To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przegląd Filmów Anime-wanych   -   27/10/2007
Zdaniem miłośników tego gatunku, „anime” to coś więcej niż filmy, to magia w czystej postaci, „niepohamowane obrazy” (Man-Ga w wolnym tłumaczeniu), które tworzą świat dziwnej piękności i tajemnicy, czyhającej na widza w każdym kadrze. Kino Millennium zaprasza w dniach 6 – 15 listopada na pierwszy w Polsce „Przegląd Filmów Anime-wanych” ze słynnego japońskiego Studia Ghibli, założonego przez legendarnego Hayao Miyzakiego. Zobaczymy przede wszystkim klasyczne i kultowe obrazy, które nigdy nie były prezentowane w naszym kraju na dużym ekranie – wśród nich znajdą się docenione na całym świecie „Mój sąsiad Totoro”, „Laputa – podniebny zamek” oraz „Nausicaa z Doliny Wiatru”.

Ogloszenie
>

Program przeglądu uzupełnią znane już z ekranów: „Ruchomy zamek Hauru” (ubiegłoroczna nominacja do Oscara), czy „Opowieści z Ziemiomorza”. Każdy z filmów, oprócz walorów artystycznych posiada niezwykle wartości wychowawcze – płynie z nich życiowa nauka zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów. Wszystkie propozycje kina Millennium zaprezentowane zostaną w wersji oryginalnej z polskimi napisami – za wyjątkiem dubbingowanego „Spirited a way – w Krainie Bogów”, filmu który w roku 2003 otrzymał Oscara za Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany.
W ramach Festiwalu przez cały miesiąc listopad będzie można w holu kina podziwiać wystawę plakatów i fotosów z filmów studia Ghibli. Organizatorzy wystawy liczą, iż przekona ona dotąd nieprzekonanych i pomoże budować w naszym kraju pozytywny wizerunek anime.

Prezentowane filmy:
Mój sąsiad Totoro
Jeden z najpopularniejszych filmów w historii japońskiej kinematografii i zdaniem wielu najlepszy film w karierze Miyazakiego, będący jego częściową autobiografią. Nie bez powodu postać Totoro znalazła się w logo studia Ghibli, a sam film jest przedmiotem kultu narodowego w Japonii. Totoro nie sposób nie kochać...
Laputa – podniebny zamek
Laputa jest mityczną wyspą unoszącą się w chmurach, którą wedle legendy zamieszkiwała zaawansowana cywilizacja. Kluczem do jej odnalezienia jest dziewczynka imieniem Sheeta i niepozorny kamyk zawieszony na jej szyi. Akcja filmu rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, przypominającej początek XX wieku w Europie.
Nausicaa z Doliny Wiatru
Film, który okrzyknięty został ekologicznym science fiction. Obraz został zakazany w Europie wschodniej (w tym w Polsce) i zbojkotowany w Niemczech. Film zawierał bowiem sceny katastrofy ekologicznej, a jego premiera w tych krajach zbiegła się z wybuchem reaktora jądrowego w Czarnobylu.
Opowieści z Ziemiomorza
Ekranizacja kultowego cyklu powieści Urszuli K. Le Guin „Ziemiomorze”, uznawanego za najpopularniejszą serię fantasy obok „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena.
Ruchomy zamek Hauru
Sophie ma 18 lat i całe dnie spędza w sklepie z kapeluszami, który wcześniej należał do jej zmarłego ojca. W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście, poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Zazdrosna o ich zażyłość czarodziejka, rzuca czar na Sophie, przez który dziewczyna zmienia się w 90-letnią staruszkę…
Spirited Away – w Krainie Bogów
Chihiro jest kapryśną dziesięcioletnią dziewczynką, która musi wyruszyć do krainy bogów w poszukiwaniu rodziców. Tajemniczym światem rządzi demoniczna czarownica, okrutna Yubaba. Na szczęście Chihiro znajduje sprzymierzeńca w tajemniczym Haku.
Foto: fragment japońskiego plakatu zapowiadającego film Nausicaa z Doliny Wiatru

Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 6 – 15 listopada
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:08:31
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html