Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Doradcy ruszyli w teren   -   02/3/2004
Wczoraj w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie doradców, którzy rozpoczynają realizację praktycznej części Programu "Pierwsza Dopłata Bezpośrednia", z marszałkiem województwa małopolskiego Januszem Sepiołem, posłem Aleksandrem Gradem oraz przedstawicielami instytucji wspomagających realizację programu: "Caritas" Diecezji Tarnowskiej, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Małopolskiej Izby Rolniczej, Wojewódzkiego i Powiatowych Urzedów Pracy.

Ogloszenie
>

Od marca 280 doradców będzie odwiedzać rolników z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego w ich gospodarstwach, po to, by pomóc im w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie. Uczestnicy programu przeszli już szkolenia teoretyczne, a wczorajsze spotkanie było inauguracją części praktycznej "Pierwszej Dopłaty Bezpośredniej".

Jako doradcy zatrudnieni zostali przede wszystkim bezrobotni ze wsi i małych miasteczek oraz rolnicy mający niewielkie gospodarstwa i osoby o niskich dochodach. Warunkiem było min. wykształcenie średnie. Ideą programu jest, by każdy z doradców odwiedził w ciągu dwóch miesięcy 60 rolników, którym pomoże przygotować dokumenty wymagane przy staraniu się o fundusze unijne w ramach pierwszej dopłaty. "Propozycja skierowana jest do tych ludzi, którym obowiązki nie pozwalają uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez ARiMR czy ODR oraz do osób, które w nowej sytuacji nie potrafią się odnaleźć" - podkreślał poseł Aleksander Grad, przewodniczący rady patronackiej programu.

Zdaniem starostów, wójtów i sołtysów z powiatów objętych programem, taka forma pomocy rolnikom jest bardzo dobrą inicjatywą. "Na razie nie ma nikogo, kto zająłby się bezpośrednią pomocą dla rolników. Idea jest o tyle cenna, że ci ludzie będą chodzić po tej samej ziemi, dotrą bezpośrednio do rolników i gospodarstw. Jest to bardzo potrzebne. Wiem, że rolnicy uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez zajmujące się tym instytucje i interesują się sprawami unijnymi, ale czas na to, by konkretnie się wszystkiego dowiedzieć, jest zbyt krótki" - podkreślał wójt Olesna, Witold Morawiec. (BAJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(02-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
..."w ciągu dwóch miesięcy 60 rolników" - jesli ktos w ogole chce, by ten program POMOCĄ a nie był tylko PROPAGANDĄ, to ... w kazdej wiekszej wsi są remizy, są sale [przykościelne także, skoro Caritas wyznaczył sobie takie zajęcie] i - nieśmiało poddaje - gdyby chcieć objasniac rolnikom tajniki socjalizmu rolnego UE [jak wiemy jest to niemal pełna gospodarka nakazowo-rozdzielcza], to warto zebrac chocby po 10 osob w takiej swietlicy dziennie i wydajnosc jednego "zatrudnionego" skoczy z 60 do 600 osob w 2 miesiace. No, chyba, ze wcale nie chodzi o to by wzrosła tylko "by ludzie mieli jak najdłużej pracę" wowczas jednego rolnika i jego rodzine mozna szkolic i tydzien. Mówię o tym, ponieważ sprawa jest publiczna- te osoby nie pracują za prywatne pieniądze, tylko za publiczne czyli za prywatne nas wszystkich - podatników. Na marginesie tych "problemow" - jak mówił nasz założyciel Stefan Kisielewski "socjalizm to ustrój w ktorym bohatersko pokonuje sie trudnosci nie znane w zadnym innym ustroju". Co widać. Niestety rolnicy i wszyscy Polacy zaplacą ogromną cenę w ramach tego pokonywania...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2004) drag :
niech zyje korwin mikke i jego mucha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl