Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   210 urodziny generała Bema   -   01/3/2004
Z okazji 210 rocznicy urodzin gen. Józefa Bema tarnowskie Muzeum Okręgowe wraz z Towarzystwem Przyjaciół Węgier zorganizuje 17 marca konferencję naukową o życiu i działalności tego wielkiego tarnowianina. Choć wydaje się, że biografowie gen. Bema dokładnie opisali jego życie to najnowsze badania przynoszą sporo ciekawostek, z których wiele zostanie po raz pierwszy ujawnionych podczas tej konferencji w sali tarnowskiego ratusza.

Ogloszenie

Urodziny generała Bema zostaną również uroczyście uczczone z udziałem konsula Republiki Węgierskiej i władz miasta Tarnowa przed pomnikiem bohatera.
Warto dodać ciekawostkę, że niedawno Muzeum w Tarnowie otrzymało e-mailową korespondencje z Nowego Jorku od Eugene Stanleya Bema, który podał sensacyjną informację, że jest praprawnukiem generała Józefa Bema. Taką w każdym razie informację przekazał mu jego dziadek Józef Bem, którego ojciec (również Józef Bem) wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z Galicji Zachodniej w 1899 r. Eugene S. Bem zamierza w tym roku odwiedzić Tarnów, aby poszukać swych związków rodzinnych ze słynnym generałem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(01-03-2004) no ex :
nie lubie ex polakow, znowu tu przyjada i beda sie panoszyc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) 777 nls :
No i oczywiście Wiktor od Skworców , urządził mszę, w niej uczestniczył , użył kropidła, oddał cześć temu wielkiemu człowiekowi.... Co ... mylę się?! Wiktor ! Gdzie twój ekumenizm ?! Wiiktor ! Ty... ( ustawa o cenzurze )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl