To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tygodniowa kronika policyjna   -   13/10/2007
Wypadki samochodowe, kradzieże miedzianych kabli i samochodów, włamania do kościołów, sprzedaż alkoholu bez akcyzy, akty wandalizmu, napady – każdego tygodnia Komenda Powiatowa Policji odnotowuje takich zdarzeń bez liku i poniższe zestawienie jest jedynie wyborem zdarzeń. W mijającym tygodniu społecznością lokalną Tarnowa i okolic najbardziej wstrząsnęła jednak tragedia, o której poinformowaliśmy "na gorąco" w środę. Sześciu młodych mężczyzn utopiło się wewnątrz samochodu w stawie hodowlanym w Wierzchosławicach.

Ogloszenie
>

Za kierownicą...
W środę około godz. 9.40 mieszkanka Wierzchosławic powiadomiła dyżurnego KMP w Tarnowie o ujawnieniu w stawie hodowlanym w Wierzchosławicach-Szujcu wystającego ponad lustro wody koła samochodu. Po wyciągnięciu - przy użyciu dźwigu - pojazdu na brzeg okazało się, że jest to samochód Renault Clio, właścicielem którego jest mieszkaniec tejże miejscowości. W środku pojazdu znajdowały się zwłoki 6-ciu mężczyzn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ten jadąc drogą polną biegnącą na grobli między stawami, na łagodnym łuku drogi zjechał w lewo a następnie po uderzeniu w drzewo osunął się do stawu wywracając na dach i 3 metry od brzegu zatonął. Tragedii dopełnia fakt, przytoczony przez reportera "Gazety Krakowskiej", który ustalił, że w miejscu, w którym znajdował się pojazd głębokość stawu niewiele przekraczała ... metr. Żadnemu z pasażerów nie udało się jednak opuścić tonącego pojazdu mimo podejmowanych prób. W wyniku identyfikacji ustalono, że pasażerami samochodu byli mieszkańcy Wierzchosławic w wieku 19 – 25 lat, którzy wracali z pożegnania kolegi wyjeżdżającego do pracy zagranicę (on sam był jedną z ofiar). Ciała zabezpieczono w prosektorium, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

8.10 bm godz. 20.10 w Gromniku na ul. Krynickiej kierujący sam. Opel Vectra jadąc od Tuchowa potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego 57 letniego mieszkańca Gromnika, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Oplem – trzeźwy. Ruch na trasie był zablokowany przez ok. 3 godziny. Samochód zabezpieczono do badań.

Policjanci KP w Ciężkowicach w m. Gromnik zatrzymali do kontroli sam. Skoda Fabia którego kierowca jadąc w stanie nietrzeźwym (1,2 promila), usiłował wręczyć funkcjonariuszom banknot 100 złotowy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Pod zarzutem jazdy po pijaku i wręczenia korzyści majątkowej trafił do policyjnych aresztów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Włamania i kradzieże
8 października - Pracownik Telekomunikacji Polskiej zgłosił, iż w ostatnich dniach nieznani sprawcy po uprzednim dostaniu się do studzienek telekomunikacyjnych odcięli a następnie skradli miedziany kabel na odcinku od ul. Lwowskiej do tarnowskiej obwodnicy powodując straty w wysokości 22 700 zł na szkodę TPSA Kraków.

Tego samego dnia w Ciężkowicach na ul. Św. Andrzeja nieznani sprawcy podważyli kwaterę okna w świetlicy parafialnej, weszli do środka po czym uszkodzili 4 lampy, telewizor, skrzynkę rozdzielczą prądu oraz zalali podłogę wodą. Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ciężkowicach oszacował straty na kwotę 1500 zł.

W nocy z 8/9 bm. w Tarnowie przy ul. Spadzistej na terenie parkingu przyblokowego nieznany sprawca włamał się do samochodu Daewoo Tico a następnie po jego uruchomieniu dokonał jego kradzieży. Wartość pojazdu właściciel wyliczył na kwotę 5000 zł.

10 bm. w Tarnowie na ul. Starodąbrowskiej do mieszkania starszej samotnej pani weszli kobieta i mężczyzna po pretekstem wykonywania prac wodociągowych przez Administrację budynku. Następnie polecili właścicielce puszczenie wody do wanny i zajęli ją rozmową. W tym czasie inne osoby weszły do mieszkania i skradły pieniądze w kwocie ponad 17 tys zł oraz 6 złotych pierścionków. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

11 bm w miejscowości Gwoździec nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność pokrzywdzonej i fakt pozostawienia niezamkniętych drzwi domu wszedł do środka i skradł leżący na stole w kuchni telefon komórkowy wartości 800 zł.

W miejscowości Otfinów nieznani sprawcy po uprzednim rozbiciu czujki alarmu zamontowanej na ścianie lokalu gastronomicznego, a następnie rozbiciu przy użyciu pustaka, szyby w drzwiach wejściowych, dostali się do środka i włamali się do trzech automatów gier zręcznościowych. Po rozbiciu ścian czołowych zabrali gotówkę w kwocie ponad 3500 zł. oraz elementy tych automatów wartości 1700 zł. Poszkodowaną jest Firma z Włocławka.

Różne
Policjanci Sekcji dw z przestępczością gospodarczą na terenie placu targowego przy ul. Klikowskiej w Tarnowie dokonali kontroli stoiska handlowego 53 letniej obywatelki Ukrainy. Znaleziono oferowane do sprzedaży wyroby bez polskich znaków akcyzy w postaci 9 butelek spirytusu i 280 paczek papierosów.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich KMP ustalili i zatrzymali 16 letniego mieszkańca Rzuchowej, który to 7 bm posługując się ostrym narzędziem dokonał uszkodzenia drzwi i elewacji budynku miejscowego gimnazjum czym spowodował straty w wysokości 500 zł.
(na podstawie komunikatów prasowych KMP)

fot. P.Topolski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 2, 2023 00:07:31
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html