To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Budżet Tarnowa uchwalony   -   25/2/2004
W cieniu wczorajszych decyzji Rady Miasta dotyczących zmian na oświatowej mapie Tarnowa, pozostał fakt uchwalenia na tej samej sesji najważniejszego w ciągu roku dokumentu miejskiego - budżetu. Tegoroczny przewiduje deficyt między przychodami a wydatkami w kwocie około 1,5 milona złotych. Rajcy nie uchwalili wczoraj dopłat do cen wody i ścieków, zgodzili się jednak na poręczenie szpitalowi im. Szczeklika 15 milionów złotych długoterminowego kredytu.

Ogloszenie
>

W kwocie ponad 247 milionów zł zaplanowanych wydatków miasta oczywiście najpoważniejszą kwotę stanowią wydatki na oświatę. Aż 30 milionów złotych stanowi obsługa zadłużenia. W nowej ustawie o finansowaniu samorządów zaplanowano większy udział dochodów z podatków. To rozwiązanie gwarantujące samorządom większą samodzielność miało pozwolić na sfinansowanie inwestycji współfinansowanych ze środków pomocowych i funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Tych pieniędzy na razie jednak w budżecie nie ma - mówił wczoraj Radiu MAKS skarbnik Miasta Marek Witek.
Poważnym zagrożeniem dla realizacji budżetu jest ściągalność podatków. W związku z kompensatą tych należności w formie przekazywania nieruchomości przez duże firmy zaległości z ponad 20 milionów złotych na koniec roku mają spaść do 10 milionów.
Za przyjęciem budżetu głosowało 15 radnych, przeciwko było 5-ciu. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Wczoraj na sesji głosowano też wniosek klubu radnych "Prawy Tarnów" o przekazanie z budżetu miasta blisko dwóch milionów zł w formie dopłat do nowych cen za wodę i ścieki. W głosowaniu imiennym okazało się jednak, że zabrakło jednego głosu, aby takie dopłaty ustalić. Od 1 marca będą już więc w Tarnowie obowiązywać wyższe opłaty za wodę dostarczaną do mieszkań i odprowadzane stamtąd ścieki.

Wczoraj zdecydowano, że Urząd Miasta poręczy Szpitalowi im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie kredyt długoterminowy w kwocie 15 mln zł. Kredyt w tej wysokości jest potrzebny "Szczeklikowi" na spłatę innych należności.
Obecnie szpital prowadzony przez miasto ma 29 mln różnego rodzaju zobowiązań, z czego zobowiązania tzw. wymagalne to aż 19 mln zł. Pieniądze z kredytu będą więc bardzo potrzebne "Szczeklikowi".
- W celu przezwyciężenia wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się szpital, proponuje się niezwłoczne wszczęcie działań, zmierzających do udzielenia zgody na wyłonienie przez szpital banku, który udzieli kredytu przeznaczonego na spłatę zobowiązań placówki - napisał w uzasadnieniu do uchwały wiceprezydent Andrzej Jeleń.
Jak powiedział skarbnik Marek Witek, "Szczeklik" zaciągnie kredyt na 10 lat, z dwuletnią karencją. Jego spłata rozpoczęłaby się w 2006 r. Obsługa długu wyniosłaby około sześciu mln zł, więc do spłaty pozostałoby w sumie 21 mln.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(25-02-2004) Stary :
Refleksja: gdyby ekipa Prezydenta Rojka została wybrana na drugą kadencję jak radziłaby sobie z zadłużeniem Miasta? (Nie mówię o Szpitalu im.Dr Szczeklika) Z jednej strony dobrze że to co zrobili zostało zrobione, z drugiej niewielkie pole manewru zostawili, następcom. Jak rozwijać miasto aby jak najwięcej środków napływało z zewnątrz? Czy ktoś zna recepty? Czy są dobre pomysły na promocję miasta? Chyba niewiele? Dwa lata temu znajoma, która ma męża Niemca, chciała coś kupić dla niego po niemiecku o naszym mieście o regionie. Nie znalazłem nic, czy teraz bym znalazł?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2004) sceptyk :
Tak znalazlbys www.turystyka.tarnow.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl