Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Wojsko z głowy   -   28/2/2004
Pierwsza grupa studentów Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej przystąpiła dzisiaj do egzaminu z przysposobienia obronnego. Dzięki temu będą mogli następnie przejść szkolenie praktyczne i zostać przeniesieni do rezerwy. Taką możliwość stwarza rozporządzenie Ministra Edukacji z 2003 roku, które z powrotem po wielu latach umożliwiło odbycie przeszkolenia wojskowego w czasie studiów.

Ogloszenie

W ramach zmienionych przepisów, każdy chętny przejdzie dwuetapowe szkolenie w zakresie przysposobienia wojskowego. Zajęcia w ramach programu studiów na uczelni trwają jeden semestr i zakończą się egzaminem w najbliższą sobotę. Studenci muszą się wykazać wiedzą na temat tradycji kształcenia obronnego w Polsce, obrony narodowej w tworzeniu bezpieczeństwa Polski, organizacji wojskowej Polski oraz cywilnej organizacji obrony narodowej - mówi dr Jerzy Kuchmacz, prodziekan i równocześnie pełnomocnik rektora ds. przeszkolenia wojskowego studentów.
Wszyscy studenci, którzy zaliczą egzamin muszą pójść do Wojskowej Komisji Uzupełnień, aby zgłosić się na ćwiczenia w jednostkach wojskowych. W czasie przerwy semestralnej odbędą tam szkolenie praktyczne, po którym automatycznie zostaną przeniesieni do rezerwy. Wolę w czasie studiów załatwić wszystkie sprawy związane z wojskiem. Nie będę się już musiał martwić, że jeżeli rozpocznę gdzieś pracę, to wezwą mnie do służby. Uważam to za dobre rozwiązanie – stwierdza jeden ze studentów podchodzących do egzaminu. Natomiast studenci, którzy nie zgodzą się na odbycie szkolenia w uczelni mogą zostać wcieleni po studiach do wojska na okres trzech miesięcy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(29-02-2004) babcia z Radia Maryja :
Też bym chciała...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2004) testo :
dobry pomysł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2004) student 2 rok :
a będzie jeszcze taka szansa?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) Wolf :
Zapisy były na poczatku grudnia, teraz juz chyba za późno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2004) ABW :
A jaki sie stopien dostaje ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2004) Wolf :
Szeregowy rezerwy ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl