Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wizyta w inkubatorze   -   02/3/2004
Powiatowy Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji w Szczucinie odwiedził Dyrektor WUP w Krakowie Andrzeja Martynuska. W spotkaniu uczestniczył m.in. Wicestarosta Dąbrowski Kazimierz Tęczar. Wspólnie z zarządzającymi Inkubatorem zastanawiano się nad dalszymi możliwościami rozwoju tego przedsięwzięcia. Inkubator zarządzany przez Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji w Szczecinie skupia obecnie 21 firm.

Ogloszenie

Większość nich została założona przez osoby bezrobotne lub funkcjonuje na rynku nie dłużej niż jeden rok. Bezpośrednio dzięki tej inicjatywie pracę otrzymało blisko 80 osób. Program obejmuje udostępnienie odpowiedniej powierzchni pod działalność gospodarczą, kompleksową pomoc doradcza i szkoleniową, dostęp do infrastruktury teleinformatycznej i Internetu.
Wizyty dyrektora pozwoliła uporządkować kolejne działania jakie będą podejmowane przez Inkubator i określić zewnętrzne możliwości ich finansowania. Szczególną uwagę przywiązano do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych studentów. Pod kątem tej grupy planowany jest projekt, który powinien pobudzić przedsiębiorczość wśród młodych ludzi i przełamać różne opory psychiczne i techniczne związane z podjęciem tej decyzji. Planowane jest m.in. uruchomienie systemu stażów młodych praktyk dla młodych ludzi, które powinny docelowo wykształcić grupę wdrożeniową, która samodzielnie zajmie się realizacją projektów finansowanych ze środków europejskich. Inkubator skupi się ponadto na poszukiwaniu partnerów do współpracy i będzie wykorzystywał dobre praktyki i przykłady stosowane przy innych tego typu przedsięwzięciach. Planuje się również spotkania informacyjne z biznesmenami, którym powiodło się na rynku i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.
Duży nacisk położony zostanie na utworzenie zespołu strategicznego, który zajmie się analizą Sektorowych programów operacyjnych, zwłaszcza Europejskiego Funduszu Społecznego, pod kątem wykorzystania dostępnych środków na działania związane z działalnością Inkubatora. Pozyskane środki mogą być wykorzystane również na wyjazdy studyjne do innych krajów europejskich. (jd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl