To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tygodniowa kronika policyjna   -   13/10/2007
Wypadki samochodowe, kradzieże miedzianych kabli i samochodów, włamania do kościołów, sprzedaż alkoholu bez akcyzy, akty wandalizmu, napady – każdego tygodnia Komenda Powiatowa Policji odnotowuje takich zdarzeń bez liku i poniższe zestawienie jest jedynie wyborem zdarzeń. W mijającym tygodniu społecznością lokalną Tarnowa i okolic najbardziej wstrząsnęła jednak tragedia, o której poinformowaliśmy "na gorąco" w środę. Sześciu młodych mężczyzn utopiło się wewnątrz samochodu w stawie hodowlanym w Wierzchosławicach.

Ogloszenie
>

Za kierownicą...
W środę około godz. 9.40 mieszkanka Wierzchosławic powiadomiła dyżurnego KMP w Tarnowie o ujawnieniu w stawie hodowlanym w Wierzchosławicach-Szujcu wystającego ponad lustro wody koła samochodu. Po wyciągnięciu - przy użyciu dźwigu - pojazdu na brzeg okazało się, że jest to samochód Renault Clio, właścicielem którego jest mieszkaniec tejże miejscowości. W środku pojazdu znajdowały się zwłoki 6-ciu mężczyzn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ten jadąc drogą polną biegnącą na grobli między stawami, na łagodnym łuku drogi zjechał w lewo a następnie po uderzeniu w drzewo osunął się do stawu wywracając na dach i 3 metry od brzegu zatonął. Tragedii dopełnia fakt, przytoczony przez reportera "Gazety Krakowskiej", który ustalił, że w miejscu, w którym znajdował się pojazd głębokość stawu niewiele przekraczała ... metr. Żadnemu z pasażerów nie udało się jednak opuścić tonącego pojazdu mimo podejmowanych prób. W wyniku identyfikacji ustalono, że pasażerami samochodu byli mieszkańcy Wierzchosławic w wieku 19 – 25 lat, którzy wracali z pożegnania kolegi wyjeżdżającego do pracy zagranicę (on sam był jedną z ofiar). Ciała zabezpieczono w prosektorium, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

8.10 bm godz. 20.10 w Gromniku na ul. Krynickiej kierujący sam. Opel Vectra jadąc od Tuchowa potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego 57 letniego mieszkańca Gromnika, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Oplem – trzeźwy. Ruch na trasie był zablokowany przez ok. 3 godziny. Samochód zabezpieczono do badań.

Policjanci KP w Ciężkowicach w m. Gromnik zatrzymali do kontroli sam. Skoda Fabia którego kierowca jadąc w stanie nietrzeźwym (1,2 promila), usiłował wręczyć funkcjonariuszom banknot 100 złotowy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Pod zarzutem jazdy po pijaku i wręczenia korzyści majątkowej trafił do policyjnych aresztów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Włamania i kradzieże
8 października - Pracownik Telekomunikacji Polskiej zgłosił, iż w ostatnich dniach nieznani sprawcy po uprzednim dostaniu się do studzienek telekomunikacyjnych odcięli a następnie skradli miedziany kabel na odcinku od ul. Lwowskiej do tarnowskiej obwodnicy powodując straty w wysokości 22 700 zł na szkodę TPSA Kraków.

Tego samego dnia w Ciężkowicach na ul. Św. Andrzeja nieznani sprawcy podważyli kwaterę okna w świetlicy parafialnej, weszli do środka po czym uszkodzili 4 lampy, telewizor, skrzynkę rozdzielczą prądu oraz zalali podłogę wodą. Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ciężkowicach oszacował straty na kwotę 1500 zł.

W nocy z 8/9 bm. w Tarnowie przy ul. Spadzistej na terenie parkingu przyblokowego nieznany sprawca włamał się do samochodu Daewoo Tico a następnie po jego uruchomieniu dokonał jego kradzieży. Wartość pojazdu właściciel wyliczył na kwotę 5000 zł.

10 bm. w Tarnowie na ul. Starodąbrowskiej do mieszkania starszej samotnej pani weszli kobieta i mężczyzna po pretekstem wykonywania prac wodociągowych przez Administrację budynku. Następnie polecili właścicielce puszczenie wody do wanny i zajęli ją rozmową. W tym czasie inne osoby weszły do mieszkania i skradły pieniądze w kwocie ponad 17 tys zł oraz 6 złotych pierścionków. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

11 bm w miejscowości Gwoździec nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność pokrzywdzonej i fakt pozostawienia niezamkniętych drzwi domu wszedł do środka i skradł leżący na stole w kuchni telefon komórkowy wartości 800 zł.

W miejscowości Otfinów nieznani sprawcy po uprzednim rozbiciu czujki alarmu zamontowanej na ścianie lokalu gastronomicznego, a następnie rozbiciu przy użyciu pustaka, szyby w drzwiach wejściowych, dostali się do środka i włamali się do trzech automatów gier zręcznościowych. Po rozbiciu ścian czołowych zabrali gotówkę w kwocie ponad 3500 zł. oraz elementy tych automatów wartości 1700 zł. Poszkodowaną jest Firma z Włocławka.

Różne
Policjanci Sekcji dw z przestępczością gospodarczą na terenie placu targowego przy ul. Klikowskiej w Tarnowie dokonali kontroli stoiska handlowego 53 letniej obywatelki Ukrainy. Znaleziono oferowane do sprzedaży wyroby bez polskich znaków akcyzy w postaci 9 butelek spirytusu i 280 paczek papierosów.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich KMP ustalili i zatrzymali 16 letniego mieszkańca Rzuchowej, który to 7 bm posługując się ostrym narzędziem dokonał uszkodzenia drzwi i elewacji budynku miejscowego gimnazjum czym spowodował straty w wysokości 500 zł.
(na podstawie komunikatów prasowych KMP)

fot. P.Topolski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(14-10-2007) a :
czemu piszecie rzeczy które są nieprawdziwe i nawet później nie prostujecie ich ? przecierz najmłodszy chłopak który zginoł miał 16 lat a nie 19

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2007) Seba :
Policja podawała, że najmłodszy miał 19 lat. A pisze się "przecież" i "zginął".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl