Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kaczki z POPiSowej paczki   -   23/9/2007
Sytuacja w naszej polityce jest coraz bardziej kabaretowa. Kabaretu politycznego, tak kiedyś popularnego, nie uświadczy w telewizji w okresie przedwyborczym. Satyrycy z uzasadnioną obawą nie chcą konkurować z absurdalnym dobrym samopoczuciem humoru naszych posłów.

Ogloszenie

Ludzie chcieliby zmiany, ale nie bardzo wiedzą, jak ją sobie zafundować. Żadnego wybuchu zbiorowego niezadowolenia nie należy się spodziewać, bo w porównaniu z Peerelem wszyscy niezadowoleni uchodzą wentylem bezpieczeństwa, jakim jest emigracja, tylko pozornie zarobkowa, a tak naprawdę podatkowa, bo wyjeżdżamy do krajów, w których bez podatku zarobić można znacznie więcej niż u nas. Są na tym świecie tanie państwa i właśnie takie, docelowo, wybierają nasi rodacy.

Przeżyłem już tych wyborczych akcji kilka i jedna refleksja natarczywie mi się narzuca. Dotyczy ona pewnej mądrości ludowej, zawartej w przysłowiu o kłamstwie, co ma krótkie nóżki, „jak zwykle u kaczuszki”. Może krótkie ma, ale to wcale nie znaczy, że na tych krótkich nóżkach nie zachodzi na szczyty władzy państwowej. Rzadko zdarza się usłyszeć od polityka prawdę; poseł Kurski jest tu zupełnym wyjątkiem („Głupi naród wszystko kupi”). Kształtowanie gustów konsumentów ma pierwszorzędne znaczenie, bo tylko świadomy konsument wszystkiego jednak nie kupi, bo już nie taki głupi. Polacy nauczyli się już rozsądnie kupować, ale nie nauczyli się jeszcze poważnie traktować swoich wyborów, o czym najlepiej świadczy frekwencja.

Obserwuję z dużym zainteresowaniem tę przyspieszoną kampanię. Powyborcze scenariusze napiszą się same. Śmieszą mnie starania Platformy Obywatelskiej, aby przekonać ludzi, że oni będą rządzili lepiej. Lepiej, pewnie, że lepiej. Odkąd pamiętam każda partia przed wyborami rządzi lepiej, a po wyborach lepiej nie pisać jak rządzi. A Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało po wygranych wyborach wielkiego pola manewru. Niespodzianka czeka wszystkich, którzy zagłosują w tym „plebiscycie” na PiS, żeby nie dać szans Platformie, bo PiS będzie skazana na PO, będzie skazana na koalicję ze swoją opozycją. Nie chciała współpracować dwa lata temu, weszła w koalicję z Samoobroną i LPRem, a teraz nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko zgodzić się na wygórowane żądania, którym tak dzielnie się sprzeciwiała przed dwoma laty. I co wtedy stanie się z obrońcami korupcji?

W przypadku przewagi Platformy Obywatelskiej partia ta będzie miała dwie możliwości: albo będzie rządzić z Lewicą i Demokratami (pod warunkiem, że uzyskają oni wynik odpowiednio wysoki, to znaczy ponad 15 %), albo może wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. No i sprawiedliwości stanie się zadość. Premierem w tym POPiSowym rządzie zostanie pewnie Jan Maria Rokita, który odszedł z polityki, aby jego żona Nelly mogła opiekować się – pod czujnym okiem Prezydenta - kobietami. Rozbijanie rodziny Rokitów zakończy się wyborem miłości i małżeństwem z rozsądku. Nawet skrót zostać może ten sam, tylko PiS będzie się wtedy czytało jako Platforma i Sprawiedliwość.

Takie to figle płata swoim bohaterom nieświadomy elektorat, wychowany na legendzie o Złotej Kaczce, która od wielu lat zaklęta jest w każdej kaczce dziennikarskiej. Rządy dwóch zamienimy na rządy trzech „takich, co ukradli księżyc”: Donalda, Jarosława i Lecha. Wszystko zostanie w rodzinie i na pewno będzie to zgodna rodzina, kto wie, może nawet Rodzina Radia Maryja, choć na pewno nie Liga Polskich Rodzin.
Andrzej Król
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 23)Dodaj komentarz
(23-09-2007) Ajcek Plajcek :
Nie moge uwierzyc w to co teraz napisze, ale ciesze siie, ze nie powstala koalicja PiS-PO. Gdyby powstala to nie udaloby sie zrealizowac wielu rzeczy (a tak to PiS trzymal za m**** przystawki), a dzis obie partie razem, a nie osobno, mialyby 30% poparcia. Z 40% mieliby postkomunisci skupieni w LiD. Chwala, ze tak sie stalo. Przy okazji Samoobrona i LPR nie wejda do sejmu. Idealne rozwiazanie! Jesli PO-PiS powstanie bedzie mial czyste pole do rzadzenia. Chyba nikt nie mysli, że pijani Kwasniewski i "nieznajacy słowa w obcym języku" Olejniczak mogą zagrozić PO-PiSowi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2007) zdumiony :
ale o co chodzi????????????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2007) pankowal :
Wszystko u nas jest kabaretowe a szczególnie ten portal z swoimi wynurzeniami swoich redaktorów. Wydźwięk Królego pisania jest taki że taki specyficzny kraj ciągłych jaj i nic się zrobić nie da, najlepiej zostać w domu i dać se spokój z wyborami. No chyba że się podatki obniży bo ludzie uciekają do krajów w których podatki są niskie takich krajów jak Norwegia, Szwecja. One tam jadą bo tam podatki niskie to ich tam ciągnie. Policz se Królu na kalkulatorku ile kasy wyjdzie przy 20% z 2000 i 10% z 10000. Jakbyś miał trudności to ci powiem że te wyższe procenta dają 400 zł a te niższe 1000 zł. No to co jest większe specjalisto od podatków. Wyższe zarobki - mniejsze podatki w %ach ale nie w wartościach bezwzględnych i o take Polskę walczymy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2007) klekle :
no i pankowal rozpoczął. NO to co było pierwsze: jajko czy kura ? Najpierw trzeba obniżyć podatki, docenić przedsiębiorczość i stwarzać dla niej warunki np. przez zmniejszenie kosztów pracy, żeby i u nas zarabiać takie pieniądze jak w Irlandii nie za 50 lat ale za 7 czy 10.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2007) rolnik :
A ja i tak głosuje na PIS.KOCHAM POLSKE, dlatego będe za nimi.wiem ze POLSKA ziemia bedzie dla polakow,a nie dla sprzedawczykow z PO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2007) Pablo :
Heh ... no nic odkrywczego w tym artykule nie ma. Zaprezentowane tezy są ogólnie znane. Po prostu nijaki tekst.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2007) KArol :
Słusznie Pankowale. Jakbyś jednak nie zauważył drugiej strony kija: z tych 2.000 zostaje obywatelowi po opodatkowaniu 1.600 na życie, a z tych 10.000 zostaje 9.000 na życie. I tak to jest z matematyką. Od razu też widać, dlaczego jedne państwa są biedne, a inne bogate; tam gdzie ludzie oddają 20 % z 2.000 państwo ma 400 złotych podatku, a tam gdzie państwo obniża podatek do 10 %, to podatku wpływa więcej, bo przecież obywatel płaci także inne podatki, jak VAT, a do tego pobudza gospodarkę. Powstaje tylko pytanie, dlaczego takim tanim państwem ciągle nie jest Polska? Jak mówi stare powiedzenie: dlaczegoś biedny? Boś głupi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2007) pankowal :
A to już wyżsiejsza matematyka z której widać że pojęcia nie mający liczy. Się u nas zmniejszy do 10% to się zrezygnuje z 10% czystego podatku te dwie stówki to jest mniej niż podatki pośrednie od dwóch stówek. Czyli podatki pośrednie są większe niż 100% Idziesz do sklepu płacisz a 200 a każą ci jeszcze dopłacić 100 te 300 bierze państwo w formie podatku a towar masz za friko bo te co ci go sprzedały nic nie dostały. Czysty komunizm w neoliberalnym wydaniu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2007) Polak :
Tych wszyskich polityków pasowało by wypałować i wysłać spowrotem do przedszkola. Normalnie wstyd na całym świecie gdzie pojedziesz to się z ciebie śmieją a przez kogo przez tych idiotów w rządzie. Ja napewno nie będe głosować nie chcę być odpowiedzialny za następną chołotę rządzącą w tym kraju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2007) KArol :
Oj, Szanowny Pankował, pogubił się całkowicie w swoich wyliczeniach, dając świadectwo, że faktycznie pierwsze zdanie jego postu do Niego się odnosi. A to takie proste: zamiast 10 % podatku dochodowego obywatel płaci 22 % VATu, czyli państwo zamiast brać mniej, bierze więcej (22%>19%>10%), a przy tym krążące pieniążki pobudzają w czarodziejski (żeby nie tłumaczyć zawyżsiejszej matematyki) sposób gospodarkę. Taka hermetyczność w przyjmowaniu argumentów nazywa się w psychologii fiksacją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2007) KArol :
Do Polaka: typowo polska metoda załatwiania problemów - unikanie wyboru. A wystarczy zdać sobie sprawę, że każdy unikający wyborów obywatel tego kraju zwiększa szansę tych, których wybierze mniejszość, która podaje się za demokratyczna większość (30 % poparcia względnego przy 50cio procentowej frekwencji to zaledwie 15 % realnego poparcia). Słabiutki ten naród w matematyce i logice, to sobie mogą nim manipulować rządzący, jak tylko sobie chcą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2007) antykaczor :
co za domorosły ekonomista z tego panakowala. Nic ci sie stary nie trzyma kupy. A twoje teorie dobre są dla gospodarki kubańskiej. Zrozum człowieku jak nie zarobisz to nie masz z czego wydawać. Popatrz na swój domowy budżet wydasz więcej niż masz? jak to robisz przez dłuższy czas to jesteś bankrut czy jak woli każdy socjalista upadły konsument! To wszystko jest proste im więcej ludziom zabierzesz tym mniej mają. Poniał! Im więcej urzęasów zajmuje się pieniędzmi tym więcej ich wsiaka w system ! Poniał???!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2007) ciekawy :
Wszedłem na strone platformy tarnowskiej i czytam .......lista poparcia dla kandydata PO P Karasiewicza.Jak się nie mylę PO wystawia równiez Panią U.Gacek czyżby nie chciana z platformy bo nic o Niej nie napisane na stronie www.tarnow.platforma.org

