich negocjatorów w czasie ostatniego szczytu UE. Jeszcze dobrze nie odtrąbiono "niewątpliwego sukcesu" Polski w czasie negocjacji, kiedy okazało się, że jednak ów sukces nie jest taki niewątpliwy jak się o nim mówi. Ba, nawet nie wiadomo czy jest to sukces. Zapewne całe nieporozumienie wzięło się z tzw. "dżentelmeńskiej umowy", która miała dać możliwość blokowania niekorzystnych decyzji "przez rozsądny czas". Ja na przykład nie jestem zdziwiony tym, że dżentelmeńska umowa nas nie obejmuje.

Ogloszenie

Faktem nie podlegającym dyskusji jest to, że pani minister Fotyga dżentelmenem nie jest więc skąd nagle mogłaby taką umowę zawrzeć?To chyba jest jasne, tym bardziej że cała Unia Europejska ufundowana jest na takiej opoce, że aż dziw bierze, iż ktokolwiek daje się jeszcze nabierać na wszystkie sztuczki brukselskiej biurokracji hojnie dotowanej przez Niemcy.
Każdy przeciętnie rozgarnięty mieszkaniec Europy kiedy tylko zabrałby się do czytania projektu Traktatu Konstytucyjnego UE z łatwością zauważyłby, że od pewnego czasu jest manipulowany i najzwyczajniej w świecie oszukiwany. Dlaczego? Dlatego, że do tej pory wmawiano mu, że Unia robi to, załatwia tamto, reguluje owo itd, itp. a tymczasem w Traktacie znajdujemy zapis " ..tworzy się Unię Europejską " czyli ... Unii Europejskiej do tej pory tak naprawdę nie było, a co więcej nadal jej z formalnego punktu widzenia nie ma, bo przecież Traktat Konstytucyjny odrzuciły Francja i Holandia!
Skoro wyraźnie widać, że UE nie istnieje - to w jakim celu na wielu budynkach w tym na budynku Urzędu Miasta Tarnowa wywiesza się flagę tzw. Unii Europejskiej? Nota bene flaga z dwunastoma nieodwracalnymi złotymi gwiazdami rozłożonymi w okręgu na lazurowym tle nie jest wcale oficjalną flagą formalnie nie istniejącej UE. Przecież o fladze i hymnie Unii miano dopiero zadecydować. Wychodząc z tego punktu widzenia, o wiele bardziej uzasadnione jest wywieszanie flagi ONZ czy jakiejkolwiek innej organizacji, której Polska jest członkiem a która istnieje faktycznie i formalnie.
Widać stąd wyraźnie, że otumanieni telewizyjną papką tubylcy w mig odczytują płynące z telewizorni polecenia i w podskokach wykonują rozkazy nawet te nie wprost wypowiedziane. Nie stać nas nawet na odrobinę samodzielności i niezależności choćby na miarę Czech, których prezydent Wacław Klaus zdecydowanie przypomniał panu Barroso, że przyjechał on z wizytą do niepodległego państwa a nie do unijnej kolonii, kiedy brukselski oficjel zauważył brak unijnej flagi na Hradczanach i upomniał się o jej wywieszenie.
Warto wspomnieć o jeszcze większej bezczelności płynącej z Brukseli. Jak pewnie większość inTARnautów zauważyła, zdarza się, że przy drogach, mostach i innych obiektach umieszczane są czasem tablice informujące, że obiekt ten powstał przy wykorzystaniu środków UE. Czasem też, odwiedzając różnego rodzaju urzędy można zauważyć gdzieniegdzie informację, że któreś stanowisko również powstało ze środków pochodzących z UE. Szczerze pisząc, prawie nikt sobie tym głowy nie zawraca, ale prawda wygląda - nie po raz pierwszy - inaczej. To nie żadna Unia daje pieniądze na drogi oraz mosty tylko podatnicy z 27 krajów, które ze sobą zawarły Traktat i taka też informacja powinna być umieszczana. Tzw. Unia Europejska pieniądze płynące z całej Europy tylko przejada, rozkrada i marnotrawi a resztki rozdysponowuje według własnego uznania. Co do nowo powstałych miejsc pracy to raczej powinny się tam znaleźć informacje np. tej treści: "Dzięki utworzeniu tego stanowiska, pracę straciło dwóch innych ludzi". Dlaczego taka treść? O tym napiszę następnym razem.
(GR)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:47:49
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html