Unia wygrywa na szczycie   -   01/10/2007
Po dramatycznej końcówce spotkania tarnowska Unia pokonała w meczu na szczycie IVligowych rozgrywek ekipę Puszczy Niepołomice 2:1. Gospodarze bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w 90 minucie meczu z rzutu karnego. W starciu Tuchovii z Bruk-Betem padł bezbramkowy remis.

Unia Tarnów – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)

Unia: Kasprzyk - Niewola, D. Bartkowski, Sobyra, Pawlak - Radliński, D. Popiela (66 Wstępnik), Ł. Popiela, Węgrzyn (66 Fryś) - Drozdowicz (73 Marciniec), Witek (61 Żaba).
Puszcza : Kwedyczenko - Dziuba, Kostera, Orzechowski, P. Morawski - Dudka (90 Jaworski), M. Morawski, Bernas, Kusia - Kmak (62 Trybuch), Filipczak

„Jaskółki” to tego spotkania przystąpiły poważnie osłabione. Do wcześniej kontuzjowanego Kazika dołączyli Albert Asseh oraz Wacław Maciosek. Pomimo sporych osłabień Unia od początku spotkania zdobyła przewagę, która przyniosła efekt już w 8 minucie meczu. Na listę strzelców strzałem głową wpisał się Kamil Pawlak. Początek drugiej odsłony sobotniego spotkania należał jednak do wicelidera tabeli. Jedna z akcji przyjezdnych w 63 minucie zakończyła się rzutem karnym, którą pewnie na bramkę zamienił Kusia. I gdy wydawało się, że mecz na szczycie IV ligowej tabeli zakończy się podziałem punktów - w 90 minucie meczu sędzia podyktował, ku uciesze około 1000 grupy tarnowskich kibiców, rzut karny. Niezawodny w tym sezonie Łukasz Popiela pewnie skierował piłkę do siatki i zwycięstwo „Jaskółek” stało się faktem. Goście jeszcze przez kilka minut dość ostro protestowali, nie przebierając w słowach ani w gestach czego efektem były dwie czerwone kartki. Po tym spotkaniu podopieczni trenera Ciraka mają już 6 punktów przewagi nad swoim sobotnim rywalem.
W najbliższą środę Unia o godzinie 15:30 przed własną publicznością podejmować będzie drużynę Beskidów Andrychów.

W innym meczu czwartligowych drużyn z naszego subregionu Tuchovia zremisowała bezbramkowo z Bruk - Betem Nieciecza.
W V lidze Wisła Szczucin rozegrała bezbramkowy pojedynek z Dunajcem Nowy Sącz, Orzeł Dębno przegrał ze Szreniawą 1-3, Wolania Wola Rzędzińska rozgromiła Watrę Białka Tatrzańska 5-1, ale to, co zrobił MLKS Żabno Metalowi trudno nazwać inaczej niż egzekucją, aplikując rywalowi z Tarnowa aż 9 bramek, żadnej nie tracąc !
W lidze okręgowej krzyska Iskra przegrała z Żubrem Gawłówek 0-2, Tarnovia uległa aż 0-4 Unii Niedomice, Olimpia Kąty 6-0 pokonała Iskrę Łęki, Łukovia Łukowa 3-1 LKS Gnojnik, Gosłavia zremisowała 3-3 z Dunajcem Zakliczyn,Radłovia uległa 0-1 liderowi - Dąbrovii, Ikar Odporyszów 1-2 Novi/Rzezawianka a Rylovia 1-3 Olimpii Wojnicz.

Date        : Fri, March 29, 2024 14:23:25
IP          : 100.24.12.23