Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Krzysztof Janik nowym szefem SLD   -   06/3/2004
Poseł ziemi tarnowskiej, były minister spraw wewnętrznych i administracji, od kilku tygodni pełniący funkcję szefa Klubu Parlamentarnego SLD został w sobotę wieczorem, podczas Krajowej Konwencji Sojuszu wybrany nowym przewodniczącym tej wciąż rządzącej w kraju partii. W drugiej turze pokonał on dotychczasowego sekretarza partii Marka Dyducha. - Nie ma radości na mojej twarzy, rozpoczynam nową pracę z uczuciem pewnego rozczarowania - powiedział nowy szef SLD tuż po wyborze.

Ogloszenie

Jeszcze przed rozpoczęciem konwencji swoje kandydatury wycofali JolantaBanach i Józef Oleksy. Ostatecznie, obok Janika i Dyducha, do rywalizacji o fotel zwalniany przez premiera Leszka Millera stanęli jeszcze Andrzej Celiński, Jacek Piechota i Wiesław Ciesielski.
Janik zdobył już w I turze najwięcej głosów delegatów (191), o 17 więcej niż jego rywal w drugiej turze. W drugiej turze poparły go już 294 osoby a Dyducha 174. Konieczna bezwzględna większość wynosiła 241 głosów.

"Nie jest tak, że potrafimy się kłócić w sprawach programowych. Jest tak, że czasem zły sposób zachowania, zaciekłość, agresja owocują także w życiu partii złymi skutkami" - powiedział Janik po wyborze. Ocenił też, że działacze Sojuszu zapominają, że wrogiem SLD jest bieda i bezrobocie w kraju a przeciwnikami - Platforma Obywatelska, Samoobrona, LPR i PiS.
Przed wyborami nowego szefa SLD absolutorium delegatów konwencji otrzymał stary zarząd partii. Ze stanowiska wiceprzewodniczacego ustąpił jednak Andrzej Celiński, który nie chciał dłużej zasiadać we władzach partii z Aleksandrą Jakubowską, urastającą ostatnio do jednej z głównych ról w tzw. aferze Rywina. Już po wyborze nowego przewodniczacego z udziału we władzach SLD zrezygnowała sama Jakubowska a Janik - w obliczu tego faktu - wezwał A.Celińskiego do ponownego przemyślenia wcześniejszej decyzji.
Swego rywala, Marka Dyducha poprosił, by nadal pełnił funkcję sekretarza generalnego Sojuszu. Dyduch zapowiadał bowiem wcześniej, że jeśli przegra wybory, to odda się do dyspozycji nowego przewodniczącego.

Krzysztof Janik urodził się 11 czerwca 1950 roku w Kielcac. Jest doktorem nauk politycznych na Uniwersytecie Śląskim. Karierę polityczną rozpoczął w wieku 18 lat w PZPR. W PZPR Janik był do jej rozwiązania w 1990 r. W latach 1965-1976 działacz Związku Młodzieży Wiejskiej. Od 1976 przez 10 lat członek ZSMP. W latach 1981-1986 sekretarz a następnie I zastępca przewodniczącego Zarządu Głównego ZSMP. Od 1986 do 1990 kierownik Zespołu Inteligencji KC PZPR. W styczniu 1990 roku został jednym z członków założycieli SdRP. Od 1997 do rozwiązania tej partii był sekretarzem generalnym SdRP. Od założenia SLD w 1999 był sekretarzem generalnym również tego ugrupowania. W lutym 2002 roku zrezygnował ze stanowiska sekretarza generalnego partii i został wybrany na wiceprzewodniczącego partii.
W Sejmie od 1993 roku.
