Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ... nie polezie orzeł w gówna ?   -   20/7/2007
„Ptak ptakowi nie jednaki, człek człekowi nie dorówna, dusza duszy zajrzy w oczy, nie polezie orzeł w gówna” – proroczo pisał Stanisław Wyspiański. Bracia Kaczyńscy choć na pierwszy rzut oka wydają się do siebie podobni jak dwie krople wody w sposób zasadniczy różnią się cechami charakteru. Prezydent Lech ma (jak się wyrażał inny Prezydent Lech - elektryk) „mientkom charyzmę”, natomiast brat Jarosław jest człowiekiem zdecydowanym.

Ogloszenie

Zdecydował odpłacić LiS-om pięknym za nadobne i postraszył ich przedterminowymi wyborami, choć raczej nie prędko to nastąpi, skoro do objęcia ministerstwa rolnictwa szykuje się (pozostając przy ptakach) Krzysztof Sikora z Samoobrony. W razie czego w odwodzie Samoobrona ma jeszcze Tomasza Leppera, syna Andrzeja. Choć ojciec zaprzecza by takie przymiarki były czynione, należy w tym wypadku postępować zgodnie z zasadą księcia Gorczakowa, ministra cara Aleksandra III, by nie wierzyć nie zdementowanym informacjom – ta została zdementowana, więc jest coś na rzeczy. Sam zainteresowany indagowany w sprawie objęcia ministerstwa miał odpowiedzieć krótkim: „No pewno!”, tzn. że jest przygotowany by zająć to stanowisko, wszak skończył studia i zajmuje się gospodarstwem – znaczy, na rolnictwie i rządzeniu się zna. Jest zatem szansa, że „orzeł” Lepper-junior w gówna dalej nie polezie – chyba, że te polityczne - choć pewnie „człekowi” Andrzejowi nie dorówna.

Ciekawe rzeczy zaczęły się dziać kiedy dusza duszy chciała zajrzeć w oczy tj. w momencie wystąpienia europosła Macieja Giertych, który raczył wypowiedzieć się o pani Kanclerz Merkel, że „jest dużo sprytniejsza od Hitlera, bo nie sięga po argumenty siły” i „idzie na pozorne ustępstwa, ale tak naprawdę dba, by Niemcy miały najsilniejszą propozycję w Unii Europejskiej” . Oburzenie, szok, a może przerażenie, gdyż „ujrzeli, że są nadzy, i zawstydzili się”, to reakcje parlamentarzystów także i polskich. Na przykład pan europoseł Dariusz Rosati wysyła Giertycha do lekarza stwierdzając jednocześnie: „Niemcy od 40 lat wprowadzają zasady państwa demokratycznego i mamy wielką szansę na zawarcie z nimi korzystnego sojuszu”. Chciałbym w ty miejscu przypomnieć, że demokratycznie wybranemu Hitlerowi wystarczyło kilka lat na to by wykorzystać zdobycze demokracji i przekuć je w sukcesy militarne Niemiec. Demokracja nie zabezpiecza więc przed podejmowaniem głupich decyzji, a nawet im sprzyja. O korzystnym sojuszu nie mogę się natomiast wypowiadać, ponieważ nic mi nie wiadomo na temat jakichkolwiek bilateralnych rozmów polsko-niemieckich, których efektem miałby być sojusz obu państw, ale kto jak nie tajny współpracownik o pseudonimie „Buyer” (wg. Tygodnika „WPROST” Rosati został zarejestrowany przez bezpiekę jako TW "Buyer") ma o tym najlepiej wiedzieć, więc pewnie ci co mają wiedzieć już wiedzą zwłaszcza o płynących stąd korzyściach.

Reakcja „światłych” ludzi na wystąpienie Giertycha była podobna do opisu ukamienowania św. Szczepana: „A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem”. Broń Boże nie przypinam Giertychowi aureoli świętości, natomiast reakcje są znamienne. Zatykanie uszu na słowa krytyki albo udawanie, że nic się nie dzieje itp. to daje wiele do myślenia.
Co jest kontrowersyjnego w wypowiedzi Giertycha? Nie wiem. Moim zdaniem bardziej kontrowersyjne jest wyświetlanie lub umieszczanie na banerze w czasie meczów siatkarskiej Ligi Światowej postaci Ernesto Che Guevary, komunisty, mordercy i sadysty. Naprawdę brakowało tylko sierpa i młota albo swastyki, aby dopełnić obrazu ludzkiej głupoty.

