To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa kronika policyjna   -   21/10/2007
Wciąż ludzka nieostrożność bywa przyczyną kradzieży, choć nie zawsze dotyczy to osób starszych, jak stało się to 16 października w Łowczówku, gdzie złodzieje wykorzystali otwarte drzwi i nieobecność 72-letniej kobiety. Poza tym, choć wydaje się to nieprawdopodobne, wciąż zdarzają się sytuacje w których kierowca tankuje paliwo by... odjechać w siną dal nie zapłaciwszy za benzynę. Wśród kryminalnych zdarzeń ubiegłego tygodnia zwraca uwagę sukces policji, która ujęła szajkę obywateli Rumunii, którzy za pomocą fałszywych kart płatniczych wyłudzili kwotę 102.970 złotych na szkodę różnych banków. Poniżej prezentujemy wybór zdarzeń z kończącego się tygodnia.

Ogloszenie
>

Informacja z 15 października
Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec obywateli Rumunii: Adriana T – l. 26, Costela B l- 31 i Pogdana P – l. 26, którzy działając wspólnie i porozumieniu na terenie Krakowa, Gliwic, Zabrza i Tarnowa , posługując się fałszywymi kartami płatniczymi, poprzez wprowadzenie ich bez uprawnienia do bankomatów dokonali wyłudzenia kwoty 102.970.00 zł na szkodę różnych banków.
13 bm godz. 18.40 w m. Grabno kierujący Fiatem 126p 35 letni mieszkaniec tej miejscowości potrącił kierującego motorowerem 19 latka, który wjechał do rowu doznając obrażeń barku i ręki. Kierujący Fiatem odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci z KP w Wojniczu w wyniku penetracji terenu, w szuwarach nad rzeką Dunajec zatrzymali sprawcę wypadku, który w wydychanym powietrzu posiadał 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnych aresztów, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

16 października
Policjanci KP Tarnów Centrum zlikwidowali melinę handlu alkoholem. Prowadząc przez pewien czas obserwację mieszkania przy ul. Prostopadłej w Tarnowie zatrzymali mężczyznę wychodzącego z klatki schodowej przy którym znaleziono butelkę wódki którą zakupił w jednym z mieszkań tego bloku. Po przeprowadzeniu przeszukania lokalu znaleziono 9,5 litra alkoholu w butelkach bez polskich znaków akcyzy. Właścicielkę mieszkania 49 letnią kobietę zatrzymano w policyjnych aresztach.
W m. Łowczówek nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność w domu właścicielki, 72 letniej kobiety i niezamknięte drzwi wejściowe, wszedł do środka po czym skradł znajdujące się szafie ubraniowej pieniądze w kwocie 1440 zł.
W Wojniczu na placu targowym kilku nieznanych mężczyzn dokonało pobicia dwóch mieszkańców m. Isep. Bez powodu przewrócili ich na betonowe podłoże, kopali i uderzali pięściami po całym ciele, czym spowodowali u jednego z ofiar złamanie nosa, a drugiego wybicia zębów i licznych ran tłuczonych. W wyniku podjętych czynności zatrzymano 3 sprawców pobicia. Wszyscy to 20 latkowie mieszkający w Wojniczu. Zostali osadzeni w policyjnych aresztach.

17 października
16 bm godz. 2.00 w Nowej Jastrząbce zaistniał pożar stodoły o konstrukcji drewniano-murowanej w wyniku którego spaleniu uległ dach, jedna ze ścian i znajdujące się w środku siano i słoma. Właścicielka zabudowań wyliczyła straty na kwotę ponad 7000 zł. W toku prowadzonych czynności ustalono, że przyczyną pożaru było podpalenie. Zatrzymano podejrzewanego o sprowadzenie pożaru 72 letniego ojca pokrzywdzonej. Przebywa w policyjnych aresztach.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KMP w Tarnowie ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Lusławic w wieku 30 i 19 lat, którzy 23 września br w Lusławicach z niezamkniętego samochodu Fiat 126 p skradli akumulator, 2 halogeny oraz zestaw głośnikowy łącznej wartości 500 zł na szkodę mieszkańca Janowic.
16 bm godz. 19.50 w Lisiej Górze na stację benzynową podjechało wiśniowe BMW o nieustalonych numerach rejestracyjnych, po czym jego kierowca zatankował etylinę za ponad 250 zł i odjechał nie uiszczając zapłaty. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży.

18 października
Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali trzech szesnastolatków z os. Zielonego w Tarnowie, którzy w ostatnich miesiącach br dokonali szeregu włamań i kradzieży na terenie m. Tarnowa. Udowodniono im 16 czynów przestępczych. Zarzucono im m.in. włamanie do szafy znajdującej się na terenie plebani parafii bł. Karoliny Kózki w Tarnowie, kradzież z tegoż kościoła skrzynki na datki wraz z pieniędzmi, włamanie do kiosku na ul. Orzeszkowej, włamanie do nowobudowanego domu na tej samej ulicy skąd skradli elektronarzędzia. Na swym koncie mają również dwie kradzieże telefonów komórkowych. Straty wynikłe z ich przestępczego działania wynoszą ponad 5 000 zł. Podczas przeszukań odzyskano kościelną skrzynkę i elektronarzędzia. Zebrany materiał przekazano do Sądu dla Nieletnich.
W Tarnowie na ul. Krakowskiej nieznani sprawcy rozcięli siatkę w ogrodzeniu prywatnej posesji, weszli do środka po czym zerwali kłódkę w drzwiach pomieszczenia gospodarczego z którego skradli 3 butle gazowe, rower oraz kabel elektryczny łącznej wartości ponad 600 zł. Policjanci KP Tarnów Zachód tego samego dnia zatrzymali włamywaczy, dwóch tarnowian w wieku 30 i 41 lat.

19 października
Wczoraj o godz. 18.10 w Tarnowie na ul. Słowackiego kierujący motorowerem 17 letni mieszkaniec Zbylitowskiej Góry jadąc w kierunku ul. Klikowskiej, na wysokości ul. Skargi potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 61 letnią tarnowiankę która doznała krwiaka mózgu i przebywa w szpitalu. Motorowerzysta doznał złamania ręki i po zaopatrzeniu wrócił do domu.
W m. Koszyce Małe na ul. Krótkiej nieznany sprawca wszedł na teren prywatnej posesji po czym przy użyciu ostrego narzędzia dokonał porysowania karoserii sam. Fiat Bravo powodując straty w wysokości 1200 zł na szkodę mieszkańca Tarnowa.
W dniu 8 bm w Mediolanie w bankomacie banku „Popolare Emilia” nieznani sprawcy w nieustalony sposób dokonali kradzieży z konta osobistego znajdującego się w jednym z tarnowskich banków 1900 zł na szkodę 34 letniej tarnowianki.

Jesienny przegląd dróg Tarnowscy policjanci rozpoczęli kolejny przegląd dróg – wspólnie z zarządcami sprawdzane są wszystkie drogi na terenie powiatu tarnowskiego; oceniane są efekty przeprowadzonych w tym roku remontów. Policja zwraca szczególną uwagę na rozwiązania komunikacyjne, które mogą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa pieszych i kierujących, na stan oznakowania poziomego i pionowego, nawierzchni dróg, na przejazdy kolejowe czy urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Sprawdzane są również reklamy pod kątem właściwego ich usytuowania w pasie drogowym. Policja liczy na zgłoszenia Tarnowian dotyczące istniejących zagrożeń w ruchu – telefon: 014 628 21 04, 628 22 25. Uwagi można kierować bezpośrednio do Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie przy ul. Narutowicza 6, lub można skorzystać z anonimowej poczty dostępnej na stronach tarnowskiej policji www.tarnow.policja.gov.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:39:12
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html