Edyta i Tomek mistrzami Polski   -   19/7/2007
W rozegranych we wtorek, 17 lipca, zmaganiach wspinaczki na czas, podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej, po raz siódmy z kolei zwyciężyła Edyta Ropek (BERGSON Team, Five Ten, MKS Tarnovia). Tomasz Oleksy (BERGSON Team, MKS Tarnovia) zdecydowanie wygrał w rywalizacji mężczyzn.

Edyta Ropek jest niepokonana w konkurencji szybkościowej od 5 sezonów startowych, jest to jej 21. z kolei zwycięstwo w zawodach rangi pucharowej i mistrzowskiej. Edyta w biegu finałowym walczyła, z Martą Lenartowicz, dobrze zapowiadającą się zawodniczką KS Korona Kraków, która ostatecznie zajmując drugie miejsce, po raz pierwszy w życiu zdobyła wiceistrzostwo Polski w czasówkach. Walkę o brązowy medal stoczyły Agnieszka Szczepaniec (AZŚ-KŚ Wrocław) i Paulina Guz (UKS Skarpa Lublin). W małym finale ostatecznie zwyciężyła lublinianka.

Zmagania mężczyzn, to pasjonujący pojedynek o wejście do finału, pomiędzy byłym mistrzem Polski Łukaszem Świrkiem (Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie), a Tomaszem Oleksym z BERGSON Team, MKS Tarnovia. W najbardziej wyrównanym i najszybszym biegu mistrzostw zwycięża Tomek, przechodząc do wielkiego finału. Łukaszowi pozostała tylko walka o brąz. W biegach o złoty medal Tomek zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Jakubem Jodłowskim (UKA Warszawa). Niestety, już po pierwszym biegu, gdy Kuba nie ukończył drogi, zwycięstwo Tomka było przesądzone. W małym finale, w równie zaciętej walce, Łukasz Świrk rywalizował z Mateuszem Puzoniem (UKS Skarpa Lublin). Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobył Łukasz.

Zawody w Warszawie, były również finałową eliminacją Pucharu Polski w konkurencji na czas. Zwycięzcami całego cyklu zawodów, bezapelacyjnie zostali zawodnicy BERGSON Team: Edyta Ropek i Tomasz Oleksy.(AK)

Date        : Thu, April 25, 2024 07:04:08
IP          : 3.137.218.230