Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ruszyło jubileuszowe Forum Mediów   -   06/9/2007
Od piętnastu lat Tarnów jest miejscem corocznych spotkań dziennikarzy polskich, pracujących poza granicami kraju. Światowe Forum Mediów Polonijnych stawia Tarnów w rzędzie miast, które są organizatorami największych imprez polonijnych na świecie. Władze Tarnowa wsparły organizację imprezy finansowo, po raz pierwszy Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała będzie towarzyszył uczestnikom Forum przez cały czas jego trwania, dokonując prezentacji miasta m.in. w Senacie RP, na Zamku Królewskim w Warszawie i Pałacu – Muzeum w Wilanowie, gdzie zawiśnie ponadto wystawa fotografii Tarnowa autorstwa Pawła Topolskiego. Podczas uroczystej inauguracji Prezydent Tarnowa uhonorował Światowe Forum Mediów Polonijnych „Tarnowskim Dukatem”.

Ogloszenie
>

5 września zainaugurowano w Tarnowie XV Światowe Forum Mediów Polonijnych. Tym razem uczestnicy Forum z Tarnowa przeniosą się do Warszawy i innych miejscowości Województwa Mazowieckiego. Forum jest imprezą szczególną, spotkaniem ludzi którzy wykonują wielką pracę dla Polski i jej związków z Polonią. Przyjazd 150 polonijnych dziennikarzy do kraju to również okazja do przekazania informacji o polskiej polityce, stanie gospodarki, pracach polskiego Rządu, Sejmu, Senatu i lokalnych samorządów. Dodatkowym walorem Światowego Forum Mediów Polonijnych jest wieloletni dorobek w budowaniu płaszczyzn integracji dziennikarzy polonijnych z dziennikarzami krajowymi oraz kreowanie różnych form więzi pomiędzy Polonią a Macierzą.
Z okazji jubileuszu podczas uroczystego otwarcia Prezydent Miasta Tarnowa uhonorował Światowe Forum Mediów Polonijnych „Dukatem Tarnowskim”. -Dzięki Światowemu Forum Mediów Polonijnych Tarnów staje się miejscem ważnych rozmów o Polsce, Polakach, roli, jaką mogą odgrywać Polacy za granicą w dziedzinie promocji Polski i tworzenia jej wizerunku – napisał Ryszard Ścigała w okolicznościowym adresie, który trafił do rąk Stanisława Lisa, twórcy Forum, prezesa Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią. Przy okazji jubileuszu, po raz piętnasty odbył się XV Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Henryka Cyganika „Powroty do źródeł” oraz konkurs na reportaż z XIV Forum. Nie zabrakło również okolicznościowego koncertu i wystawy fotograficznej podsumowującej piętnastolecie imprezy.

XV Światowe Forum Mediów Polonijnych potrwa do 11 września, a już dziś organizatorzy zapewniają, że przyszłoroczna edycja Forum w całości odbywać się będzie w Tarnowie i na terenie Województwa Małopolskiego. W pałacu w Wilanowie wyeksponowana zostanie również wystawa fotografii tarnowskiego autora Pawła Topolskiego, prezentująca Tarnów AD 2007. Wizyta Prezydenta Ryszarda Ścigały w Warszawie będzie również okazją do spotkania się z tarnowianami tam mieszkającymi. Prezydent Tarnowa chce zaprosić te osoby do stałej współpracy z lokalnym samorządem w działaniach na rzecz rodzinnego miasta.
Polonijni dziennikarze dziś, 6 września, przebywają w Tomaszowie Mazowieckim; następnie odwiedzą Warszawę, Nowy Dwór Mazowiecki, Sierpc, Żelazową Wolę, Lesznowolę i Pułtusk.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl