To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po co szkole patron?   -   09/10/2007
Konferencja na temat „Charyzmat postaci patrona szkoły i jego spuścizna w środowisku”, zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, miała za zadanie nie tylko odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule, lecz również wskazać związek między postacią patrona i działalnością wychowawczą szkoły. Gościem Honorowym konferencji był Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Ksiądz Biskup Wiktor Skworc. Władze samorządowe Tarnowa reprezentowała Dorota Skrzyniarz, zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa.

Ogloszenie

W konferencji „Charyzmat postaci patrona szkoły i jego spuścizna w środowisku”, która odbyła się w dniach 5 – 7 października w Gródku nad Dunajcem pod patronatem JE biskupa Wiktora Skorca, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, wzięli udział prezesi oddziałów i kół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół Tarnowa i Nowego Sącza, przedstawiciele władz samorządowych oraz małopolskiego i śląskiego Kuratorium Oświaty. Gościem honorowym nauczycieli był JE bp Wiktor Skworc, który pogratulował organizatorom wyboru tematu i życzył uczestnikom owocnych obrad. Władze Tarnowa reprezentowała Dorota Skrzyniarz, zastępca Prezydenta Miasta.
Uroczystego otwarcia konferencji dokonał dr Stanisław Sławiński, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, który wręczył prezes Magdalenie Urbańskiej z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przyznaną przez Ministra Edukacji Narodowej Nagrodę I Stopnia za „wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej”.

Spotkanie robocze rozpoczęło wystąpienie dra Stanisława Sławińskiego, na temat kondycji polskiej szkoły. Wieczorem uczestnicy konferencji wzięli udział, w specjalnie dla nich przygotowanym. „Koncercie z wierszy” (wybranych patronów szkół), w wykonaniu Agaty Bernadt (śpiew, słowo) i Pawła Piątka (piano). W programie znalazły się utwory m.in. ks. Jana Twardowskiego, ks. Janusza Pasierba, Czesława Miłosza.
W ostatnim dniu konferencji odbył się wykład i dyskusja panelowa. W wystąpieniu pt. „Trudne miłości. O szczególnym rozumieniu pojęcia „patriotyzm” w literaturze (i jego możliwym nauczaniu w szkole)”, dr Michał Nawrocki, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, przybliżył wizje patriotyzmu kształtowane przez ojczystą literaturę.
W podsumowaniu konferencji Magdalena Urbańska, Prezes Zarządu Głównego KSW, podkreśliła, jak konieczne i ubogacające dla szkolnego środowiska jest podejmowanie u progu XXI wieku tematyki patriotycznej, a kapelan KSW, ks. prałat Józef Maj w homilii wygłoszonej na Mszy Świętej kończącej konferencję, uwypuklił znaczenie dobrego patrona zarówno w życiu każdego człowieka, jak i w działalności każdej społeczności, w szczególności w praktyce polskiej szkoły. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:29:47
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html