To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Gwiazdy polskiej sceny w MFK   -   01/3/2004
Nie lada atrakcja teatralna czeka Tarnowian pod koniec miesiąca. 29 marca na dwóch specjalnych przedstawieniach będziemy mogli zobaczyć słynną inscenizację sztuki "Kto się boi Wirginii Woolf" Edwarda Albee`ego w wykonaniu najpopularniejszych polskich aktorów, na co dzień pracujących w Teatrze Powszechnym im Z.Hubnera w Warszawie.

Ogloszenie

O przekład sztuki zadbała Krystyna Jurasz-Dąmbska. Sztukę wyreżyserował natomiast sam Władysław Pasikowski, twórca kultowych "Psów". W rolach głównych wystąpią wielkie gwiazdy polskiej sceny i filmu: w roli Marthy - Krystyna Janda , w roli George`a - Marek Kondrat. Żabcię zagra - Agnieszka Krukówna , Nicka - Szymon Bobrowski.

To jeden z najokrutniejszych dramatów, jaki pojawił się na scenie. Na oczach widzów odsłaniają się mroczne, wręcz szokujące, tajemnice ludzkiej psychiki. Zaledwie czworo bohaterów, jedno miejsce akcji i ocean słów. Wielka tragedia miłości i nienawiści. Pomiędzy bohaterami toczy się nie gra, lecz walka na śmierć i życie, w której jedynym orężem są słowa. Trudno zapomnieć wyjątkowo drastyczne zabawy "zgnoić pana domu", "dołożyć gościom". Ich uczestnicy są zbyt słabi, by wybrać samotność i zbyt okrutni, by zaprzestać wyniszczającej obie strony psychologicznej wojny.
Sztuka należy do jednych z najczęściej wystawianych dramatów współczesnego teatru. Jak pamiętamy - tę wielką pozycję utworu potwierdziła adaptacja filmowa Mike'a Nicholsa, w której niezapomniane kreacje stworzyli Elizabeth Taylor i Richard Burton. Inscenizacja Teatru Powszechnego miała swoją premierę dwa lata temu i wciąż bije w Warszawie rekordy powodzenia.

Sztukę będzie można podziwiać w Mościckiej Fundacji Kultury 29 marca o godz. 17.00 i 20.00. Pojedynczy bilet kosztuje 50 zł. Szczegóły pod nr tel. 6334601.

foto: Piotr Grześczyk
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:28:27
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html