Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pomoc dla młodzieży i rodzin uzależnionych   -   05/3/2004
Radni Dąbrowy Tarnowskiej pozytywnie ocenili realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ubiegły rok. W ramach programu m. in. pomagano dzieciom i młodzieży w zorganizowaniu wolnego czasu, wspierano rodziny osób uzależnionych, kierowano uzależnionych na leczenie odwykowe.

Ogloszenie
>

Co roku Dąbrowski Dom Kultury i Miejsko - Ludowy Klub "Dąbrovia" organizują imprezy i zajęcia sportowe dla dzieci z rodzin z problemami alkoholowymi. Są to zarówno zabawy przy okazji karnawału czy andrzejek, jak i regularne zajęcia prowadzone przez instruktorów. Stałą działalność prowadzi także Miejska Świetlica Terapeutyczna "Chatka", z której korzysta obecnie 27 podopiecznych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Świetlica realizuje programy profilaktyczne i wychowawcze, prowadzone są tu również zajęcia z języka angielskiego, terenowe, ruchowe, artystyczne.

Od 2002 roku w Dąbrowie działa Punkt Konsultacyjny dla Ofiar Przemocy w budynku Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie anonimowo można uzyskać informację i pomoc. Pracujące tam konsultantki współpracują z policją, kuratorami sądowymi i psychologiem. W Dąbrowie działa również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która w ostatnim roku przyjęła 42 wnioski związane z kierowaniem osób uzależnionych na leczenie odwykowe oraz z kontrolą punktów sprzedaży alkoholu.

W ramach programu realizowano również projekty profilaktyczne wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, Szkołą Podstawową nr 2 i Dąbrowskim Domem Kultury. Ze środków pochodzących z koncesji za sprzedaż alkoholu wyposażono czytelnię internetową w MBP i kafejkę w DDK. Z kawiarenki bezpłatnie mogą korzystać dzieci z rodzin objętych opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, mają tu zapewnioną opiekę przeszkolonego instruktora. (BAJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl