To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W hołdzie Nalepie   -   16/8/2007
Przed nami kolejny koncert II Letniego Festiwalu „Był sobie Blues...” – imprezy TCK, której pomysłodawcą i animatorem jest Wojtek Klich. Tym razem, w piątek, 17 sierpnia o godz. 19:00 na tarnowskim Rynku własne interpretacje utworów zmarłego w tym roku „ojca chrzestnego” polskiego bluesa zaprezentują Jerzy Styczyński (Dżem), Marek Piekarczyk (TSA) i Robert Lubera. Muzykom towarzyszyć będzie sekcja rytmiczna w składzie: Piotr Wojtanowski (bas) i Krzysztof Krupa (perk.). W finale koncertu nie zabraknie oczywiście tradycyjnego jam session, a tych, którzy będą czuli niedosyt żywej muzyki, od godziny 23-ciej do białego rana zaprasza klub festiwalowy w kawiarni „Alchemik” przy ul. Żydowskiej.

Ogloszenie

TADEUSZ NALEPA ukończył szkołę muzyczną w Rzeszowie w klasach skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Dostał wyróżnienie w kategorii duetów na II „Festiwalu Młodych Talentów” w Szczecinie w roku 1963 wraz z Mirą Kubasińską. W 1965 roku założył grupę Blackout i zaczął komponować muzykę do tekstów poety Bogdana Loebla. Pierwszy koncert zespołu odbył się 3 września 1965 r. w rzeszowskim klubie „Łącznościowiec”. Tadeusz Nalepa nagrał z tym zespołem płytę długogrającą Blackout oraz sześć mniejszych wydawnictw. Zespół istniał do końca roku 1967. W 1968 roku założył grupę Breakout. Zespół istniał 13 lat i nagrał 10 płyt. W 1982 zadebiutował jako solista w Hali "Gwardii" w Warszawie w koncercie „Rock-Blok”. W 1982 nagrał płytę dla Izabeli Trojanowskiej. W 1983 tworzył się regularny skład grupy współtowarzyszącej, w jej skład weszli (poza T. Nalepą): Ryszard Olesiński (gitara), Andrzej Nowak (gitara), Bogdan Kowalewski (gitara basowa), Marek Surzyn (perkusja). W tym składzie grał do 1983. 25 maja 1985 roku Tadeusz Nalepa reaktywował zespół Breakout z okazji dwudziestolecia swojej działalności scenicznej. W 1986 pismo „Jazz Forum” (ankieta) przyznało mu tytuł najlepszego: muzyka, kompozytora, gitarzysty. Wraz z innymi laureatami tego plebiscytu wziął udział w koncertach Blues/Rock Top 86. Nawiązał owocną współpracę z zespołem Dżem, z którym nagrał płytę Numero Uno. W 1988, po występach za granicą, wydał podwójny album „To mój blues”, zawierający nagrania z lat 1982-1988. Od 1993 występował z formacją Nalepa-Breakout i z tym zespołem nagrał płytę „Jesteś w piekle”. W tym samym roku został laureatem nagrody im.Marii Jurkowskiej, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Kolejne płyty - jako Tadeusz Nalepa - nagrywał z różnymi składami. Ostatnią jest płyta DVD (jedyna w dyskografii Tadeusza Nalepy) z 2006 roku „60 urodziny” z zapisem koncertu, który odbył się 22 listopada 2003 roku w Rzeszowie, w Hali na Podpromiu. Płyta została także wydana w rozszerzonej edycji jako DVD+CD. W 2003 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ostatnich latach życia poważnie chorował. Między innymi ze względu na niewydolność nerek był dializowany. Zmarł 4 marca 2007 w wyniku ciężkiej choroby nerek.

