To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gasili „Tygiel Kultury” (film)   -   16/7/2007
Niecodzienny przebieg miał finał sobotniego „Tygla kultury” pod tarnowskim teatrem. Gorąca atmosfera wywołana „Screen Music Zone-m” Krzysztofa Borowca, zlotem miłośników Volkswagenów Garbusów i innych pojazdów, połączona z awarią systemu alarmowego w „Solskim” spowodowały, że przed budynek błyskawicznie, z rykiem syren podjechały trzy bojowe wozy strażackie...

Zapraszam do wysłuchania pewnej dziwnej rozmowy :

Ogloszenie
>

Zgromadzeni przed teatrem uczestnicy „Tygla” przyjęli wizytę strażaków z żywym i przyznać to trzeba, ciepłym zainteresowaniem, nie na tyle jednak dużym, by przerywać sobie miły wieczór oddalając się od kufelka i ekranu. Po kilkunastominutowej kontroli strażacy pojechali pełnić swoją nocną służbę gdzie indziej, a ich miejsce zajęli umundurowani panowie ze Straży Miejskiej, przybyli na interwencję jakiegoś tarnowianina oburzonego projekcją koncertów sprzed kilkudziesięciu lat, wyświetlanych w plenerze po godzinie 22-giej. Szybkie i sprawne przedłożenie wszelkich stosownych zezwoleń pozwoliło rozwiązać problem i tym samym podczas kolejnych odsłon „Tygla Kultury” możemy spodziewać się niespodziewanych wizyt już tylko innych służb, od celnych począwszy, przez Sanepid, „służbę legalności zatrudnienia” (nie mylić z inspekcją pracy), aż po sierpniową dajmy na to, kontrolę MOPS, ZUS i uzbrojonych od kilku lat w transportery opancerzone pracowników skarbowości.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z sobotniej imprezy (((film)))

Ale żarty na bok; impreza powoli się rozkręca, w każdą kolejną sobotę gospodarzem wieczoru jest Krzysztof Borowiec, prezentujący w plenerowych i kawiarnianych warunkach na filmowym ekranie wszystko to, co najlepsze przydarzyło się w muzyce rockowej w ciągu minionych kilkudziesięciu lat. Z kolei środa jest dniem cotygodniowych wernisaży oraz projekcji II Letniego Festiwalu Kina Niezależnego „Filmowa Góra 2007”. Przed nami temat drugi, zatytułowany: ”Dramat, ludzie toksyczni”. 18 lipca zobaczymy więc następujące filmy:
Zajebisty gość Kamila Brzózki. Jest 2 kwietnia 2005, trwa oczekiwanie na aktualne wieści o zdrowiu papieża. Paweł chce przeżyć te chwile w skupieniu, jego brat organizuje jednak w domu imprezę powitalną przyjaciela, który niespodziewanie wrócił z USA.
Sen Michała Paszczyka. W snach wszystko może się zdarzyć... We śnie jesteśmy bezkarni i nieśmiertelni. Dopiero w realnym świecie możemy umrzeć, ale skąd mamy wiedzieć, czy sen już się skończył...?
Conscentis Piotra Putko. Utrzymana w surrealistycznej konwencji wizja podróży przez stany ludzkiej świadomości podczas umierania. Historia o pożegnaniu się ze wspomnieniami i panicznej ucieczce przed tym, co nieuchronne.
Przyjaciel Przemysława Filipowicza. Historia pewnego zdarzenia i relacji trójki bohaterów: 2 chłopaków i jednej dziewczyny.
Lovetomato Piotra Wiśniewskiego. Samotna dziewczyna na progu załamania nerwowego, „w sytuacji bez wyjścia” decyduje się popełnić samobójstwo. Nieoczekiwana pomoc niesie ze sobą szansę na lepsze jutro, ale i zagrożenie. Krótka opowieść o tym, że prawdziwej nadziei należy szukać w nas samych.
W ciemności Kamila Kościelskiego. Film pokazuje, że tak naprawdę nasze życie wygląda tak, jak sami o nim „myślimy”...
Najświętsze słowa naszego życia Waldemara Grzesika. Bohater filmu staje w obliczu spełnienia najskrytszych marzeń, wydawałoby się nieosiągalnych, wywołujących fale uczuć. Marzeń, które trudno wyrazić słowami. Słowami, które są dla niego tak ważne, że aż święte. Film opowiada o tym, jak łatwo w nieświadomy sposób zniszczyć miłość.
Łódka Michała Szcześniaka. Film opowiada o młodym chłopaku, którego oryginalność przestaje mieścić się w ramach tolerancji jego otoczenia. Dobrze celujący młody człowiek zamienia się w odludka, który postanowił zamieszkać w łódce na środku jeziora.
Nocny ekspres Rafała Paśko. W każdym mieście są ludzie, którzy straszą i nie dają spać innym, może się boją?
Impreza Rafała Paśko. Lekarz i prawnik: -Czy ktoś może im coś zrobić? Toksyczni ludzie!

Foto: R. Czerwiński

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:20:58
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html