W latach 1996-97, jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, zajmował się sprawami samorządowymi. Jest uważany za specjalistę od kampanii wyborczych. W 1995 odpowiadał za program w sztabie Aleksandra Kwaśniewskiego. Kierował kampanią samorządową SLD w 1998. W wyborach prezydenckich w 2000 r wiceszef w sztabie Kwaśniewskiego. Od 19 października 2001 roku do 19 stycznia 2004 roku - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych uzyskał w okręgu tarnowskim 32183 głosy poparcia. Mimo licznych obowiązków ministerialnych i politycznych często przebywa w Tarnowie i regionie. Kilka dni temu gościł w Ratuszu na zaproszenie tarnowskiej "Kuźnicy".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 82)Dodaj komentarz
(06-03-2004) paco :
komunizm pogrążył Polskę w biedzie,jego kiczowate dzieci doprowadzają teraz Polske do bankructwa ,janik jest jednym z tych dzieci a wy jeszcze o nim piszecie?tragedia....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2004) paco :
a tak na marginesie to wstydze sie za tego gościa....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2004) przemek :
ratuj sie kto moze!!!!! Janik szefem !! SLD tonie jak rządy za Buzka!! paranoja.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Tarnów :
Tarnów przeprasza za Janika i SLD !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) anty PiS, SLD, PO :
Coś czuję myśli o POPiSach w głosach powyższych Panów, ale przypominam, ze AWSy też rządziły i byłó podobnie i AWSy też pogrążaja Polskę w biedzie ... bo tak na prawde PiS == SLD == PO == Samoobrona == LPR == PSL == UW Wszystko to są KOLESIE którzy dzielą sie Polską jak tortem !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) paco :
anty.a czy Pan/Pani 20-30 lat temusłyszał/słyszała o AWS,PO,PIS?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) paco :
....po 89 roku zabrakło na naszych ulicach latarni...dzisiaj byłby spokój...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) gomez :
coz za piekny zyciorys.do pelnego szczescia brakuje tylko udzialu w szturmie na palac zimowy :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) WOLF :
Nie jestem z Tarnowa, i nie bede przepraszal za czerwonych - niech sie sami wstydzą...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) OBSERWATOR :S 
PAN JANIK JEST SKUTECZNY DOGADAL SIE Z PANEM GRADEM IPANEM BIENIEM ITAK POWSTALA KOALICJA SLD -PO -PIS W TARNOWIE I WSPOLNIE LIKWIDUJA SZKOLY I MIEJSCA PRACY SZPITAL ZAGROZONY SPOLKI MAJA SIE DOBRZE GDZIE SA KOLESIE GRATULUJE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) robak :
Ja myślę, że trzeba zamiast zamykać szpitale, szkoły ,,zamknąć" klub SLD wtedy na pewno będą pieniądze na wszystko. Oni biorą tyle pieniędzy na wypłaty, trzynastki, odprawy że nie jeden szpital można by uratować. Od 2,5 roku NIC!!!! i teraz zrobią ;) kity - ja zwykle. Krzysiek zróbcie coś wreszcie bo ludzie młodzi nie mają pracy albo pracują za głodowe pensje i świadomie się na to zgadzają bo nie mają wyjścia!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Jakub Kwaśny (FMS) :
prosze sie nie wypowiadać w imieniu miasta Tarnowa, bo nie macie takiego mandatu, ja osobiscie i wielu innych mieszkańców Tarnowa jestem dumny z tego ze taka osobowość jak Krzysztof Janik jest na tym stanowisku. odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Mam nadzieje ze przeprowadzi jakze potrzebne zmiany w SLD i wykorzysta dotychczasowe sukcesy tej formacji. Bo niewatpliwie sie polepsza w gospodarce a i my zwykli ludzie za niedlugo to odczujemy. Narazie cierpimy przez efekty schladzania gospodarki przez Balcerowicza i rzady AWS-UW. Szkoda ze uprzedzenia do tej formacji zaslaniaja wam realne efekty. A błedów nie popełnia ten co nic nie robi! Więc obiektywnie patrzac przez te 14 lat tylko SLD generowało wzrost gospodarczy, wzrost produkcji a co za tym POJDZIE! - spadek bezrobocia. Ale niestety trzeba sie uzbroic w troche cierpliwosci!!! Najbardziej smieszy mnie fakt- jak to tacy wspaniali i bunczuczni politycy PO czy PiS dzien po otrzymaniu zalozen planu Hausnera juz wszyscy z gory wiedzieli ze jest zly. Niestety te partie przedkladaja swoj polityczny interes nad interes panstwa. I az boje sie co to bedzie jak znow dojdzie do wladzy formacja post AWS'owska. To przeciez ten wspanialy Rokita byl wspolodpowiedzialny za inwigilacje prawicy za czasów Hanny Suchockiej, to on byl szefem SKL- partii wchodzacej w sklad AWS. To Tusk byl marszałkiem senatu z UW, To Grad byl wice ministrem zdrowia(hehe geodeta) i wojewoda tarnowskim z ramienia AWS!!!! To Walendziak prowadził kampanie Krzaklewskiego i co teraz to jest nowa twarz nowa jakosc polskiej polityki? Jedyna stała formacja na arenie politycznej jest SLD i zobaczycie nie utonie!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) 777 nls :
Piszę scenariusz do filmu - " Mój Lewy Jajnik".Dramatis persona :Mój lewy Jajnik- Scyzor , któren se zabocył skond pochodzi . Wybrał Tarnów - bo mu się nazwa podobała i nie kojarzyło się z CK ( ciemnotom kieleckom ). Wyszed na swoje , ale tarnuf położył . Pomagał mu koleś z inny opcji, o naźwisku jak opad atmosferyczny, tela że jadowicie pazerego charakteru. Nazwijmy go Gruby Śnig. Mokry Wieśniak - co to panował w cyrkule - musiał odejść- bo na starość kolej żelaznom zatrzymywał,pod wpływem oparów od immunitetu idących. I tak dali i tak dali , tarnuf jak sie walił tak sie wali...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) anty PiS, SLD, PO :
paco : Nie ważne czy byli czy nie ważne, ze są TAKIMI SAMYMI ZŁODZIEJAMI Kwaśny: ja osobiscie i wielu innych mieszkańców Tarnowa jestem dumny z tego ze taka osobowość jak Krzysztof Janik jest na tym stanowisku. no cóż - śmiech na sali ... ha ha ha ja osobiscie i wielu innych mieszkańców Tarnowa jestem dumny z tego ze taka osobowość jak Krzysztof Janik jest na tym stanowisku. Taaaak w gospodarce SLD&kolesi ... a reszta 20% bezrobocia !!! Pańska socjalistyczna obłuda Tow. Kwasny sięga zeniutu, ludzie nie mają w co ubrać w zimie dzieci, a Pan im ty farmazony pisze. Ja też jesteś przeciwnikiem Tych których Pan wymienił dla porównania, ale na listosć oni się niczym nie różnią od SLD i Pan Tow. Karierowiczu dobrze o tym wie. Zobaczymy, SLD jest teraz na dnie, gdzie uciekną szczury, pewnie do PO, albo założą nowa formację. I na koniec dodam, ze najlepszym przykładem braku różnic jest powtórka scenariusza AWSu przez SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Zaściankowiec :
drugi cytat miał brzmiec Bo niewatpliwie sie polepsza w gospodarce a i my zwykli ludzie za niedlugo to odczujemy. Dodam jeszcze, ze Raegan potrzebował 8 lat na stworzenie 20 miln miejsc pracy !!! A rządy SLD/PiS/PO ... tylko pauperyzują (wer. dla tow. Kwaśnego: "powodują biede") społeczeństwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) młody :
Cytat P.Kwaśnego: ,,Ale niestety trzeba sie uzbroic w trochę cierpliwosci!!!" Gościu, masz ciepłą posadkę i nie widzisz tego co się dookoła Ciebie dzieje. Ludzie czekają i czekają, ale ile można czekać. Nie wierzę ani Prawicy, ani Lewicy, ale wierzę w ludzką uczciwość, ale tej od 1989 roku jest jak na lekarstwo, ba nie ma jej wcale i to jest tragedia.Niech znajdą się wreszcie ludzie którzy chcą zrobić coś dobrego i uczciwie a nie pospłacać długi za pensję poselską. Nie wystarczyło by im zarabiać po 5 tys. złotych netto. Gdyby nie widzieli w tym swoich interesów to nikt nie pchałby się do władzy. To jest wszystko obłuda. Najlepiej zabrać studentom, emerytom. Posłowie mają takie pensje i potem będą mieć podobne emerytury, a ja nie mam zamiaru pracować na Nich. Jestem zwolennikiem: jaka praca taka płaca. Wszystkim powinni obciąć pensje za takie rzadzenie a szczególnie SLD!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) WielbiciekaJakubka :
No p. Kwasny przeszdl sam siebie . Piszesz Pan takie bradnie jakie gadaja na mownicy w Sejmie . Ale jeżeli chodzi o ministra Janika to przypomina mi sie Nikodem Dyzma. Zero obycia , zero umiejetnisci wysławiania , trzeba bylo obejrzec TTK w czasie licytacji w ktorej uczstniczyl pan Janik , pozalowania godne skad tacy prostacy sie biorą i na takie stanowiska trafiaja. Zesztą sam nowowybrany przewodniczący SLD powiedzial bodajże wczoraj , że widzi w swojej partii wszystkich ,,,,, komunistow ,,,oprocz bolszewikow LUDZIE !!!! Czy ten czlowiek wie co mowi ??? Napewno wniesie wiele w ta partie, ktorej poczynaia same za siebie statnio wiele mowia . Uchowaj Boze od takich " mezow stanu "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) przemo :
Lenin mawiał: "grabić zagrabione!" za niedługo nie będzie czego grabić. Panowie posłowie lewicy i prawicy/pseudo prawicy!!-> AWS to nie prawica!/ doprowadzili ten kraj do takiej sytuacji jaka mamy ! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) paco :
kwasny.ty wiesz co to jest mandat?tylko nie szukaj teraz jego definicji w encyklopedi lewy debilu ...pewnie po studiach na jakiejś uczelni im lenina co =OHP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) raczek :
Krzysiek, jak spalisz temat to ze swoim doktoratem będziesz sprzątał ulice Tarnowa do emerytury :) Nie masz jeszcze 54 lat - a do 65 daleko :) A Ty Kwaśny zastanów się czasami co piszesz - naprawdę podziwiam Twój optymizm.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Wolny słuchacz b :
Ja chciałem dodać że towarzyszowi Kwaśnemu jest widocznie tak dobrze ,że ma czas czekać by biednym było lepiej . Ale tak zawsze jest z komunistami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Współczuję p.Kwaśnemu. Ktoś go bardzo skrzywdził. A nim się narodził, opisał przypadek jego i kolegów z soc-parii G.Orwell w "Roku 1984" "Członek Partii (...) z reguły niechętnie oddaje się jakimkolwiek rozważaniom, a często nawet tego nie potrafi. Członek Partii musi natomiast, bez chwili wytchnienia tryskać entuzjazmem (...) radować się ze zwycięstw oraz bałwochwalczo wielbić Partię za jej potęgę i mądrość. (...) rozważania zdolne wywołać sceptycyzm (...) do ustroju uniemożliwia wpajana od najmłodszych lat dyscyplina wewnętrzna. (...) Oznacza to zdolność niemal odruchowego zatrzymania i zmiany toku myśli, gdy tylko przybierają potencjalnie niebezpieczny kierunek. (...) umiejętność niewyciągania wniosków i zamykania oczu na błędy logiczne oraz niezrozumienie najprostrzych argumentów (...) U podstaw leży wiara, że Partia jest nieomylna. W rzeczywistości nie jest nieomylna (...) wymaga się zatem, by czujnie, a zarazem błyskawicznie zmieniali swoje podejscie do faktów. (...) wyróżnia go lojalność, szczera chęć by podporządkować się partii i twierdzić, że czarne jest białe. Oznacza to także zdolnosć natychmiastowego uznania własnych słów za prawdę, a co więcej, wyrobienie w sobie głębokiej wiary, że tak było zawsze i że nigdy nie sądziło się inaczej." Po tryumfie SLD w 2001 roku mówilem szczerze p.Kwasnemu i jego kolegom na pl.Sobieskiego, że nic to nie da, prócz dorwania się do stołków [co oczywiscie jest być może celem jedynym SLD]. Minęło 3 lata. Bezrobocie sięga 21%. Dług publiczny rośnie lawinowo. A budżet rozsypie się z uwagi na 12,5 mld skladki do UE, prefinansowanie dopłat, splaty rat kapitałowych zadłużenia zagranicznego [15 mld ], system zasiłkowo-emerytalny rujnujący finanse i inne lewe pomysły W ciągu ostatnich 60 lat, Polską - przez lat 52 lata rządziła PZPR w różnych jej wcieleniach od PPR po SLD. Przez 8 różne inne grupy, mniej lub bardziej infiltrowane przez czerwonych i zabarwione na czerwono, różowo itd. Nie ma na kogo zwalić winy za taki stan Polski. I przywdziewanie kolejnej maski - zwanej dla niepoznaki "odnową" - nie zmieni tego faktu, choć może zmylić niektórych wyborców. Można rozumieć z życiorysami osadzonymi w moskiewskim porządku, czemu jednak młodzi ludzie chcą się zatracać w kłamstwie i niszczeniu własnego kraju? Niech Pan, panie Kwaśny pomyśli nad tym wszystkim. Zawsze może Pan to zmienić. Zejscie ze złej drogi nie jest hańbiące - takim jest trwanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Tarnów :
Tarnów przeprasza za Janika i SLD!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
suplement: By nie pozostało wrażenie, że skoro PZPR niewiele i post"S" niewiele - wiec moze w ogole niewiele było można - proszę spojrzeć na Estonię. Kraj po ciężkiej, długoletniej okupacji Sovieckiej. Bez bogactw itd... Po roku 1990 pojawia się tam rząd pana Laara. Taki ichni UPR. Co robią? Znoszą cła wwozowe i wywozowe! Znoszą podatek dochodowy od firm! Pozostale podatki ustalają na niskim poziomie - suma obciążeń podatkowych jest niewielka. Zrzucają gorset kępujący gospodarkę - biurokratyczne przepisy idą do kosza... w roku 1997 wzrost 11%. (ponad 50% więcej tego co w Polsce) Bezrobocie - połowa poziomu polskiego (obecnie, gdy już o rządach Laara zapomniano i przyjęto krępujące przepisy UE). A w Polsce ciągle chocholi taniec. Jak nie PZPR to "S" jak nie UD i KL-D to SdRP-PSL, jak nie AWS-UW zrodzone z "S" UD i KLD to SLD ...teraz szykuje się PO... a o ich poszanowaniu dla pieniędzy podatników niech swiadczy fakt, ze nowy przewodniczacy PO w miescie zapowiada ze PO hucznie bedzie obchodzic przyłączenie kraju do UE - ile tysięcy zapłacić ma za to podatnik? Kiedy Polacy zechcą zrozumieć istotę sukcesu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) che :
