To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  LiDościwe pomysły    -   19/10/2007
W Polsce nie ma obecnie przestrzeni dla obniżania podatków - powtarzał we wtorek w Sali Lustrzanej Wojciech Olejniczak, który odwiedził Tarnów na zaproszenie kandydatów koalicji "Lewica i Demokraci". Podczas takiego wydarzenia na sali nie mogło zabraknąć wszystkich (prawie) kandydujących z tej listy w okręgu, ale podczas kończącej się kampanii wewnętrzna rywalizacja na liście wyborczej LID była chyba najbardziej widoczna, spośród wszystkich startujących w regionie komitetów.

Posłuchaj, co o rozbieżnościach miedzy SLD i PD, w zakresie gospodarki i podatków i pomysłach na ich zażegnanie, powiedział nam przewodniczący Wojciech Olejniczak :

Ogloszenie
>

Podczas jednego ze spotkań z Brygidą Kuźniak zapytałem ją o stosunek do wypowiedzi przewodniczącego Olejniczaka, który w telewizyjnym programie "Autografy" nie zgadzał się z projektem likwidacji podatku od spadków i konsekwentnie zapowiadał walkę o jego utrzymanie. LIDerka lokalnej listy LiD stwierdziła, że to indywidualny pogląd Olejniczaka i Partia Demokratyczna nie będzie w tym dziele wspierać SLD. O rozbieżności te zapytaliśmy lidera LID podczas jego pobytu w Tarnowie (odpowiedzi W.Olejniczaka możesz posłuchać wyżej).

Pewnym zobrazowaniem poglądów SLD na sferę gospodarki i podatków jest jeden z "kampanijnych" pomysłów Krzysztofa Janika i jego środowiska. Kandydaci Lewicy - jak sami mówili - "nie chcąc mnożyć komunałów", postanowili "w sposób konkretny i namacalny" pomóc najbardziej potrzebującym. W jaki sposób? Otóż, zakupili kilkaset losów "Lotto" i przekazali je do tarnowskich instytucji opiekujących się dziećmi. - Być może się im poszczęści - mówił na konferencji prasowej kilka dni temu Krzysztof Janik. - Jeśli nie, przewidzieliśmy coś na pocieszenie, ale te instytucje i tak będą beneficjentami naszego pomysłu, bo przecież te pieniądze trafią do skarbu państwa - dodawał lider SLD.

Krzysztof Janik, dwa lata temu "rzutem na taśmę" pozbawiony poselskiego mandatu i - co za tym idzie - od tego czasu rzadziej, w sposób "oficjalny", obecny w regionie, dokonał również oceny tego, co w regionie i kraju wydarzyło się w ciągu ostatnich lat.
Posłuchaj, co na temat tego okresu myśli Krzysztof Janik :

A oto odpowiedź K.Janika na pytanie, jak zachęciłby do oddania głosu na swoje ugrupowanie :

Posłuchaj też wypowiedzi radnego Jakuba Kwaśnego na temat listy LIDu w okręgu i wspólnego celu kandydatów, startujących z tej listy :


Komentarz
Środowisko socjal-liberalnej Partii Demokratycznej, popierające liderkę listy Brygidę Kuźniak i sztab postkomunistycznego SLD skupionego wokół byłego ministra Krzysztofa Janika organizowały podczas kampanii nawet osobne konferencje prasowe, z rzadka wspominając, że na liście LiDu są jeszcze przedstawiciele innego ugrupowania. Nic dziwnego. Oba ugrupowania, które połączyła niechęć do IV RP i obrona sukcesów kilkunastoletniej transformacji, mimo że powoływały się zgodnie na koalicyjny program LiDu "100 konkretów", wciąż stawiają akcenty nieco inaczej, jeśli chodzi o konkretne propozycje gospodarcze i podatkowe. Czy to początek większego sporu, który ujawni się po wyborach ? Nie wiadomo, ale w rezultacie - wybór między kandydatami LiD a SLD przestaje być pozorny.
PD
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:32:58
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html