To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ... nie polezie orzeł w gówna ?   -   20/7/2007
„Ptak ptakowi nie jednaki, człek człekowi nie dorówna, dusza duszy zajrzy w oczy, nie polezie orzeł w gówna” – proroczo pisał Stanisław Wyspiański. Bracia Kaczyńscy choć na pierwszy rzut oka wydają się do siebie podobni jak dwie krople wody w sposób zasadniczy różnią się cechami charakteru. Prezydent Lech ma (jak się wyrażał inny Prezydent Lech - elektryk) „mientkom charyzmę”, natomiast brat Jarosław jest człowiekiem zdecydowanym.

Ogloszenie
>

Zdecydował odpłacić LiS-om pięknym za nadobne i postraszył ich przedterminowymi wyborami, choć raczej nie prędko to nastąpi, skoro do objęcia ministerstwa rolnictwa szykuje się (pozostając przy ptakach) Krzysztof Sikora z Samoobrony. W razie czego w odwodzie Samoobrona ma jeszcze Tomasza Leppera, syna Andrzeja. Choć ojciec zaprzecza by takie przymiarki były czynione, należy w tym wypadku postępować zgodnie z zasadą księcia Gorczakowa, ministra cara Aleksandra III, by nie wierzyć nie zdementowanym informacjom – ta została zdementowana, więc jest coś na rzeczy. Sam zainteresowany indagowany w sprawie objęcia ministerstwa miał odpowiedzieć krótkim: „No pewno!”, tzn. że jest przygotowany by zająć to stanowisko, wszak skończył studia i zajmuje się gospodarstwem – znaczy, na rolnictwie i rządzeniu się zna. Jest zatem szansa, że „orzeł” Lepper-junior w gówna dalej nie polezie – chyba, że te polityczne - choć pewnie „człekowi” Andrzejowi nie dorówna.

Ciekawe rzeczy zaczęły się dziać kiedy dusza duszy chciała zajrzeć w oczy tj. w momencie wystąpienia europosła Macieja Giertych, który raczył wypowiedzieć się o pani Kanclerz Merkel, że „jest dużo sprytniejsza od Hitlera, bo nie sięga po argumenty siły” i „idzie na pozorne ustępstwa, ale tak naprawdę dba, by Niemcy miały najsilniejszą propozycję w Unii Europejskiej” . Oburzenie, szok, a może przerażenie, gdyż „ujrzeli, że są nadzy, i zawstydzili się”, to reakcje parlamentarzystów także i polskich. Na przykład pan europoseł Dariusz Rosati wysyła Giertycha do lekarza stwierdzając jednocześnie: „Niemcy od 40 lat wprowadzają zasady państwa demokratycznego i mamy wielką szansę na zawarcie z nimi korzystnego sojuszu”. Chciałbym w ty miejscu przypomnieć, że demokratycznie wybranemu Hitlerowi wystarczyło kilka lat na to by wykorzystać zdobycze demokracji i przekuć je w sukcesy militarne Niemiec. Demokracja nie zabezpiecza więc przed podejmowaniem głupich decyzji, a nawet im sprzyja. O korzystnym sojuszu nie mogę się natomiast wypowiadać, ponieważ nic mi nie wiadomo na temat jakichkolwiek bilateralnych rozmów polsko-niemieckich, których efektem miałby być sojusz obu państw, ale kto jak nie tajny współpracownik o pseudonimie „Buyer” (wg. Tygodnika „WPROST” Rosati został zarejestrowany przez bezpiekę jako TW "Buyer") ma o tym najlepiej wiedzieć, więc pewnie ci co mają wiedzieć już wiedzą zwłaszcza o płynących stąd korzyściach.

Reakcja „światłych” ludzi na wystąpienie Giertycha była podobna do opisu ukamienowania św. Szczepana: „A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem”. Broń Boże nie przypinam Giertychowi aureoli świętości, natomiast reakcje są znamienne. Zatykanie uszu na słowa krytyki albo udawanie, że nic się nie dzieje itp. to daje wiele do myślenia.
Co jest kontrowersyjnego w wypowiedzi Giertycha? Nie wiem. Moim zdaniem bardziej kontrowersyjne jest wyświetlanie lub umieszczanie na banerze w czasie meczów siatkarskiej Ligi Światowej postaci Ernesto Che Guevary, komunisty, mordercy i sadysty. Naprawdę brakowało tylko sierpa i młota albo swastyki, aby dopełnić obrazu ludzkiej głupoty.

Druga strona barykady też nie jest wolna od podobnych zachowań. Rydzyk & s-ka byliby lepiej - nomen omen - odbierani gdyby nie dokonywali brutalnej cenzury myśli i poglądów na swojej antenie – ale „Wolnoć Tomku w swoim domku”. Jeżeli obie strony wolą zachowywać się jak wrzeszczące w piaskownicy dzieci, to nie wykluczone, iż lada moment będziemy świadkami okładania się łopatkami po głowach.
(GR)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:51:12
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html