Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Bajor "za kulisami" w Teatrze   -   01/3/2004
Niecodziennego recitalu Michała Bajora, będącego częścią trasy koncertowej zapoczątkowanej w Teatrze Buffo, wysłuchają Tarnowianie, którzy pojawią się 14 marca o godz. 18.00 w Tarnowskim Teatrze im. L.Solskiego. "Za kulisami. Koncert na Głos i Aktora" - bo tak nazywa się program - jest recitalem wyjątkowym w dorobku tego często koncertującego i znanego z dużej, scenicznej ekspresji artysty.

Ogloszenie
>

"Za kulisami" to nie tylko spotkanie z 17 nowymi piosenkami Michała Bajora. To również spotkanie z nieco odmienną niż dotychczas u artysty formą ich prezentacji.
W koncercie, poza Michałem - aktorem i piosenkarzem, usłyszymy szereg głosów aktorskich motywujących go do działania na scenie (między innymi głosu gościnnie udzieliła Krystyna Janda). Scenariusz całego przedsięwzięcia opiera się właśnie na rozmaitym użyciu różnych mechanizmów i sprzętów, służących transmisji głosu.
Dzięki temu, prócz piosenek mamy do czynienia z dialogami i normalnymi scenami, które tradycyjną formułę koncertu zbliżają do teatralnego przedstawienia z piosenkami. Dzięki temu, w spektaklu tym oprócz Michała Bajora bierze udział kilka postaci.

Andrzej Strzelecki scenarzysta i reżyser zadbał o to, aby rzecz cała toczyła się wartko i dowcipnie, kiedy Michał Bajor ujawniał będzie kulisy pewnych zdarzeń z udziałem muzyków (Wojciech Borkowski lub Hadrian Filip Tabęcki) i menagera (Janusz Kulik).
Obok stałych znanych publiczności artysty autorów piosenek usłyszymy również piosenki skomponowane po raz pierwszy m. innymi przez KAYAH i SEWERYNA KRAJEWSKIEGO.

Recital w Tarnowie jest fragmentem 1,5 rocznej zaplanowanej w całym kraju trasy koncertowej artysty.

(...) Istota artystycznego, ale też i socjologicznego, fenomenu Michała Bajora zawiera się w nim samym, w jego osobowości scenicznej, będącej - to oczywiste - konglomeratem muzyki, poezji i aktorstwa, ale... jeszcze czymś więcej. I właśnie to nieuchwytne "coś" przesądza o tym, iż Bajor nie jest tylko jednym z paru najznakomitszych zawodowców, ale stał się dla tych, którzy go wybrali i naznaczyli, charakterystycznym idolem, wyrazicielem ich prawdy.

MICHAŁ BAJOR urodził się 13 czerwca 1957 r.
Zadebiutował w wieku 13 lat na eliminacjach do festiwalu opolskiego.
Trzy lata później, po wygranym festiwalu w Zielonej Górze, zaśpiewał na festiwalu w Sopocie. Tu zauważyła zdolnego 17-latka Agnieszka Holland i obsadziła go w filmie "Wieczór u Abdona".
Już w trakcie studiów na PWST, rozpoczął współpracę z wybitnymi reżyserami, m. in. Kieślowskim, Bajonem, Falkiem. Stworzył wiele kreacji teatralnych i filmowych, m. in. w "Medium", "Przeznaczeniu", czy nominowanym do Oscara filmie "Hanusen" Istvana Sabo. Zagrał u Filipa Bajona w "Limuzynie Daimler-Benz", u Marczewskiego w "Ucieczce z kina Wolność" i u K. Kieślowskiego w "Bez końca". Ostatnio stworzył ciekawą kreację Nerona w niezupełnie jednak udanej adaptacji "Quo Vadis" w reż. Jerzego Kawalerowicza.

Równocześnie odnosił sukcesy na estradzie. W 1987 r. nagrał swoją pierwszą płytę Michał Bajor Live. Znalazły się na niej takie przeboje, jak Walc na tysiąc par i Ogrzej mnie.
Dwa lata później nagrał kasetę Michał Bajor - Nowe Piosenki z utworami Korcza, Młynarskiego, Kofty. Po wydaniu kolęd i utworów dla dzieci, w 1992 r. powstała kaseta Michał Bajor - 6 lat później.
W 1993 r. po sukcesie przedstawienia Bajor w Buffo, przygotowanego z Januszem Józefowiczem, artysta wrócił na deski teatru. Grał m. in. w musicalu Evita, sztuce Toma Kempińskiego Odchodzić i Jacka Koprowicza Ewa Hitler pali Camele.
W 1998 r. wydał cztery płyty będące antologią jego twórczości, a następnie nagrał album Uczucia.
Jest artystą bardzo aktywnym. Wiele koncertuje, a jego recitale są zawsze ciepło przyjmowane przez fanów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(02-03-2004) bub :
ale on brzydki....blee

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2004) Ewka :
do bub:...za to jaki ma wspaniały głos... pozazdrościć, co?? :P:P:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) bub :
niom...beznadziejny ewciu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2004) Solous :
Jaka piękna chłopaka !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2004) Ania :ania.87a@interia.pl 
Po prostu go lubię ! Jest Artystą, który przykuwa uwagę, niezmiennie od 15 lat jestem jego fanką, a nie uważam się za żadną nawiedzoną !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2004) Ania :
Po prostu go lubię ! Jest Artystą, który przykuwa uwagę, niezmiennie od 15 lat jestem jego fanką, a nie uważam się za żadną nawiedzoną !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) 777 nls :
A ja się dziwię skąd o tej porze roku tyle komarów... ciągną z bajora...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2004) aneczka :
Taki dziwak z niego.Może wiosna go odswieży i wylezie z tych starych kapci. Pozdrawiam ja niestety nie zobaczę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947