To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: (r)
  
   Zakochana Jane   -   17/10/2007
Opowieść o dziewczęcych latach Jane Austen, które stały się inspiracją do napisania "Rozważnej i romantycznej" i "Dumy i uprzedzenia". Jane (Anne Hathaway) marzy o małżeństwie z miłości, jednak rodzice wybrali już kandydata na męża.

Ogloszenie

"Zakochana Jane" wbrew zapowiedziom nie jest filmem biograficznym. To raczej melodramat inspirowany życiem brytyjskiej pisarki, zrealizowany w stylu ekranizacji powieści... Jane Austen.
Młodziutka Austen zaczyna próbować sił w pisaniu i liczy, że dzięki talentowi kiedyś stanie się niezależna. Matka ma jednak nieco inne plany wobec córki. Chce ją wydać za bogatego sąsiada, pana Wisleya. Małżeństwo ma zapewnić dobrobyt nie tylko Jane, ale także rodzinie. Problem polega na tym, ze serce młodej literatki wzdycha do aroganckiego przybysza z Irlandii, pana Lefroya.
Fakty z życia pisarki wyglądają następująco: Autorka "Dumy i uprzedzenia" w młodości rzeczywiście przeżyła romans z początkującym prawnikiem Tomem Lefroyem. Był to jednak związek krótkotrwały i - jak wynika z korespondencji pisarki - przez nią samą traktowany niezbyt poważnie. Wszystkie inne wydarzenia związane z płomiennym uczuciem Jane są jedynie wytworem wyobraźni twórcy obrazu (a raczej scenarzysty).
Jednakże ten dość frywolny stosunek do prawdziwej historii nikogo nie powinien zniechęcać. Gdy nie będziemy traktować "Zakochanej Jane" jako poważnej biografii jednej z najważniejszych brytyjskich powieściopisarek, lecz podejdziemy do produkcji z pewną dozą lekkości, w zamian otrzymamy: znakomite aktorstwo postaci drugoplanowych (Maggie Smith, Julie Walters, James Cromwell), znośny scenariusz z punktami zwrotnymi, interesujący obraz ówczesnej Anglii oraz odrobinę łez na zakończenie.
Największym atutem "Zakochanej Jane" jest jednak Anne Hathaway i James McAvoy. To za ich sprawą oraz uczucia, które miedzy nimi eksploduje, film ogląda się z przyjemnością i wypiekami na twarzy. Czy tak było naprawdę, ma dla widza znaczenie drugorzędne.

Recenzja Wojciecha Duś - megafon.pl
Premiera : 2007.09.14
USA,Wielka Brytania, 2007)
Biograficzny, 120 min.
Reżyseria: Julian Jarrold
Obsada: Anne Hathaway, James McAvoy, Julie Walters, James Cromwell, Maggie Smith

Więcej informacji: kliknij tutaj
Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:05:09
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html