Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedzą, piją, lulki palą ...   -   14/9/2007
Zjedli, wypili, zakąsili, zagrali i zatańczyli. Kto? Delegacja przedstawicieli miasta Tarnowa, która udała się z wizytą na Węgry. Wizyta miała w zamierzeniu przedstawienie inwestycji samorządowych zrealizowanych i będących w trakcie realizacji przy wsparciu Unii Europejskiej. Jak zwał tak zwał, ale po co to wszystko?

Ogloszenie

Ktoś powie, że wizyta służyła wymianie doświadczeń. W porządku, tylko że mamy XXI wiek i informacje można wymieniać za pomocą różnych cudów techniki jak chociażby internet czy telefon, o bardziej tradycyjnych środkach nie wspominając. Coś jednak mi się wydaje, że chodzi tu o sięgnięcie do staropolskiej tradycji podejmowania gości i składania im gospodarskich rewizyt - wszystko to oczywiście na koszt podatnika, jak nie polskiego to węgierskiego.
Oczywiście można powiedzieć, że się "czepiam", bo to przecież nie jest tylko tarnowska "przypadłość". Jak się okazuje, podobne obyczaje panują nie tylko w Tarnowie i nie tylko w polskich w samorządach, są zapewne grzechem przypisanym każdej d***kratycznej władzy, pod każdą szerokością geograficzną. Piętnowanie tego zjawiska przypomina trochę walkę z wiatrakami. Z drugiej strony dostrzegać coś złego i nie interweniować to jakby uczestniczyć w tym procederze, więc wiadomo, że ja, Tarnowianin piszę o wadach zauważonych u swoich a nie u przedstawicieli innych miast.

Oj nie ładnie, nie ładnie droga nasza władzo tarnowska, czyżby wakacje tak wpłynęły na rozluźnienie dyscypliny w pilnowaniu miejskiej kasy, że zaczynamy odchodzić od nieźle zapowiadających się decyzji z początku kadencji !? Być może, wszak śp. Ronald Reagan twierdził, że dobrym czasem na zmiany jest pierwszych 6 miesięcy od objęcia władzy, potem zaczyna się jedynie administrowanie.
Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. W całym tym wydarzeniu uczestniczyli przecież jeszcze przedstawiciele miast z Niemiec, Rumunii, Holandii i Słowacji. Grubiaństwem byłoby nie zaprosić ich do odwiedzenia Tarnowa, kiedy takie zaproszenie otrzymały władze węgierskiego miasta Kiskoros. Czy jest szansa, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy w Tarnowie przedstawicieli wcześniej wspomnianych miast? Jeżeli tak to, prosiłbym uprzejmie o podanie harmonogramu wizyty. Łatwiej będzie obliczyć koszty - mam takie hobby albo jak kto woli zboczenie, że obliczam wydatki miasta i je porównuję z wcześniejszymi osiągnięciami miejskich zawiadowców. Dziwne? Może dziwne, ale przynajmniej wiem kto mnie najbardziej oskubał i na kogo zagłosuję w ostatniej kolejności.

Drugim wątkiem tej zagranicznej wyprawy jest promocja miasta. Jest już chyba niewielu naiwnych, którzy dają się zwieść temu słowu - wytrychowi. Oczywiście nie jest to, żadna promocja (a nawet jeżeli jest, to występuje ona jako produkt uboczny) tylko okazja do zarobienia kilku groszy przy okazji wyjazdu. Nie wierzę na przykład choćby w to, że tacy "Świerczkowiacy" pląsali za darmo. Zresztą kolejny nieboszczyk, na którego się powołuję czyli śp. Milton Friedman mawiał , że nie istnieje coś takiego jak darmowy obiad. Przekładając z polskiego na nasze oznacza to tyle, że wszystko ma swoją cenę i jeżeli z czegoś korzystamy to tak czy inaczej ktoś musi za to coś zapłacić. Ja nie chcę płacić za promocję Tarnowa, gdyż przynosi to mizerne rezultaty, a co więcej nie służy mi bezpośrednio. Niech płacą ci, którym promocja służy i sprawa będzie jasna.

Morał z tej przygody płynie taki, że władza jaka by nie była, lubi się od czasu do czasu pokazać szerszej publice, zaś prawo w tym na wskroś socjalistycznym państwie ułatwia jej tylko realizowanie swoich planów, za cudze pieniądze. Szkoda, że tak beztrosko podchodzi się do spraw publicznych, ale jak tu władzy inaczej postępować skoro jeden z wieszczów narodowych pisał: "Jedzą piją, lulki palą, tańce, hulanki, swawole ... O ja .... nie mogę.

(Desdicado)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 31)Dodaj komentarz
(14-09-2007) Dżet :
A wyjazd na Ukrainę? Władza lubi się pokazywać zwłaszcza że za to nie płaci. Umów partnerskich Tarnów ma mnóstwo. Każda umowa kosztowała tylko po co. Chyba dla statystyki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2007) wiem o was wszystko :
Że co ? Autor próbuje wmowić że najlepszy prezydent i wspaniała koalicja PO - SLD robi kęsim kęsim na mieniu mieszkańców tego szacownego grodu ? Kłamstwa ! Kłamstwa ! Pewnie imć anonimowy autor to podły siepacz Kaczystowskiego rządu !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2007) Przypomnienie dla poprzednika :
w tej koalicji jest przede wszystkim PO i PIS, a SLD wspiera go poza zarządem. Tak więc takie insynuacje polityczne o d... rozbić. Temat "przywileje" to temat ponadpartyjny. Tak samo roszczą sobie do nich prawa Samoobrońcy, czerwoni jak i i PIS czy PO. Z jednym sie zgodzę: w sumie artykuł to tylko drobna uszczypliwość wobec obecnego magistratu, ale dawano już nawet takiej w żadnej gazecie, czy portalu, o radiach i telewizji nie wspominając, nie widziałem/słyszałem. Są tylko dwa wyjścia: albo Prezydent Ścigała rzeczywiście jest taki znakomity, albo ma już wszystkie media w kieszeni. Panie dr Marku C. ! Jeśli to, co było za Bienia nazywał Pan "Białorusią medialną", to jak nazwać to, co teraz się dzieje ? Koreą ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2007) Do wielbiciela PO-SLD :
Zapłać za nich i za ich przekręty a napewni nikt nie będzie nawet pisał o tym.Najlepszy Prezydent u Was wszystko było najlepsz ,więc poco Robotnicy szli na czołgi .Mogliście do dziś mieć swoje komitety ,kto Wam przeszkadzał wykazać się??? Skoro doprowadziliści do tego co jest to choć zachowajcie resztki przyzwoitości .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2007) pytania (retoryczne) dla porzednika :
o czym ty bredzisz ? do kogo piszesz ? a może coś na temat ? naprawdę nie wiesz , czy udajesz, że podobne wycieczki urządzają sobie też w starostwach i setkach gmin dowodzonych (nawet nie-koalicyjnie, ale wyłącznie) przez PIS. Ta choroba nie jest związana z jednym czy dwoma ugrupowaniami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2007) kolos :
Na pytania retoryczne nie udziela się odpowiedzi nieuku !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) do poprzednika :
wcale nie oczekuje odpowiedzi, chcę aby zadano je sobie w sobie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) Do poprzednika :
Zadaj sobie pytanie czy ślepe ,bezkrytyczne wybielanie tak skompromitowanej PO to jest demokracja???? TO że wszędzie tak jest to dlatego że tacy jak Ty bronią swoich opcji i jesli klika PO -to jest normalka ,jeśli PIS to dla innych normalka ,itd.Oni o tym wiedzą i dlatego bezkarnie to robją ,bo zawsze znajdą obrońców uznających że ich rozpasanie się im należy -to władza a władza wszystko może i robi bezkarnie.TY dymaj na nich i broń by nikt nawet im tego nie wypominał- to jest tarnówek i jego właściciele

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) jeszcze raz :
Człowieku uspokój się, nikogo nigdzie nie broniłem. Lokalny PIS jest tak samo podzielony i tak samo łasy na przywileje władzy jak PO. I robią dokładnie takie same złe rzeczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) ala :
Żenujące wypowiedzi, tak samo jak obecna władza samorządowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) Do jeszcze raz :
Chyba masz problemy z pojmowaniem ,i skalą wartości .To że w Tarnowie niema polityka z prawdziwego zdarenia to fakt ,ale to nie powód do równania w dół i gadki ; Oni to są jeszcze gorsi;- wystarczy że jest gorszy to ten jest idealny.W Tarnowie niema nawet jednego polityka z prawdziwego zdarzenia ,i to jest fakt .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) miastowy :