jak by nikt nie wiedziła PO I PiS to zwłoki po AWS I UW /dezertezy/. Zmiana marynarki i krawatu nic więcej a co do pana Grada to przecież rządził!!! v-ce minister zdrowia w rządzie pana Buzka!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) WP :
byłbym zapomniał: w Estonii deficyt budżetowy został prawnie zakazany. Dzięki temu władza nie odcięła pokusę organizowania życia na koszt przyszłych pokoleń.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) paco :
che.a sld nie zmieniła marynarki?????najpierw zsrr teraz UE?????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) młody :
Ok - dajmy Krzyśkowi 100 dni i zobaczymy czy ma jakiś pomysł czy ratuje tylko stołki swoich kolegów. Nie chcę spekulować, ale Krzysiek będzie chyba grabarzem SLD i przy okazji swoim i kolegi Kwaśnego również.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Jakub Kwaśny :
Hmm Coz moge powiedziec... chyba tylko tyle,że gdyby Pan Panie Popiela z pana partyjka tzn. z UPR wszedł do sejmu i miał powiedzmy wiekszość ... moge iśc o zakład, że w żaden sposób nie urzeczywistnilibyscie tych jakze idealistycznych tez, o niskich podatkach, o tym ze trzeba dac ludziom ich pieniadze. Nic z waszych obecnych postulatów nie dalibyscie rady przeforsować, po 1 nie starczyło by wam czasu, po 2 ludzie po roku wysli by na ulice (jakby im Pan kazał płacić za szkoły, szpitale etc) po 3. szybko byscie zrozumieli co to znaczy rzadzić krajem który mentalnie, powtarzam mentalnie przyzwyczajony jest do opiekuńczej roli państwa. I nie nam teraz dywagować nad przyczynami, i zagłebiać sie w przeszłości bo to juz Pan tysiace razy powtarzał ze PZPR rzadziło 50 lat itp itp. Nasza rolą jest zmieniać kraj najmniejszym kosztem. Co do bezrobocia i składki to widze ze lubi Pan tu dodac tam odjac, fakt jest jeden mamy juz prawie 5 % wzrost gospodarczy - teraz beda juz tylko wymierne efekty. Co do mnie , nie czuje sie skrzywdzony, za to zyczył bym sobie widziec wasza ekipe u władzy ... ale nie w Polsce bo boje sie takich eksperymentów może gdzieś na wschodzie moze Kazachstan, Gruzja . Tam ludzie przyzwyczajeni sa do tego ze musza sobie radzic saami. Szkoda tylko ze wsrod tych wszystkich wieszczy... kraczacych koniec SLD i tak szczerze mi wspolczujacych tylko jedna osoba potrafi sie przedstawic z imienia i nazwiska. Pozdrawiam...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Adrian Podsiadło :
Serio? No to ja jestem drugi. SLD się kończy i chwała mu za to! Państwu już dziękujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2004) Anna Adamska :
Jestem kolejna . I tez się bardzo cieszę, ze w końcu postkomuna idzie na dno. Mój mąż Jacek tez się dopisuje !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) M.Wietrzyk :
Panie Kwaśny nie chcę być złośliwy, ale czy nie ma pan zamówionej w najbliższym czasie wizyty u okulisty? Gdzie pan widzi ten 5 % wzrost gospodarczy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Tomasz Wietrzyk :
Widzi pan p. Kwaśny, gdyby pan jeszcze nie zauważył, to bardzo podobne rozwiązania do UPR wprowadzano w krajach tzw. Tygrysów Azjatyckich, w Chile (które przez lata walczyło o to aby nie być na ostatnim miejscu wśród państw Ameryki Środ.-Pd. Teraz Chile jest wiodącym państwem). To, że nie jesteście w stanie wyprowadzić kraju z kryzysu pan potwierdził... wolicie oglądać się na sondaże niż reformować kraj. Nie od dziś wiadomo, że SLD jest partią ludzi biednych (tak się ją nazywa), więc trzeba sobie stworzyć elektorat... im więcej biednych tym lepiej. Jak mówił ś.p. Stefan Kisielewski:"W socjalizmie bohatersko pokonuje się problemy, nieznane w żadnym innym systemie".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Roczarowany :delaware1@wp.pl 
Panie Jakubie Kwaśny, pańska wypowiedź jest śmieszna. Dumny z Janika... hahahaha...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Wielbiciel Jakuba Kwaśnego :del@wp.pl 
Pewnych ludzi należy podziwiać, innych żałować. W przypadku jednak Jakuba Kwaśnego należy płakać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) delaware :
Jakub Kwaśny na prezydenta!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) ewelcia :
Panie Kwaśny, niech pan poda swój adres, to przyjdę i się panu oddam. Kocham takich jak pan !!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) radek :
Prawda jest taka ze SLD duzo mowi a zawsze malo robi, pokazalo ostatnimi latami ze tak naprawde duzo nie potrafi a moze poprostu nie jest w stanie, ale to bez znaczenia, liczy sie wkoncu skutecznosc a tej brak, jesli chodzi o te 5 % to nie jest to zapewne zasuga SLD , bo coz oni niby takiego wielkiego zrobili ? no moze nie przeszkadzali zbytnio

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Stalin :
Towarzysz Kwaśny to zdolny NKWDzista!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) wolny słuchacz b :
Towarzysz Kwaśny powiedział: "Nasza rolą jest zmieniać kraj najmniejszym kosztem" tylko dlaczego są kraje gdzie ten koszt był pare razy mniejszy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) sympatyk UPR :
p janik mowi zmniejszyc korupcje o kilka procent to reszta ma krasc pytam przeciez juz p nie ma co krasc rzady w tarnowie SLD-PO -PIS skonczyc panowie politycy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Tarnów przeprasza za Janika! :
"Nie śledziłem obrad komisji, nie wiem, czy Jakubowska kłamała czy nie, szczerze powiedziawszy, obchodzi mnie to średnio." Krzysztof Janik, przewodniczący SLD (za Dziennikiem Polskim)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Prawdziwy Tarnów :
nieprzepraszamy Pana Janika bo niemay za co!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Tarnów :
DEMENTI: Tarnów nie przeprasza za błędy w pisowni "Prawdziwy Tarnów", bo nie ma z nim nic wspólnego!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Kielce :
My też przepraszamy za Janika i łączymy się w bólu z Tarnowem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Łódź :
My trochę odetchnęliśmy, ale ciągle mamy premiera i rudego potwora, który jest jaki jest i każdy to widzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Mlodi :
ma pytanie do ludzi pod psełdonimem Tarnów czy Prawdziwy Tarnów żeby powiedzili w jakim imieniu mówią jeśli strony tarnow.okay to w porządku ale jeśli mówią w imieniu mieszkańców naszego miasta to prosze niepisać takich rzeczy bo tarnowianie mogą się zwaszym zdaniem nie zgadzać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) Tarnów Okay :tarnow@okay.pl 
Do osobnika używającego ostatnio pseudonimu "wy wiecie kto".Bardzo rzadko interweniujemy bezpośrednio na stronie usuwając komentarze, ale jesteś już rekordzistą w tym względzie. Gdybyś zostawił inny kontakt - skontaktowalibyśmy się z Toba inną drogą. Zostaliśmy jednak zmuszeni do zabrania głosu tutaj. Po raz ostatni zresztą, bo kolejny komunikat obwieścimy ci już przez prawników. Jeśli wydaje ci się , że anonimowy wpis dokonywany w komentarzach czyni cię nierozpoznawalnym i bezkarnym to się grubo, kolego, mylisz. W przypadku powtarzających się w dalszym ciągu komentarzy przekraczających prawo i zasady współżycia społecznego - zostaniemy zmuszeni podjąć wobec Ciebie wszelkie kroki, z doprowadzeniem do sankcji karnych włącznie. Apelujemy zatem o opamiętanie się. Nie zamierzamy dalej tolerować komentarzy zawierających wiązankę przekleństw i wulgarnych napaści na innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) paco :
co do wulgaryzmów to macie racje,ale czy przypadkiem wasza reakcja nie była przymuszona przez któregoś z towarzyszy pana janika?bądż samego towarzysza janika?dziękuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2004) wijak :
Gdybym tym p. Janik sterował to usunięto by 2/3 postów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2004) stan :
popieram nie wolno przeklinac mowa polsa ma byc ladna czysta jestesmy narodem kulturalnym o golebim sercu dziekuje panu z okay

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2004) gandolf :
Hmmm, a mnie z Orwella bardziej kojarzy się SLD z Folwarkiem Zwierzęcym. Wypisz - wymaluj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2004) flegamina :
A co z Jezusem na Marcince?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2004) edek :
jak LPR wygra wybory będą dwa Jezusy! nie martw się !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2004) paco :
dzisiejsza wypowiedz towarzysza janiika w stos. do posła Ziobry była...... jak jego flejtuchowaty wygląd ....co za wstyd!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2004) Sieciech :
Janik to trochę składniej gadająca gęba Millera. Nic wiecej. Obraża inteligencję ten co sądzi, że ten facet coś zmieni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2004) reks :
Co to, Okey promuje Janika?? Wisi jako najważniejsza wiadomość już od tygodnia, jakby nie było innych tematów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Co czerwoni mają w głowach? Odpowiedź daje: TV UPR http://mazowsze.k-raj.com.pl/t vasme.shtml Najnowsze nagranie: http://mazowsze.k-raj.com.pl/1 07910733971575.shtml

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2004) gandolf :
Cóż, mały Jasiu zrobił dobry uczynek, bo nie zepchnął babci ze schodów. Swoją drogą zwalniając internet z Vatu też się parlament nie popisał, zamiast obłożyć go 0 stawką.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2004) paco :
jeszcze ten janik???zdejmijcie go!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) ciotka z Przeworska :
Najwyrażniej nic ciekawszego się w Tarnowie nie dzieje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) M.Wietrzyk :
Dzieje się. W KoLibrze było spotkanie nt."Postmodernizm jako surrealny komunizm"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) gandolf :
p.Wietrzyk: tyle tylko, że jak przeczytałem coś takiego "Jedyną wartością, którą pozostawia nam postmodernizm, eliminując konsekwentnie wszelkie inne, tradycyjne wartości - jak harmonijna estetyka, Bóg i religia, państwo - jest pieniądz.", to mało co z krzesła nie spadłem. W końcu jest to wynik wolnego rynku, a nie postmodernizmu, socrealizmu, komunizmu, czy czegokolwiek innego. Bo to przecież wolny rynek daje nam wybór - nam - klientom - czy chcemy być mądrzy, czy głupi, czy chcemy być bogaci w wartości duchowe, czy skomercjalizowani, czy liczą się dla nas tylko pieniądze, czy coś innego. A ponieważ ludzie nie lubią zakuwać, klepać zdrowasiek, czy też stać jak kołek na akademiach; stają się fanatykami pieniądza, gdyż ich życie - ich podstawowe, a i wyższe potrzeby - od niego zależy. Zatem, to wszystko jest wynikiem działania czystych praw rynkowych. Czyżby w KoLibrze zaczynały pojawiać się nurty związane z interwencjonizmem w poglądy konsumentów?? :D:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) kandydat na sołtysa :
Jedynie co może zrobić P. Janik to nachapać czy to legalnie czy nielegalnie jak najwiEcej kast dla wsi Tarnów .Panie Janik zrob to dla "wyborców" tylko tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) WP :
Postmodernizm - pozwolilem sobie przenieść Panow, dla porządku - pod posmodernizm. http://www1.a tlas.okay.pl/art/pokaz.php?act ion=full&id=860

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
ILE KOSZTUJE CIĘ SLD? ILE KOSZTUJE CIĘ PiS? ILE KOSZTUJE CIĘ SAMOOBRONA? Odpowiedz znajdziesz tu: http://www.pkw.gov.pl/ind ex.jsp?place=Lead4&news_cat_id =28&news_id=1881&layout=1&page=text Wysokość kwot zabieranych podatnikom na partie. UPR jest za likwidacją finansowania partii z podatków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) gandolf :
SLD około 57groszy na rok, Samoobrona 30groszy na rok, PiS tyle samo, LPR 23grosze na rok, UW 10groszy na rok, Partia emerytów 5groszy na rok, PLD 1grosz na rok PO nie wyszczególniono. Nie przesadzajmy z takimi drobiazgami, skoro rocznie płacimy kilka-kilkanaście tysięcy złotych podatków (dochodowy + pośrednie)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
...to ciekawe - socjalisci argumentują identycznie skromność calosci wydatkow panstwa - czyli tych kilkunastu tysiecy rocznie na glowe. Tez rozkladają to na grosze, by podatnik nie złapał sie za głowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) socjalista utopijny :
W Polsce najgorsze jest to że jeden drugiego oszukuje. Jest za duże rozwarstwienie. W związku z powyższym rozwiązanie UPR jest nie do końca słuszne. Przecież program UPR skierowany jest do młodych, bogatych i wykształconych. Wszkakże, UPR do partia konserwatywna. Powołujecie się na USA ale tam pomoc socjalna jest na wyzszym poziomie niż u nas. Bo wielu ludzi niezaleznie od siebie (nie z własnej winy) rodzi się chorych i słabych. Jednakże, napewno nalezy sie zgodzic na to, iż SLD nie jest partią socjalistyczną ale oligarchią w stylu Rosji i Ukrainy. Z tą mała poprawką ze Putin jest przywodcą, a u nas są tylko kolesie. Problem w Polsce w tym aby zlikwidować oligarchię i utworzyc demokratyczne państwa bez władzy urzedów skarbowych itd itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) Mlodi :