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2007) pankowal :
Karolku ciołku zamiast cystych piniendzy w kasie tych 10% z tych 2000 tj. 200 zł Państwo dostanie 22% z tych 200 zł ciołku to jest 44 zł . Cza było w przedszkolu słuchać przedszkolanki a nie filozofować. O jeszcze jeden ajsztajn i to antykaczor. On odkrył że im mniej zarobisz tym mniej wydasz. Odkrył że im więcej ludziom zabierzesz tym mniej mają. Te antek kaczor od ponimania widział ty cegłę?? Ona kosztowała 2,5 zł tera kosztuje 5 zł duć capie w ciągu paru miesięcy ceny duperszmoncesów do jej produkcji nie wzrosły. To kto komu i co zabrał i komu należy dołożyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2007) zenek :
Chłopie skończ już

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2007) ??? :
A czy to wazne co jest na stronie platformy? Kto bedzie glosowal na nieudacznikow?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2007) KArol :
No Pankował pokazał klasę i poziom w ostatnim poście. Brakło argumentów i liczydełka i proszę jak od razu wyszło szydełko z Pankowała. A tak merytorycznie się zapowiadał, Szanowny Pankowale; 22 % Vatu liczy się od całej wydanej sumy, no chyba, że ktoś naiwnie wykazuje, iż zarabiający 2.000 jest w stanie wyżyć za 400 zł w tym kraju, a resztę nie wyda, tylko odłoży do banku, gdzie mu podatek Belki zeżre 19 % jego zysku od oszczędności. Pogratulować wiedzy i znajomości heraldyki, ale jednak nie mam nic wspólnego ze Stanisławem Augustem Poniatowskim, herbu Ciołek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2007) do antykaczor :
Powiedzenie ;paniał ;dowodzi kto jest jego idolem poza Tusku Tusku i Kataklizmem Gradem.O ekonomi z paniał się nie wypowiadaj to był ,ocet ,kartki,i papierossy na wagę .Potem pijany Prazydent a teraz Po za wszelką cenę chcąca przekonać że Balcerowicz teraz jest inny ,Buzek to nie ten sam Premier ,a Tusk autor nocnej zmiany to teraz demokrata .Te kity wciskaj tak bystrym jak Ty sam .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2007) koziol 51 :
20 lat nie bylem na wyborach po tym jak zrobili ze mnie balona przy okraglym stole..A TERAZ POJEDE .bo mam na kogo glosowac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2007) do koziola 51 :
Jeśli nie byles 20 lat na wyborach bo cie zrobili w balona to znaczy, że chadzałeś na wcześniejsze wybory w PRLu ? To moze zrobili cię w konia bo jesteś esbekiem ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2007) JA :
Dobroczynna młodzieżówka PO zabiera BABCIE na wybory -jednak biorą przykład z PIS-u

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2007) koziol 51 :
do koziola a raczej do tego co sie tak podpisal. coz moj mlody przyjacielu nie kumasz ortografii co moge ci napisac razem ze mna zrobili w balona cale pokolenie ludzi ktorzy teraz sa w anglii irlandii i bog wie jeszcze gdzie .zaczem na koniec za twoja zgoda nazwe cie cymbalem i nie jest to inwektywa ale stwierdzenie faktu.staraj sie pisac na necie jak najrzadziej i proubuj usilenie wyjechac ze swej wioski.twoje perspektywy sa marne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2007) Panowie z PO :
Gdzie Wasza inwencja ,wprowadzanie standartów Europejskich ,zwykła przyzwoitośc .?????????Mają się jedynie zmienić figuranci bo przy stole nadal jak od lat zostaje PO.Dlaczego tego nie wyjaśnicie na konwencjach ,oszołom TUSK nawet nie wspomni ,o ty o Tarnowie????PO buduje własną potęgę i zamknie się po wyborach w ośrodkach odebranych PIS to jedyne co się zmieni po wyborach .Chyba że przegrają to obłed może udzielić się zwolennikom,a to już grozi totalną anarchją i pluciem na wszystko i wszystkich .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl