To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Tarnowska komunikacja gazowa   -   03/3/2004
Wieloletnie projekty dotyczące wyposażenia miejskich autobusów w Tarnowie w napęd na wysokometanowy gaz ziemny już wkrótce zostaną zrealizowane. Jak zapowiada Henryk Łabno, prezes spółki MPK, w październiku na ulicach miasta pojawi się pierwszy tego typu autobus. - Do końca tego roku zamierzamy uruchomić na gaz łącznie 6 autobusów - mówi prezes Łabno.

Ogloszenie

- W przedsiębiorstwie mamy już prawie gotowe zaplecze, ostatnie prace dotyczyć będą tankowni i przyłącza gazowego.
Aby projekt zrealizować, nie jest konieczny zakup nowych, specjalnych autobusów. Każdy obecnie remontowany jest od razu wyposażany w odpowiednią instalację. Tarnowskie MPK do końca przyszłego roku planuje eksploatować już 18 "gazowych" pojazdów.

Użytkowanie autobusów na gaz ma dwie podstawowe zalety: jest tańsze niż w przypadku stosowania oleju napędowego i nieporównywalnie bardziej ekologiczne. Ta druga zaleta będzie miała bardzo istotne znaczenie po 1 maja br., gdy Polska będzie już w Unii Europejskiej.
Obecnie tylko dwa miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne w kraju eksploatują autobusy na gaz; pionierem w tej sprawie jest przemyski MKS. W przypadku miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych w Tarnowie i Rzeszowie patronat nad programem wdrożeniowym objęło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl