To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Urodziny Warsztatu   -   11/10/2007
Msza św. i urodzinowy tort – tak młodzież upośledzona umysłowo z rodzicami i opiekunami świętowała pierwszą rocznicę powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Ośrodek prowadzi Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”, a utworzono go ze środków Gminy Miasta Tarnowa. Warsztat powstał przed rokiem jako żywy pomnik Jana Pawła II.

Ogloszenie

Msza św. w intencji uczestników warsztatu, ich bliskich i darczyńców została odprawiona w kościele księży filipinów w Tarnowie. Przewodniczył jej ks. prof. Adam Solak. Po Eucharystii odbyło się rocznicowe spotkanie przy urodzinowym torcie w budynku warsztatu.
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II rozpoczął działalność w Tarnowie 10 października 2006 r. Do placówki uczęszcza 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo. Celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej. Rehabilitacja zawodowa prowadzona jest w pracowniach: gospodarstwa domowego, drewna i metalu, rękodzieła artystycznego, komputerowo-internetowej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych i rehabilitacji fizycznej. W Warsztacie działa też pracownia terapii logopedycznej i psychologicznej oraz sala do relaksacji i wyciszenia emocjonalnego.
Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu podkreślił, że był to rok bogaty w doświadczenia, przyniósł wiele ciekawych spostrzeżeń, wzruszeń i niespodzianek. -Wszyscy się poznawaliśmy: kierownictwo z kadrą, terapeutki z uczestnikami, rodzice z pracownikami. W ciągu tego roku stworzyliśmy miejsce, bez którego nasi podopieczni nie wyobrażają sobie życia – powiedział T. Wardzała.
W ciągu pierwszego roku działalności kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadziła rehabilitację nie tylko w budynku placówki. ”Pokazaliśmy, że niepełnosprawni żyją wśród nas” – podkreślają terapeuci. Dlatego organizowano wycieczki, spacery, wizyty w muzeach, kinach i teatrach. Odbywały się częste spotkania z rodzicami, konferencje naukowe o niepełnosprawnych oraz akcja zbiórki podpisów przeciw dyskryminacji ludzi z niepełnosprawnością.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:23:50
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html