To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Bajor "za kulisami" w Teatrze   -   01/3/2004
Niecodziennego recitalu Michała Bajora, będącego częścią trasy koncertowej zapoczątkowanej w Teatrze Buffo, wysłuchają Tarnowianie, którzy pojawią się 14 marca o godz. 18.00 w Tarnowskim Teatrze im. L.Solskiego. "Za kulisami. Koncert na Głos i Aktora" - bo tak nazywa się program - jest recitalem wyjątkowym w dorobku tego często koncertującego i znanego z dużej, scenicznej ekspresji artysty.

Ogloszenie
>

"Za kulisami" to nie tylko spotkanie z 17 nowymi piosenkami Michała Bajora. To również spotkanie z nieco odmienną niż dotychczas u artysty formą ich prezentacji.
W koncercie, poza Michałem - aktorem i piosenkarzem, usłyszymy szereg głosów aktorskich motywujących go do działania na scenie (między innymi głosu gościnnie udzieliła Krystyna Janda). Scenariusz całego przedsięwzięcia opiera się właśnie na rozmaitym użyciu różnych mechanizmów i sprzętów, służących transmisji głosu.
Dzięki temu, prócz piosenek mamy do czynienia z dialogami i normalnymi scenami, które tradycyjną formułę koncertu zbliżają do teatralnego przedstawienia z piosenkami. Dzięki temu, w spektaklu tym oprócz Michała Bajora bierze udział kilka postaci.

Andrzej Strzelecki scenarzysta i reżyser zadbał o to, aby rzecz cała toczyła się wartko i dowcipnie, kiedy Michał Bajor ujawniał będzie kulisy pewnych zdarzeń z udziałem muzyków (Wojciech Borkowski lub Hadrian Filip Tabęcki) i menagera (Janusz Kulik).
Obok stałych znanych publiczności artysty autorów piosenek usłyszymy również piosenki skomponowane po raz pierwszy m. innymi przez KAYAH i SEWERYNA KRAJEWSKIEGO.

Recital w Tarnowie jest fragmentem 1,5 rocznej zaplanowanej w całym kraju trasy koncertowej artysty.

(...) Istota artystycznego, ale też i socjologicznego, fenomenu Michała Bajora zawiera się w nim samym, w jego osobowości scenicznej, będącej - to oczywiste - konglomeratem muzyki, poezji i aktorstwa, ale... jeszcze czymś więcej. I właśnie to nieuchwytne "coś" przesądza o tym, iż Bajor nie jest tylko jednym z paru najznakomitszych zawodowców, ale stał się dla tych, którzy go wybrali i naznaczyli, charakterystycznym idolem, wyrazicielem ich prawdy.

MICHAŁ BAJOR urodził się 13 czerwca 1957 r.
Zadebiutował w wieku 13 lat na eliminacjach do festiwalu opolskiego.
Trzy lata później, po wygranym festiwalu w Zielonej Górze, zaśpiewał na festiwalu w Sopocie. Tu zauważyła zdolnego 17-latka Agnieszka Holland i obsadziła go w filmie "Wieczór u Abdona".
Już w trakcie studiów na PWST, rozpoczął współpracę z wybitnymi reżyserami, m. in. Kieślowskim, Bajonem, Falkiem. Stworzył wiele kreacji teatralnych i filmowych, m. in. w "Medium", "Przeznaczeniu", czy nominowanym do Oscara filmie "Hanusen" Istvana Sabo. Zagrał u Filipa Bajona w "Limuzynie Daimler-Benz", u Marczewskiego w "Ucieczce z kina Wolność" i u K. Kieślowskiego w "Bez końca". Ostatnio stworzył ciekawą kreację Nerona w niezupełnie jednak udanej adaptacji "Quo Vadis" w reż. Jerzego Kawalerowicza.

Równocześnie odnosił sukcesy na estradzie. W 1987 r. nagrał swoją pierwszą płytę Michał Bajor Live. Znalazły się na niej takie przeboje, jak Walc na tysiąc par i Ogrzej mnie.
Dwa lata później nagrał kasetę Michał Bajor - Nowe Piosenki z utworami Korcza, Młynarskiego, Kofty. Po wydaniu kolęd i utworów dla dzieci, w 1992 r. powstała kaseta Michał Bajor - 6 lat później.
W 1993 r. po sukcesie przedstawienia Bajor w Buffo, przygotowanego z Januszem Józefowiczem, artysta wrócił na deski teatru. Grał m. in. w musicalu Evita, sztuce Toma Kempińskiego Odchodzić i Jacka Koprowicza Ewa Hitler pali Camele.
W 1998 r. wydał cztery płyty będące antologią jego twórczości, a następnie nagrał album Uczucia.
Jest artystą bardzo aktywnym. Wiele koncertuje, a jego recitale są zawsze ciepło przyjmowane przez fanów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:33:03
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html