Druga strona barykady też nie jest wolna od podobnych zachowań. Rydzyk & s-ka byliby lepiej - nomen omen - odbierani gdyby nie dokonywali brutalnej cenzury myśli i poglądów na swojej antenie – ale „Wolnoć Tomku w swoim domku”. Jeżeli obie strony wolą zachowywać się jak wrzeszczące w piaskownicy dzieci, to nie wykluczone, iż lada moment będziemy świadkami okładania się łopatkami po głowach.
(GR)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(22-07-2007) mateo007 :
Straszny bełkot- i właściwie nic z niego nie wynika . Jakaś nieudolna próba hiperelokwencji autora .... Moim skromnym zdaniem lekko nieudana. Brak możliwości wysnucia jakichkolwiek wniosków. Do szkoły dziennikarskiej zapraszamy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2007) obiektywny :
Mateo-to może Ty się popiszesz talentem?Zapraszamy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2007) Przemek :
Maleo widać nie zrozumiał tekstu. a "szkoła dziennikarska" to u niego przygotowanie do pisania na poziomie "Faktu" :) Natomiasto co do cenzury i Rydzyka - to jest jakaś przeciwwaga dla platformiasto-lewicowych mediów. Jeżeli wyciągniemy średnią z tego, co mówi Radio Maryja i inne media, to mamy jakiś w miarę obiektywny obraz rzeczywistości. Gdyby Radio Maryja było obiektywne, to ta śrenia by się zdecydowanie przesunęła z pozycji obiektywizmu w stronę propagandy Platformy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2007) mateo007 :
Kolego Przemysławie ; niestety odchlenia w przciwnych kierunkach mogą się niwelować tylko w kategoriach fizyki kinetycznej , teorii wektorowej.Gazeta "fakt" jest dla mnie lekturą niestety obcą więc twój przytyk jest nieco chubiony. Logicznie rzecz ujmując , jeżeli jedna strona twierdzi o pewnym fakcie że zaistniał a druga przeciwnie - to jedna z nich ma rację a druga -nie mniej ni więcej tylko kłamie. Według twojej teorii prawda leży po środku . Ciekawe rozumowanie - dla mnie nieco osobliwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-07-2007) M.Wietrzyk :
Jest trzecia mozliwość. Żadna ze stron może nie mieć racji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2007) mateo007 :
Panie Wietrzyk w twierdzeniu o istnieniu lub nieistnieniu jakiegoś faktu któraś ze stron musi mieć racje . Przykład "taśmy rydzyka"- ktoś mówi że są prawdziwe a ktoś inny mówi że nie są . Nie mogą być prawdziwo-nieprawdziwe . Więc ktoś musi mieć racje. Żadna strona może nnie mieć racji owszem, ale to już w zupełnie innych rodzajach zdań-twierdzeń!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2007) M.Wietrzyk :
Nie odnosiłem się do logiki dwuwartościowej tylko do tego co mówi np. RM i GW czy inny "Fakt" . Każda ze stron przedstawia sprawy po swojemu i z tego punktu widzenia żadna ze stron może nie mieć racji. Przeciez nie jest tak, że jedna strona twiedzi "coś" a druga odpowiada tylko krótko "nie tak, nie było". Ale mniejsza już o to bo zaczelibyśmy dywagować na temat precyzji odzwierciedlenia wydarzeń w słowie mówionym albo pisanym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2007) mateo007 :
no tak . to prawda !!!!Ale to właśnie potwierdza tezę że prawdy trzeba oczekiwać tam , gdzie poglądy są wyrażane w sposób jednoznaczny. Niestety w tym artykule brak jest jednoznacznych odniesień do konkretnych faktów. Ja nie twierdze że GW zawsze kłamie a radio zawsze ma racje , ani odwrotnie bo jeżeli ktoś tak twierdzi to oznacza że ma nienaturalnie spolaryzowany sposób myślenia (mówiąc dobitniej- jest zatwardziałym bezmyślnym maniakiem). Jakkolwiek w mojej opinii GW mimo wszystko prezentuje wyższy poziom profesjonalizmu i obiektywizmu w zamieszczonych w niej artykułach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-07-2007) KArol :
Drogi Mateo, przeczytałem uważnie cały tekst i, jako żywo, nie znalazłem nigdzie bełkotu. Rzeczowa analiza ito w dodatku z przepowiednią w finale, przepowiednią, która jakby już zaczęła się sprawdzać... Wojna o Rydzyka trwa, ale wszelkie ataki na O. Rydzyka są uderzeniami w wolne media i tylko człowiek pomylony, z mętlikiem w głowie, może trzymać stronę atakujących. Imperium medialne Rydzyka wyrosło innym wielkim mediom jak grzyb na tyłko, stąd stoi im kością w gardle i jest solą w oku. Wszystko było tak pięknie, aż tu nagle jakiś Redemptorysta sie wmieszał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl