To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  ANIMEwany festiwal w Millennium   -   24/10/2007
Od 6 do 11 listopada Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie – Mościcach i kino Millennium zapraszają na pierwszy w Polsce przegląd filmów ANIME ze słynnego japońskiego Studia Ghibli, założonego przez legendarnego Hayao Miyazakiego. Para inTARnautów ma możliwość wygrania karnetów na cały przegląd !

Ogloszenie

Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną przede wszystkim klasyczne i kultowe filmy, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w Polsce na dużym ekranie. Wśród tych filmów pojawią się docenione na całym świecie: "Mój sąsiad Totoro", "Laputa - podniebny zamek" oraz "Nausicaa z Doliny Wiatru".
Program Przeglądu uzupełnią znane już z ekranów naszych kin: "Ruchomy zamek hauru" (nominacja do Oscara 2006), "Opowieści z Ziemiomorza" oraz "Spirited Away - w krainie bogów", który otrzymał w 2003 roku Oscara za Najlepszy pełnometrażowy film animowany. Wszystkie tytuły zaprezentowane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami ("Spirited Away - w krainie bogów" - dubbing).

Te filmy świetnie charakteryzuje stwierdzenie - "magia w czystej postaci", bo anime to coś więcej niż filmy, to "niepohamowane obrazy" (Man-Ga w wolnym tłumaczeniu), które tworzą świat dziwnej piękności i tajemnicy, która czyha na widza w każdym kadrze. Każdy z filmów, oprócz walorów artystycznych, posiada niezwykłe wartości wychowawcze i płynie z nich życiowa nauka zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.
Każdy z filmów, oprócz walorów artystycznych, posiada niezwykłe wartości wychowawcze i płynie z nich życiowa nauka zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów. Wszystkie tytuły zaprezentowane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami (z wyjątkiem SPIRITED AWAY – W KRAINIE BOGÓW – ten z dubbingiem).
To wspaniała propozycja dla wszystkich ANIMEmaniaków w naszym mieście.
Przeglądowi będzie towarzyszyła od końca października wystawa plakatów filmów animowanych.

Filmy biorące udział w przeglądzie:

MÓJ SĄSIAD TOTORO
Jeden z najpopularniejszych filmów w historii japońskiej kinematografii i zdaniem wielu najlepszy film w karierze Miyazakiego, który jest jego częściową autobiografią. Nie bez powodu postać Totoro znalazła się w logo studia Ghibli, a sam film jest przedmiotem kultu narodowego w Japonii.
Totoro nie sposób nie kochać.

LAPUTA – PODNIEBNY ZAMEK
Laputa jest mityczną wyspą unoszącą się w chmurach, którą wedle legendy zamieszkiwała zaawansowana cywilizacja. Kluczem do jej odnalezienia jest dziewczynka imieniem Sheeta i niepozorny kamyk zawieszony na jej szyi. Akcja filmu rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, przypominającej początek XX wieku w Europie.

NAUSICAA Z DOLINY WIATRU
Film, który okrzyknięty został ekologicznym science fiction. Obraz został zakazany w Europie wschodniej (w tym w Polsce) i zbojkotowany w Niemczech. Film zawierał bowiem sceny katastrofy ekologicznej, a jego premiera w tych krajach zbiegła się z wybuchem reaktora jądrowego w Czarnobylu.

OPOWIEŚCI Z ZIEMIOMORZA
Ekranizacja kultowego cyklu powieści Urszuli K. Le Guin „Ziemiomorze”, uznawanego za najpopularniejszą serię fantasy obok „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena.

RUCHOMY ZAMEK HAURU (Nominacja do Oscara 2006)
Sophie ma 18 lat i całe dnie spędza w sklepie z kapeluszami, który wcześniej należał do jej zmarłego ojca. W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście, poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Zazdrosna o ich zażyłość czarodziejka, rzuca czar na Sophie, przez który dziewczyna zmienia się w 90-letnią staruszkę…

SPIRITED AWAY - W KRAINIE BOGÓW
(Oscar® 2003 dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego)
Chihiro jest kapryśną dziesięcioletnią dziewczynką, która musi wyruszyć do krainy bogów w poszukiwaniu rodziców. Tajemniczym światem rządzi demoniczna czarownica, okrutna Yubaba. Na szczęście Chihiro znajduje sprzymierzeńca w tajemniczym Haku

KONKURS !

Dwa karnety na wszystkie filmy festiwalu powędrują do osób, które wyślą nam zgłoszenia o treści ANIME w tytule wiadomości (wewnątrz wiadomości należy podać imię, nazwisko i nr tel. kontaktowego), nadeślą je na adres redakcja@intarnet.pl a w sobotę 3 listopada o godzinie 18:00 będą mieć trochę szczęścia w losowaniu. Zapraszamy do udziału w naszej zabawie !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:28:34
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html