JERZY STYCZYŃSKI - gitarzysta zespołu Dżem. Urodzony 16 lutego 1958 roku w Krakowie. W dzieciństwie chciał zostać księdzem, szczęśliwie wybrał jednak muzykę. Do ulubionych artystów zagranicznych zalicza takie sławy jak: Eric Clapton, Jimi Hendrix, Deep Purple i Path Metheny, natomiast polskim ulubieńcem jest Ryszard Sygitowicz. Pierwszy kontakt z zespołem Dżem miał w 1978 roku, chociaż nie była to stała współpraca - nie uczestniczył m.in. w nagraniu pierwszego singla zespołu. Na stałe powraca do grupy w maju 1981 roku. Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszyć innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, M. Jakubowicz, L. Cichońskiemu, R. Style, Staremu Dobremu Małżeństwu. Wśród nagród ceni sobie bardzo wyróżnienie pisma „Gitara i Bas”, które otrzymał 10 marca 1996 roku w warszawskiej Sali Kongresowej.

MAREK PIEKARCZYK - urodzony 13 lipca 1951r. w Poznaniu. Obecnie mieszka w Bochni. Od 20 lat, głównym jego zajęciem jest muzyka, z niewielkimi przerwami na złapanie „oddechu”... Jak mówi o sobie, jest przede wszystkim wokalistą, ponieważ ten instrument opanował najlepiej. Śpiewa publicznie od 1969 roku w różnych zespołach: „Cechy”, „Biała 21.”, „Monastyr”, „Sektor A”, „TSA” i „Ball's'Power”. Na swoim koncie ma 15 płyt długogrających jako wokalista TSA i Ball's'Power, oraz wiele singli i kaset, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Z zespołem TSA zagrał ok. 1000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. Od 1986r. współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie odgrywał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Super Star”. Zespół TSA był tam współtwórcą opracowania muzycznego i wykonywał wraz z orkiestrą teatru wszystkie partie instrumentalne. W 2001 roku Marek nawiązał współpracę z Andrzejem, „E-mollem” Kowalczykiem przy realizacji jego projektu „Oddział Otwarty” mającego na celu zbudowanie Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych. W kwietniu 2004 roku ukazała się nowa płyta TSA z całkowicie premierowym materiałem pt: „Proceder”, wydana przez wydawnictwo Metal Mind Production. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem i sprzedaje się znakomicie.

ROBERT LUBERA - muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent. Początek jego działalności to lata osiemdziesiąte, w których był liderem blues-rockowej grupy Sagittarius. Z tym zespołem został laureatem OMPP 84/85 (odpowiednik dzisiejszego „Idola”). Uczestnik festiwalów: Festiwal Piosenki w Opolu koncert „Debiuty 85”, Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin (występ nagrany przez radiową „Trójkę” ). Utwory „Deszczowy blues” i „Stary Jeep” często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA. Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Grał między innymi z Tadeuszem Nalepą. W latach dziewięćdziesiątych założył zespół THE END. Zespół ten został laureatem pierwszej edycji przeglądu „Marlboro Rock IN '93”, a także był uczestnikiem festiwali: Festiwal Piosenki Polskiej Opole '90 koncert „Premiery”, Jarocin '93. Zespół wydał debiutancką płytę i był supportem grupy „Wilki” w czasie trasy koncertowej „Przedmieścia”. Nagrał również dwa teledyski do utworów „Zaczynam od nowa” i „Znam ten świat”. Lubera jako gitarzysta występował w zespole „Róże Europy”, a w 1993 rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. Z liderem zespołu Wilki nagrał płyty „Solo” oraz „Kwiaty jak relikwie”. W trakcie czteroletniej współpracy wiele koncertował między innymi w USA, nagrał dwa koncerty telewizyjne, czterokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1997 rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen, Brayana Maya. W 1999 napisał muzykę do spektaklu pt. „Błysk Rekina” w reżyserii J.Fedorowicza rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie. Spektakl ten do tej pory oglądało czterdzieści tysięcy widzów. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była „Minnesota Blues”. To napisana przez legendarnego lidera Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego autobiografia. Spektakl z muzyką graną na żywo przez nowy zespół Roberta, NIE-BO, oglądało dwadzieścia tysięcy widzów. Robert Lubera nagrał również piosenkę do filmu „Krugerandy”, z Maćkiem Stuhrem w roli głównej. Ma również na swoim koncie udział w filmach „Anioł w Krakowie” i „Zakochany Anioł”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, March 28, 2024 22:18:20
IP          : 44.220.131.93
Browser     : claudebot
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html