Żenujący artykuł podobnie jak komentarze. Nic nie wiecie a się odzywacie....weźcie się do roboty a nie patrzcie na innych...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) Uczciwość :
Prezydent Ścigała zatrudnia na umowę zlecenie pana Marka Ciesielczyka i płaci mu z naszych podatków za promocję. Ot, cała tajemnica metamorfozy pana Marka, któremu od pewnego czasu podoba się wszystko co robi władza, nawet to, co wcześniej budziło w nim oburzenie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) Do miastewy :
miastewy tylko mu słoma wystaje z cholewy -Ty wszech wiedzący weś się sam do roboty a nie udawaj wszech wiedzącego . No i widać komitety wyborcze i ich poziom to pewnie PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) jeszcze raz :
Z Tobą nie warto chyba nadal dyskutować. Sam rozpoczynasz rozmowę kilometry od zasadniczego wątku a potem, gdy cię ktoś chce naprowadzić na wątek faktyczny to nadal gawędzisz z jakimś wirtualnym bytem. Ja się człowieku z Tobą nie spieram, nigdzie nie napisałem,ze PIs jest gorszy albo coś podobnego, piszę tylko, że dochodzenie tego, czy artykuł napisany jest z "kaczystowskich" , czy jakichkolwiek innych pozycji nie ma tu żadnego znaczenia. Wszyscy ulegają "przywilejomanii" w podobnym stopniu i sa tak samo bezwstydni. Kropka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) keris :
najmocniej przepraszam, ale Prezydent Bień również był na Węgrzech ze swoją kochorta i wtedy nikt nic nie mówił a ni nie pisał! :) a propos Świerczkowiaków, jest to ostatnia taki zespól z takimi tradycjami z naszym regionie Tarnowskim! Więc i promocja miasta jest w ten zespół właczona! 50 lat drodzy internauci jakbyście nie pamietali!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) Piast Kołodziej :
Ale sie napaliliście na bełkot gościa który jest zafascynowany JKM i nieudolnie usiłuje go naśladować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2007) DJ :
Piast do budy hau hau

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2007) Piast Kołodziej :
oooo to teraz Dj szczekają ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2007) Do DJ :
SZkoda że tylko nato Cię stać no ale przykład idzie z góry -Po .Ponoć za PO będzie demokracja ,cywilizacja ,tolerancja ,Europa przyjdzie do nas {zabrać to co zostało ],tylko jezyk pozostanie ten sam .Więc jaki ma m interes głosować na oszołomów z PO ? Gradowi potrebny jest większy basen kosztem mojej renty -5400pl. Mało jego byłym pracownikom a obecnie Urzędnikom UM Tarnowa potrzba mojich działek by zrobić drogi do posiadłości ;biednych;wielbicieli PO .To ma być oficjalnie nie pokontnie teraz preferowane prawo -daj tym co już mają więcej niech widać że Po wprowadza nowe standarty .CO tobie po paru ar. skoro tamci to potrafią zagospodarować ,a i Władza popisze się większym poparciem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2007) POprawka do renty :
NIe 5400 a jedynie 540pl i to po 30 latach pracy na kier.bub.-do poprzedniego wpisu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2007) reklamodawca :
A Pan Plastyk Miejski zbiera na reklamach na nowy samochod!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2007) Piotr Filip :p.filip@umt.tarnow.pl 
Korzystając z dobrodziejstw Internetu jakiś „Anonim”, choć raczej nie Gall wypowiedział się na temat udziału delegacji tarnowskiego samorządu w obchodach święta węgierskiego miasta Kiskoros, rodzinnego miasta Sandora Petofiego. Jeśli autorowi rzeczywiście tak bliskie są wartości, których uosobieniem był R. Reagan, czy M. Friedman powinien wiedzieć, że jedynym miejscem godnym anonimów jest kosz na śmieci. Widać jednak wygodniej jest stosować dwie miary, jedną dla siebie, inną dla wszystkich pozostałych. Jeśli zdecydowałem się zabrać głos w tej sprawie, to nie tyle przez wzgląd na autora, ile czytelników, którzy oczekują być może rzetelnych wyjaśnień. Otóż Prezydent Miasta Tarnowa oraz Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, a także delegacja Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier, wyjechali na Węgry na zaproszenie władz miasta, z którym tarnowski samorząd od wielu już lat współpracuje. W wyniku ostatnich wyborów samorządowych zarówno w Tarnowie, jak i Kiskoros doszło do zmian na stanowisku Prezydenta Miasta. W tej sytuacji strona węgierska zaproponowała zorganizowanie osobistego spotkania obydwu samorządowców. Konferencja, o której pisze (Desdicado) mogła być może ograniczyć się do wymiany listów drogą elektroniczną, ale przekonania tego nie podzieliły kompetentne instytucje Unii Europejskiej, które przekazały pieniądze na to, by przedstawiciele kilku europejskich miast mogli spotkać się bezpośrednio i wymienić doświadczenia. – Chciałbym również poinformować, iż w ramach finansowania święta zobowiązaliśmy się w ramach konkursu złożonego w Brukseli, zorganizować spotkanie pt: „Inwestycje samorządowe zrealizowane i będące w trakcie realizacji przy wsparciu Unii Europejskiej” – napisał w swoim zaproszeniu do Tarnowa Laszko Domonyi – Prezydent Miasta Kiskoros. O trwających od dawna kontaktach Tarnowa z Węgrami wiadomo, znane są również powody, dla których Węgrzy od dziesięcioleci żywo interesują się Tarnowem. Niedawno np. gościł w Tarnowie Sandor Lezsak, Wicemarszałek Parlamentu Republiki Węgierskiej. Należało mu zaproponować, aby ominął nasze miasto szerokim łukiem? Ciekawość autora w innej kwestii zaspokoić można równie łatwo. Organizatorem konferencji w Kiskoros były władze tamtego miasta i to ich decyzją było zorganizowanie spotkania przedstawicieli miast dla Kiskoros partnerskich. Nie ma więc żadnego powodu zapraszać ich do Tarnowa, mamy swoich partnerów, z którymi chcemy rozwijać współpracę, wykraczającą daleko poza udział w imprezach kulturalnych, chociaż współpraca kulturalna ma niebagatelne znaczenie, jako forpoczta kontaktów gospodarczych. Można wyznawać zasadę „nasza chata z kraja”, nie odpowiadać na zaproszenia, nie spotykać się, i nie współpracować z zagranicznymi partnerami, by nie ponieść z tego tytułu przypadkiem żadnych kosztów. Tarnów jednak chce i powinien otwierać się na Europę. Współpraca międzynarodowa to szansa na podpatrywanie najlepszych rozwiązań i dostęp do funduszy europejskich, które są niezbędne, aby myśleć o rzeczywistym rozwoju miasta. To samo dotyczy nawiązania współpracy z Białą Cerkwią na Ukrainie, państwie, z którym za kilka lat mamy wspólnie zorganizować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Już dziś śpieszę poinformować o kolejnej tarnowskiej inicjatywie pośrednio związanej z EURO 2012 - od przyszłego roku miasto chce być gospodarzem turnieju piłki nożnej juniorów, do udziału w którym zaproszone zostały drużyny ze wszystkich naszych miast partnerskich. Wizytę w Tarnowie młodych Węgrów, Słowaków, Rosjan, czy Ukraińców można nazwać rozrzutnością, bo wszystko można, kiedy chce się komuś „doszyć rękawy do kamizelki”. Dobrze byłoby jednak pamiętać, że żyjemy w XXI wieku, a nad Tarnowem także czasem latają statki kosmiczne. Piotr Filip Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Tarnowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2007) Do Piotra Filipa :
Szkoda że do ;działań w delegacji; UM Tarnowa jest szybki i nawet reaguje na informacje w internecie.Dlaczego na wręcz karygodne przypadki łamania prawa przez Urzędników UM i PINB brak jest reakcji???? Ciągle jedynie wysyłane pisma i nowe terminy -tak od 4-lat ,tu nie obowiązuje fak że jest XXI wiek i jesteśmy członkami UNI EUROPEISKIEJ .Szybkie zdjęcie tego tematu świadczy o tym że prawda w oczy kole i UM stosuje Prawo w zażności jak mu jest na rękę.O czym Pan bredzi z EURO 2012 ,podobno z winy Kaczorów się nie odbędą ,a jeśli to Tarnów będzie oglądany z obwodnicy.Panowie więcej uczciwości i realizmu .Przestańcie ćmić tych ludzi ,co jeszcze wymyślicie by ukryć prawdę o tym kto i jak rządz tym Miastem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2007) turniej piłki nożnej :
Międzynarodowy turniej piłki nożnej trampkarzy z udziałem zaproszonych reprezentacji miast partnerskich odbył z okazji Dni Tarnowa w 2006r. W turnieju grali chłopcy ze Słowacji, Węgier, Ukrainy, Nowego Sącza i dwie reprezentacje Tarnowa. Turniej zorganizowany był przez Urząd Miasta Tarnowa i Zespół Szkół Sportowych we współpracy z TOZPN i tarnowskimi klubami. Planowano, że turniej odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych co roku z okazji Dnia Dziecka. Szkoda, że w tym roku turniej nie doszedł do skutku. Dobrze, że wrócono do sprawdzonego pomysłu i turniej będzie organizowany w przyszłości. I jeszcze jedna sprawa, mam nadzieję, że miasta partnerskie również będą organizować takie turnieje i nie zabraknie pieniędzy aby wysłać na nie reprezentację Tarnowa złożoną z najlepszych, młodych piłkarzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2007) Do turniej piłki nożnej :
Jestem za takimi imprezami ,problem w tym że reprezentacje ;najlepszych młodych piłkarzy; nie jadą pić lulki palić.Chyba ktoś za wszelką cenę chce zmienić temat i pokręciły mu się fakty ,bo 2006r był turniej a w tym roku zwykła wycieczka na koszt podatników.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2007) Do_ Piotra_Filipa :
"Korzystając z dobrodziejstw Internetu jakiś „Anonim” " taki własnie jest ten internet. Zapraszam ma Forum Miasta Tarnowa dla wygody jest tu //http://www.forum.tarnow.pl/u bbthreads/index.php Trochę odwagi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2007) Do Piotra Filipa :
To nie kwestja odwagi to kwestja notorycznego łamania prawa przez Um Tarnowa ,ja byłem u Sasaka ,Jelenia ,Słomki ,Pani Mizera .Pisałem do UM -Prezydenta,Rady Miasta i innych efekt -wzajemni się wykluczające pisma,odkładanie terminu decyzji i totalne ignorancja prawa i obywatela.Więc zaproszenie to tylko gra przed wyborcza i kolejna kpina,a narazie PO i UM ochrania nie uczciwych Urzędników i to ma być naprawa ????????????????????Potraficie tylko gadać a sprawa choćby ul.Wolańskiej od 4-lat jest tylko przeciągana .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2007) Do Piotra Filipa :
No i co jak z gotowością do działania w UM Tarnowa i Prezydenta ?????? Slogany i markowanie działania ,bez końca jest wręcz ośmieszaniem prawa i rządzących.Jakoś do tej pory na fakty UM nie odpowiada ,a Urzędnicy brną dalej w swoich krętactwach .Kiedy ktoś zechce podjąc jakieś kroki aby przerwać korupcyjne układy,zamiast zapraszać na bezsensowne rozmowy,porozmawiajmy ale o konkretnych Nazwiekach i definitywnych decyzjach ,a nie bajeczkach dla gamoni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2007) Do Piotra Filipa :
Jakoś brak jest reakcji tak Pana jak i Prezydenta na konkretne sygnały o wręcz przestępczej działalności podległych Urzędników. Jak to interpretować czy jesteście Panowie zwolennikami że Urzędników nie obowiązują żadne prawa i mogą robić co chcą, czy co Oni nie Przepisy Uznają za stosowne????Wiem że w całej Polsce nie jest najlepiej ,ale to co dzieje się w Tarnowie to nawet bije na głowę Starachowice.Czy naprawdę w tym Mieście niema 1-ego przyzwoitego człowieka na stanowisku ,mogącego podjąć kroki by przerwać tą bezczelną i wręcz jawną działalnośc.Panie Filipie rozmawiałem z wieloma w UM Tarnowa niechce zostać gwiazdą jakiegoś programu czy innego medjum ale tak tego nie zostawię ,Wy koicie z Ludzi opowiadacie bajeczki zasłaniacie się ISO a tak naprawdę to jedno wielkie bezprawie .Oczekujecie by obywatel był uczciwy i prawy tylko sami robicię wręcz odwrotnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) Do monster :
Skoro UM Tarnowa przyznaje że ochrania przestępcze działania swoich podwładnych ,ale brak im odwagi do polemiki to może wszech wiedzący i wyjątkowo etyczny monster odpowie . Przestanie bredzić ,a odpowie na konkrety ,bo że jest w tajemniczony to wiadomo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl