Źródło: EBL

Wielkie emocje bez happy endu   -   06/3/2004
Dogrywka była potrzebna by wyłonić zwycięzcę meczu Unii-Wisły z Ideą Śląskiem Wrocław rozgrywanego dzisiaj wieczorem w Mościcach. Ostatecznie lepsi okazali się doświadczeni wrocławianie, którzy wygrali 102:93, choć słaby mecz rozegrał Adam Wójcik. Duży wpływ na porażkę Małopolan miała kontuzja Branduna Hughuesa w 2. kwarcie.

Komplet publiczności w Tarnowie obejrzał niezwykle interesujące i wyrównanie spotkanie. Początek meczu to dobra gra Ansleya i Hughesa, którzy wyprowadzają swój zespół na dziesięciopunktowe prowadzenie (31:21). Od tego momentu zaczyna się mozolna pogoń wrocławian, którzy do remisu doprowadzaj dopiero w ostatnich minutach czwartej kwarty. Obie drużyny często faulowały, z linii osobistych nie mylił się Dominik Tomczyk. Decydujące znaczenie dla przebiegu meczu miała kontuzja Branduna Hughesa pod koniec drugiej kwarty. Amerykański rozgrywający skręcił kostkę i choć potem powrócił na plac gry, to nie mógł już wydatnie pomagać swoim kolegom.
Wtedy ciężar zdobywania punktów wziął na siebie były gracz Śląska – Aleksander Avlijas, który bez zastanowienia rzucał i trafiał z dystansu. W podkoszowej walce brylował Piotr Szybilski (16 zbiórek). Na początku 4 kwarty prowadzeni przez Tomczyka i Lynna Greera gracze Śląska odrobili straty i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Przy dwóch punktach przewagi Śląska do końca meczu pozostawało 0,1 sekundy, ale Mujo Tuljković trafił i doprowadził do dogrywki.
Dodatkowe pięć minut to już dominacja wrocławian. Śląsk wygrał wznowienie i zdobył siedem punktów z rzędu. W końcówce gracze Unii próbowali jeszcze faulować, ale wrocławianie nie mylili się z osobistych.
Unia-Wisła - Idea Śląsk Wrocław 93:102 po dogrywce (15:18, 24:16, 24:28, 18:19, 12:21)
Unia: Avlijas 21, Ansley 17, Szybilski 16, Hughes 13, Tuljković 11, Seweryn 6, Żurawski 6, Sulowski 3.
Śląsk: Tomczyk 27, Greer 26, Ignerski 14, Randle 9, Tein 9, Kościuk 7, Wójcik 7, Skibniewski 2, Hyży 1, Zieliński 0.

Date        : Fri, April 19, 2024 06:34:47
IP          : 3.145.16.90