To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Pod Szczęśliwą Gwiazdą!”   -   17/9/2007
Tarnowskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Tarnowa i Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” zapraszają na Festiwal Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych "POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ", który odbędzie się w dniach 20-21 września br w Tarnowie.

Ogloszenie

Celem przeglądu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży prezentacji najlepszych osiągnięć artystycznych w dziedzinie tańca, muzyki i teatru, wypracowywanych podczas pozalekcyjnych zajęć szkolnych.
Na festiwal wpłynęło 27 zgłoszeń z tarnowskich szkół, są wśród nich zarówno zespoły jak i soliści – ogółem około 400 osób. Podczas przeglądu wystąpią reprezentanci następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 20, Szkoły Podstawowej nr 23 oraz Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 11.

Uczestnicy festiwalu oceniani będą przez profesjonalnych artystów - twórców teatru, tańca i muzyki. Zaproszenie do przewodniczenia Jury przyjął Michał Juszczakiewicz – aktor, znany szerokiej publiczności z programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola”, w którym mali wykonawcy śpiewają piosenki z repertuaru znanych artystów. Pozostałymi jurorami będą: Maciej Berger – instruktor tańca, Iwona Kapa – prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych, Teresa Lamot – instruktor tańca, Wacław Smoliński – dyrektor ds. muzycznych i artystycznych Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Program tegorocznego festiwalu rozpoczną przesłuchania, które odbywać się będą w Amfiteatrze Letnim ( ul. Kopernika 2 ) – 20 i 21 września w godzinach od 10.00 do 15.00. W czwartek 20 września zaprezentują się szkoły podstawowe, a w piątek 21 września - szkoły gimnazjalne. Wybrani przez Jury najlepsi wykonawcy w kolejnych grupach wiekowych i dziedzinach sztuki otrzymają nagrody, pozostali wyróżnienia. Oprócz przesłuchań zaplanowano imprezy towarzyszące.
W czwartek 20 września od godz. 13.00 do 16.00 na ul. Wałowej animatorzy z Centrum Inicjatyw Społecznych „Horyzonty” będą prowadzić gry i zabawy dla przechodniów - dzieci i dorosłych. Następnie około godz. 16.00 z ulicy Wałowej wyruszy na Rynek bajkowa parada, w której oprócz dzieci, uczestników Festiwalu, wezmą także udział postacie z bajek, bicykliści, szczudlarze i dinozaury z Bałtowskiego Parku Jurajskiego. Po dojściu korowodu na Rynek, wszyscy tam obecni będą świadkami nadmuchiwania olbrzymiego smoka oraz koncertu DRUM BUM - zespołu młodych perkusistów z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Po uniesieniu się smoka w powietrze, będzie można obejrzeć pełne humoru i zabawy przedstawienie pt. „O smoku i królu leniuchu” w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej „Bajlandia” z Rzeszowa: Agnieszki Cząstki, Katarzyny Słomskiej, Pawła Wiśniewskiego. Bajka ta to bogactwo walorów plastycznych i muzycznych oraz wspaniała zabawa i lekcja szlachetnych zasad. Łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi przez artystów sprawia, że jest to przedstawienie, które na długo zapada w pamięć.

Drugiego dnia festiwalu – w piątek 21 września - odbędzie się dalszy ciąg przesłuchań konkursowych w Amfiteatrze, tam też o godz. 17.00 zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody. Na zakończenie imprezy wystąpi 20-osobowa grupa muzyków „Jarosław Grzybowski Big Band” - zespół złożony z młodych profesjonalnych muzyków – absolwentów i studentów Akademii Muzycznych w Katowicach i we Wrocławiu. Orkiestra została założona w 1995 roku, do tej pory nagrała 2 płyty(polskie melodie ludowe w nowoczesnych aranżacjach big – bandowych i płytę zawierającą kolędy, na której gościnnie grali bracia Paweł i Łukasz Golcowie. Lider orkiestry – Jarosław Grzybowski, od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie grą na perkusji. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Bielsku – Białej, a następnie Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod kierunkiem profesora Aleksandra Mazura rozwijając swoje zainteresowania muzyką big – bandową. Od 1999 do 2004 roku Jarosław Grzybowski był perkusistą w zespole Golec Orkiestra. W połowie 2007 roku ukazała się autorska płyta Big Bandu - "Moje Przeboje".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:35:06
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html