To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Pani Senator w mundurku    -   13/10/2007
W czwartkowe przedpołudnie w Gimnazjum nr 4 w Tarnowie odbyła się debata na temat mundurków szkolnych. Jedną z uczestniczek dyskusji była Senator RP Urszula Gacek, starająca się POnownie o miejsce w wyższej izbie parlamentu. Pani Senator specjalnie na tę okazję odkurzyła i ubrała swój własny mundurek z czasów szkolnych. Przypomnijmy, Urszula Gacek urodziła się w polskiej rodzinie na emigracji w Anglii i tam dorastała.

Posłuchaj rozmowy z Urszulą Gacek na ten temat :

Ogloszenie

Biorąc pod uwagę, że mundurek Pani Senator nosiła ** lat temu prezentowała się w nim i on na niej znakomicie, jakby uszyty został (na miarę !) zaledwie wczoraj. Była to zresztą wizualna manifestacja stosunku Pani Senator do pomysłu jednakowego odziewania polskich uczniów. - Gdyby chodziło o takie mundurki, jak ten mój sprzed lat - estetyczny, trwały, z uwypuklonym emblematem szkoły, byłabym jak najbardziej za ! - mówi Urszula Gacek. - Niestety praktyka realizacji pomysłu rządowego w naszym kraju jest inna - dodaje Pani Senator i trudno się z nią nie zgodzić. W niektórych polskich szkołach sprowadzono ten pomysł do absurdu, pozwalając wprowadzić dla uczniów stroje, których nikt przy zdrowych zmysłach mundurkami nazwać nie może. Odczuwanie dumy z noszenia jakiejś dziwnej kamizelki czy dżinsowego fartucha przypominającego raczej ferszalunek nie jest możliwe. W ten sposób pomysł jednolitego ubioru w szkole ośmieszono i skompromitowano w wielu placówkach edukacyjnych a ofiarami takich tekstylnych eksperymentów - zafundowanych im często przez samych rodziców, którzy wybierali stroje - są przecież dzieci. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 15:25:14
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html