Porażka w Bydgoszczy!   -   23/7/2007
Unia Tarnów po bardzo słabym spotkaniu poległa w Bydgoszczy przegrywając z miejscową Polonią 51 – 40. O porażce zdecydowała przede wszystkim fatalna postawa zawodników drugiej linii, błędy taktyczne sztabu trenerskiego oraz skandaliczne decyzje sędziego!

W drużynie tarnowskiej bardzo dobrze zaprezentowali się Tomasz Gollob i Rune Holta, filary nie tylko Unii, ale też reprezentacji POlski, która dobę wcześniej w Lesznie wywalczyła Drużynowy Puchar Świata. Ten pierwszy zdobył 13 a drugi 15 punktów. Nieco słabiej (po raz kolejny) zaprezentował się Janusz Kołodziej, zdobywając 8 punktów. Reszta drużyny zaprezentowała poziom szkółki żużlowej, dla których pokonanie wirażu stanowiło nie lada wyzwanie. Po treningach w Tarnowie wiele spodziewano się po Ljungu, jednak jak okazało się Peter nie był wystarczająco zdrowy, by dać sobie radę z motorem na naprawdę bardzo ciężkim, przyczepnym i dziurawym torze w Bydgoszczy. Zastanawia fakt, dlaczego żaden z naszych trenerów nie wpadł na pomysł by na trening przygotować właśnie trudny tor, wtedy od razu wiadomo by było, że na występ Petera jest zdecydowanie za wcześnie.

Nie były to jednak jedyne błędy popełniane przez naszych szkoleniowców. O ile wykluczenie zawodnika za czas 2 min to głównie jego błąd, należy zadać sobie pytanie gdzie byli trenerzy, dlaczego go nie poganiali, tylko spokojnie na to patrzyli?!. Największą porażką trenerską okazały się być biegi nominowane, przed którymi mieliśmy jeszcze szanse na punkt bonusowy. Wystarczyło zastosować prosty manewr rezerwy taktycznej. Oczywiście po meczu można spekulować, czy Tomasz Gollob by wygrał czy nie, jednak nie wystawienie go również w biegu 14 - to oddanie bardzo ważnego punktu praktycznie bez walki.

Rażące błędy popełniał też sędzia Grodzki - najpierw przez 3 biegi dopuścił do zawodów z nierówno unoszącą się taśmą startową, następnie - w sposób sprzeczny z regulaminem - wykluczył 2 tarnowskich zawodników Holtę i Głuchego, dzięki czemu gospodarze wygrali 5-0. Sytuacja była przekomiczna - Holta, który startował bieg po biegu powinien dostać regulaminowe 2 minuty na odpoczynek i przygotowanie się do następnego startu, jednak sędzia Grodzki od razu włączył czas 2 minut. Gdy zorientował się, że popełnił błąd, nie wyłączył sygnalizatora a jedynie dodał, że daje tarnowskiemu zawodnikowi dodatkową minutę, którą żeby było zabawniej odmierzał własnym stoperem, a przez cały czas migało bursztynowe światło w parku maszyn !
Zresztą Grodzki nie pierwszy raz wypatrzył wynik Unii Tarnów - wystarczy przypomnieć zeszłoroczny mecz w Lesznie i odebranie punktów tarnowskim zawodnikom, dzięki czemu zwyciestwo Unii na torze przemieniło się w porażkę przy "zielonym stoliku". (KCh)

Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów 51:40