Ale SLD deklaruje się że jest partią socjalistyczną

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) kd :
socjalistyczna moze jest ale lewicową juz nie. Wszakze towarzysz miller i kolesie od lat 70 tych ubiegłego wieku są u władzy (czasem moze w cieniu byli ale byli)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) :] :
SLD=KGB

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) M.Wietrzyk :
Co z tego, że UPR powołuje się na USA? Powołujemy się na dobre a nie na złe rozwiązania. Równie dobrze można powołać się na Rosję albo Singapur.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) gandolf :
p.Popiela: dziwne, a nawet głupie jest Pana porównanie, ale cóż mogę to ująć bardziej technicznie, może wtedy Pan załapie. Otóż jedynym sensownym podejściem do wszelkiego rodzaju oszczędności jest technika ABC, czasami połączona z techniką XYZ. Chodzi w niej o to, że w pierwszym etapie należy zająć się 20% spraw, które obejmują 80% wydatków, czyli ich większość. W kolejnym etapie należy zająć się kolejnymi 20% które obejmują kolejne 10% wydatków, a na koniec dopiero zajmować się tymi 60%, które obejmują tylko 10% wydatków. Jeśli ktoś postępuje inaczej, tzn. że dużo gada, mało robi, a o wynikach może pomarzyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie gandolf - może ustalmy jedną sprawę. Dopóki nie ma Pan na tyle odwagi żeby się podpisać pod swoimi mądrościami, niech Pan ograniczy się w określeniach typu "głupie" itd. W przeciwnym razie pozostanie nie rozmawiać z Panem tak, jak na to Pan zasługuje anonimowymi wpisami. A co do Pana technicznych tłumaczeń -niepotrzebnie zabiera się Pan za zagadnienia techniczne, ponieważ zdaje się Pan nie rozumieć, że 80% wydatków, a w każdym razie ogrom z nich jest dość "sztywny" z uwagi na różne zobowiązania. Miliony złotych przeżeranych przez SLD, SO, PiS, LPR, UW itd są to zaoszczędzenia od razu! Skąd taka troska o koryto dla partii?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) gandolf :
Panie Popiela - W.Popielów jest w tym kraju sporo. A na dodatek może to być Pana pseudonim artystyczny, przy artyźmie jaki Pan uprawia. W końcu czy dofinansowanie PKP, górnictwa, Krus (czy przypadkiem Korwin nie jest ubezpieczony w Krus??), są wydatkami sztywnymi?? Czy kilkukrotny przerost administracji jest wydatkiem sztywnym?? Czy zamówienia publiczne są wydatkiem sztywnym?? Może i są, w końcu u nas korupcja twardo się trzyma, a co twarde, to i sztywne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
ZSRE - Związek Socjalistycznych Republik Europejskich u bram... Wicepremier Oleksy zaapelował do samorządowców, by za priorytet uznali integrację europejską. Podkreślił, że w gminach i powiatach jest zbyt mała świadomość, że dzień wstąpienia Polski do Unii Europejskiej jest datą historyczną. "Chciałbym, aby 1 maja był okazją do różnego rodzaju przedsięwzięć i uroczystości. Chcę, by ta data wpisała się pamięć pokoleń" - zaznaczył Oleksy Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) paco :
widziałem dziś tego faceta w telewizji , wyglądał jak żul spod blaszaka....idze idze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) WP za TV UPR :
http://mazowsze.k-raj.com.pl/s erwis/pl/tvasme2.shtml TV UPR w internrcie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2004) pasmo sukcesow... :
Wg GUS Nie spełniły się bajania wicepremiera Jerzego Hausnera, bezrobocie w lutym nie spadło. W porównaniu do stycznia przybyło 1,3 tys. osób bez pracy. Wskaźnik bezrobocia wynosi 20,6 proc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Leprawy :
No i przyszło Krzysiowi sztandarek wyprowadzić ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2004) Jakub Kwaśny :4882320 jakubkwasny@yahoo.com 
Panie Jakubie Kwaśny. Nie podoba mi się pana wypowiedź. Szczególnie, że przysporzyła mi kilka problemów. Proszę przemyśleć pańskie stanowisko albo proszę się nie posługiwać imieniem i nazwiskiem, które noszę i ja. Mam cichą nadzieje, że nie jesteśmy spokrewnieni i nie spotkamy się przy jednym stole... Pozdrawiam Jakub Kwaśny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl