To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zwariowane arie po raz drugi   -   25/7/2007
Krakowska Opera w swych najsłynniejszych ariach na tarnowskim Rynku stanie się - jak sądzę - zwycięzcą konkursu "akcentów" na kulturalne wydarzenie sezonu. Potwierdzają to już entuzjastyczne głosy inTARnautów, którzy pozostawili emocjonalny ślad komentując widowisko niemal na gorąco. Taka sama zresztą atmosfera uwielbienia dla wielkiej sztuki, kunsztu i blichtru zapanowała w sobotnie popołudnie kiedy to po raz drugi i miejmy nadzieję, nie ostatni, artyści dali upust i popis swych umiejętności zarazem.

Ogloszenie
>

Opera-cje pod publiczkę
Operarie wybrzmiewały na przemian z walczykami i walcami dość ludycznego jak na owe czasy i jak się okazuje ciągle popularnego Johanna Straussa, które stały się lajtmotiwem drugiej części występu Orkiestry Krakowskiej Opery. Soliści, poza niezrównanymi wokalnymi możliwościami, pokazali się także aktorsko zabawiając publiczność komediowymi popisami demonstrując tym samym nieco lżejszą formę wielkiej sztuki, operetkę.

Owacyjnie witani i żegnani
Tarnowianie, zachwyceni takim zrządzeniem władz, nie szczędzili swego aplauzu dla wielkich artystów i okazali swe uwielbienie gradem gromkich oklasków i stojącą owacją. Okazuje się, iż operetka to nadal umiłowana forma muzycznej ekspresji. Jako bardziej przystępna, radośniejsza, aczkolwiek nadal zachowująca powab wielkiej opery, komediowa operetka spotyka się z entuzjastycznym odbiorem tarnowian, których dość dawno nikt nie uraczył wielką sztuką o skomasowanej sile rażenia. Operetkowe perypetie bohaterów bawiły zgromadzonych melomanów na drżącej od gorących dźwięków płycie rynku w to upalne, leniwe sobotnie popołudnie. Okalające kawiarenki przenicowane zachodzącym słońcem, napełnione ciągle zachowującą swą urodę, muzyką, z wreszcie szczęśliwymi ludzkimi twarzami sprawiły, iż pod tarnowskimi maszkaronami czuło się atmosferę Wiednia i Paryża.

Wrześniowa uczta
Ku uciesze publiczności zaanansowano kolejne tak doniosłe wydarzenie. Krakowska Opera ma bowiem do nas przyjechać raz jeszcze. Ponoć we wrześniu w Mościckim Centrum Kultury będziemy mogli zetknąć się z artystycznym parnasem i obejrzeć widowisko pt „Harnasie”.

Bravissimo maestri, vivat sponsori
Ja niżej podpisany chciałbym korzystając z okazji, którą daje relacja podziękować Wielkim Artystom, a chciałbym to uczynić również w imieniu tarnowian, i tych obecnych, i tych - niech żałują !- nieobecnych. Sławić trzeba imiona sponsorów, dzięki którym wydarzenie przybrało swój realny kształt sukcesu. Oto oni: Zakłady Mechaniczne, Sufigs i MPEC. Przyklasnąć należy także władzom odpowiedzialnym za kulturalny kurs.

Krzysztof Ziewacz
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 07:55:26
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html