To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nauczycielska konferencja   -   22/10/2007
Urząd Miasta Tarnowa oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie zapraszają dyrektorów i pedagogów wszystkich typów szkół i przedszkoli na konferencję: „Metoda Feuerstein’a – podejście psychologiczno-pedagogiczne, które odmieniło los tysięcy dzieci na całym świecie”. Konferencja odbędzie się 24 października o godzinie 10. w MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Tarnów, ul. Nowy Świat 30 sala nr 33.

Ogloszenie

Reuven Feuerstein jest twórcą metody: „chromosomy nie maja ostatniego słowa”. W jego Centrum ICELP (Międzynarodowe Centrum Rozwijania Potencjału Uczenia w Jerozolimie), tysiące dzieci i ich rodziców od 40 lat przekonuje się, że diagnoza o wrodzonych ograniczeniach umysłowych jest „odwracalna”. Każdy człowiek ma w sobie potencjał rozwoju i zmian, niezależnie od wieku, rodzaju problemu czy stopnia trudności. Metoda terapii Feuersteina to jedna z najbardziej skutecznych na świecie metod pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szereg dzieci z trudnościami czy upośledzeniem, po stosowanym treningu, realizuje program szkół powszechnych, a jako dorośli podejmują pracę zawodową, samodzielne życie i niezależne mieszkanie.

Konferencję poświęconą tej metodzie terapii organizuje 24 października Urząd Miasta Tarnowa Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Początek spotkania o godzinie 10 w siedzibie Ośrodka przy ulicy Nowy Świat 30. -Ta metoda terapii ma bardzo dobre rekomendacje, dlatego zachęcamy do jej poznania i zastosowania w praktyce pedagogicznej tarnowskich szkół i placówek oświatowych, tym bardziej, że systematycznie wzrasta liczba dzieci i młodzieży z problemami wychowawczymi wymagających specjalnych sposobów postępowania - zachęcają do udziału w konferencji organizatorzy. W programie konferencji: zarys metody i aspekty innowacyjności; prezentacja instrumentów umysłowych, intelektualnych; studium przypadku - przykład skuteczności pracy metodą Feuerstein’a. Konferencję poprowadzi Beata Wojciechowska, trener Międzynarodowego Centrum Rozwijania Potencjału Uczenia w Jerozolimie.
Foto – siedziba tarnowskiego ośrodka MCDN
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:48:35
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html