To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Brudna kampania w tarnowskich kościołach   -   17/10/2007
W Tarnowie niektórzy katolicy opacznie, lub „zbyt dobrze” zrozumieli apel polskich biskupów, w myśl którego z jednej strony kapłani nie będą angażować się kampanię wyborczą, a z drugiej strony wierni powinni oddać głos na tych, którzy przestrzegają wartości chrześcijańskich. W wielu świątyniach zamiast zwyczajowo spotykanych karteczek z modlitwami, niekiedy uzupełnionymi chrześcijańską informacją o tym, że ich nie powielenie ześle na innego wiernego rozmaite nieszczęścia, tym razem spotkać można karteczki namawiające do oddania głosu na PiS.

Ogloszenie

”PO – to partia: małżeństw homoseksualnych, adopcji dzieci przez homoseksualistów, eutanazji, narkotyków, aborcji dowolnej, walki z Bogiem. Jeżeli jesteś katolikiem – głosu na PiS” – czytamy na karteczkach.

Autorów niniejszych karteczek chciałoby się zapytać, dlaczegóż to „siedliskiem szatana” jest akurat PO, a nie o wiele bardziej w tej mierze „postępowy” LiD? Może dlatego, że PiS-owi w pewnym sensie blisko do postkomunistów? – w końcu i jedni i drudzy szermują hasłami „solidaryzmu społecznego”... W mojej głowie narodziło się jednak jeszcze jedno podejrzenie – autorem powyższych karteczek jest sama Platforma, by w ten podły i podstępny sposób zjednać sobie jeszcze większą sympatię wyborców. Bo samo istnienie takich karteczek nie przekona do PiS wahającego się elektoratu, co najwyżej utwierdzając w wyborze zdeklarowanych zwolenników. Skutek tego jest odwrotny – niepewny elektorat wpychany jest w ramiona PO. Ponieważ nie wierzę w głupotę wyborców PiS – automatycznie muszę odrzucić ten trop, jakoby karteczki były ich autorstwa. Więc może rzeczywiście są one chwytem marketingowym sztabowców Platformy? Bo przecież na tych karteczkach skorzysta tylko ona... :)
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 10:24:22
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html