Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   LiS czyli LIPa ?   -   17/7/2007
“Już był w ogródku, już witał się z gąską:. Kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną...” . W beczkę wkopaną miał wpaść oczywiście lis, a raczej LiS czyli Liga i Samoobrona, choć najpierw wpaść miał pierwszy murzyn Rzeczpospolitej A. Lepper. Zgodnie z tym, o czym nie tak dawno pisałem, Jarosław Kaczyński zamierzał pozbyć się niewygodnych sojuszników i usunąć ich z rządu, a później z Sejmu. Sądziłem jednak, że zrobi to w bardziej wyrafinowany sposób, niż przez partacko wykonaną prowokację.

Ogloszenie

Z przekazów medialnych dowiadujemy się również, że jakiś anioł stróż czuwał nad wicepremierem Lepperem, gdyż tuż przed akcją mającą go doprowadzić za kratki dostał ”cynk”, że coś się niedobrego święci – podobno złego diabli nie biorą, ale żeby i aniołowie w złym dopomagali, koniec świata!
Nie ma sensu dłużej opisywać całego zajścia, bo zrobiły to chyba wszystkie media a i pewnie dalszy ciąg tej całej historii będzie nam na bieżąco przedstawiany, wolę zatem skupić się na LiSie i Samoobronie, która dla “dobra państwa” (pytanie tylko których państwa? Państwa Lepperów, Łyżwińskich czy innych Hojarskich?) ociągała się z opuszczeniem koalicji. Niby jednogłośnie w Samoobronie zagłosowano za wyjściem, ale decyzja ostateczna należy do Leppera, który musi się dobrze nad tym zastanowić, wszak nad wieloma partyjnymi kolegami wisi niczym miecz Damoklesa widmo niespłaconych kredytów, a bunt z powodu przerwania kadencji Sejmu mógłby być trudny do opanowania. Póki co decyzja jest, choć jakby jej nie było. Zresztą w tym państwie wszystko niemal co publiczne jest na niby (poza podatkami), ale jak ma być inaczej, skoro nawet Konstytucja RP to jeden wielki żart.
Podam tylko kilka przykładów tej tragicznej składanki nie trzymających się kupy przepisów prawnych nazywanych szumnie Konstytucją. Art. 2 Konstytucji: “Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.” Konia z rzędem temu kto potrafi wymienić wszystkie zasady sprawiedliwości społecznej. Nie przeszkadza to jednak Trybunałowi Konstytucyjnemu na tej podstawie orzekać, iż ustawy są niekonstytucyjne. Art.8 ust 1. “Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.” Wiemy dobrze, że ten zapis traktuje się dość swobodnie i zamyśla o faktycznej likwidacji jego znaczenia. Kolejna bzdura to art. 13 “Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu...”, a tymczasem Komunistyczna Partia Polski działa w najlepsze, choć zakazywanie myślenia ludziom, posiadania własnych poglądów oraz ich artykułowania jest samo w sobie idiotyzmem. Ostatni już przykład to art. 32 ust. 1 stanowiący, że “Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne”, ale jednocześnie na portalu inTARnet.pl możemy przeczytać wiadomość, iż “41 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej na pomoc dla dzieci romskich z terenu Tarnowa w ramach rządowego . Wniosek należy z tego wyciągnąć taki, że albo ludzie w MEN do reszty już zdurnieli i nie znają Konstytucji albo z premedytacją ją łamią doprowadzając ponadto do niezgodnego z prawem rozporządzenia środkami publicznymi. Takich dziwolągów prawnych jest w Konstytucji więcej i drugiej tak pokręconej konstytucji nie prędko się chyba doczekamy. Tak więc, udajemy że prawo przestrzegamy, zaś władza udaje, że prawo obowiązuje – czyli wszystko robione jest na niby.

Nie ma co zresztą zbyt daleko wybiegać, skoro nawet w Tarnowie np. lekarze (ale nie ci prywatnie przyjmujący pacjentów) udają, że nas leczą, straż miejska udaje, że jest potrzebna, a służby odpowiedzialne za oczyszczanie miasta udają, że sprzątają ulice, czego najlepszym dowodem jest fakt, że miesiąc temu przechodząc ulicą Panny Marii znalazłem na chodniku martwego szczura i tego samego szczura, tylko zmumifikowanego, znalazłem po miesiącu dokładnie w tym samym miejscu. Przecież do cholery, nikt mi nie wmówi, że sprzątacze zajmują się mumifikacją zwłok zwierzątek! Słusznie ktoś zauważył, że nasze śliczne miasto coraz bardziej jest zapuszczane, a jak na aspiracje dotyczące zwiększenia ruchu turystycznego w mieście jest to dość osobliwy sposób na przyciąganie turystów.

Wróćmy jeszcze na chwilkę do LiSa. Przed chwilą podano wiadomość, że w LiSie będzie dwuwładza – Prezes i Przewodniczący. Wzorce zaczerpnięte niczym ze starożytnego Rzymu, gdzie na mocy lex Licinia Sextia powoływano dwóch konsulów. Jeden z plebejuszy, drugi z patrycjuszy (w przypadku LiSa nie ma wątpliwości kto będzie kim). Moje obawy wzbudza tylko zakres kompetencji obu konsulów, ponieważ w starożytnym Rzymie obaj mieli dość duże uprawnienia np. prawo zwoływania ludu na zgromadzenia (to akurat co najmniej jednemu konsulowi dobrze wychodzi), prawo zaciągania wojska i praktycznie decydowania o życiu lub śmierci żołnierzy (tu również życie polityczne w LPR i Samoobronie zależy od łaski obu konsulów). Konsulowie mieli też kompetencje w zakresie religii tzn. nie mogli wprowadzać jej do szkół ani na świadectwa, ale dokonywali interpretacji wróżb przed wyprawami wojennymi. Myślę, że w tym przypadku wróżył będzie augur Rydzyk a twórczej interpretacji jego wróżb nie będzie widać końca - byle tylko znów jakiś diabeł nie namieszał.
W związku z powyższym proponuję nieco inaczej nazwać związek LPR i Samoobrony. Od dnia dzisiejszego możemy nazywać ich LiPa (to skrót od Liga i Populiści).

PS. Zanim skończyłem pisać ten tekst A.Lepper ogłosił, że przemyślał sprawę i jednak koalicja się utrzyma, oczywiście “dla dobra państwa”. I znów lipa.
(GR)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(17-07-2007) KArol :
Nigdzie chyba niema tak atrakcyjnych zmian w polityce, jak własnie w Polsce. Miło sie żyje w tym kraju, ze świadomością, że nasi rządzący potrafią z dnia na dzień zmieniać decyzje, zmieniać przynależność klubową, zmieniać ciagle ustawy, prawo karne. Polska przez to ma szansę wyrosnąć na supermocarstwo. Nasza zbiorowa mądrość nie ma sobie równej. I do tego ciagle jeszcze "Ten kraj jest nasz i wasz", co jest zupełnie zrozumiałe, bo my walczymy ciągle o "wolnośc naszą i waszą".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2007) KArol :
Tekst porusza bardzo istotny problem i pewnie dlatego niewiele będzie komentarzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2007) ... :
miód:) ----------- i lewaki znow wygrają cyrk sie dalej kreci:/ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2007) terefere :
wiem, ze to tylko zabawa ale strasznie mnie niepokoi wynik LIDU w sondzie na tym portalu. w internecie lidowcy zawsze byli cieńcy a tu nagle prowadza i to zdecydowanie. żeby to nie był zły prognostyk . ale z drugiej strony czego sie spodziewac po tych wszystkich po-pisowych i pis-lisowych konfliktach ... polska prawica to debile

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2007) ja :
Jak zwykle cienki artykół !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl