Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Kuratorska opinia za 2 tygodnie   -   08/3/2004
Małopolska Kurator Oświaty zabiera głos w sprawie przekształceń w tarnowskim szkolnictwie. Elżbieta Lęcznarowicz (na zdj. pierwsza od prawej) od rana wizytowała placówki przeznaczone do likwidacji. Rozmawiała z nauczycielami i protestującymi rodzicami uczniów. Od jej decyzji zależy, czy zaproponowany przez radnych program cięć w oświacie będzie realizowany. Sama kurator Lęcznarowicz przyznaje, że on bardzo odważny a przez to trudny do rozwiązania.

Ogloszenie
>

Na spotkanie w kuratorium zaproszono władze samorządowe Tarnowa oraz przedstawicieli szkół zaplanowanych do likwidacji. Dyskusja była bardzo burzliwa. Zdaniem prezydenta Mieczysława Bienia, program restrukturyzacji trzeba wprowadzić w życie od zaraz. W przeciwnym wypadku niebawem braknie pieniędzy na funkcjonowanie szkół.
A tymczasem rodzice ostro sprzeciwiają się uchwale intencyjnej podjętej przez radnych. Przedstawiciele rady rodziców ze szkoły podstawowej nr 5 prócz oflagowania budynku szkoły, wystosowali zażalenie do ministerstwa edukacji. Sprzeciwiają się decyzji pozostawienia szkoły do czasu ukończenia jej przez uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę.
W Tarnowie konieczne będą redukcje kadrowe. Nie wiadomo dokładnie ilu nauczycieli od września straci pracę. Zdaniem prezydenta rozmiar zwolnień będzie mniejszy, jeżeli najstarsi stażem pedagodzy dobrowolnie odejdą ze szkół.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(08-03-2004) aaaaaaaaaaa :
eeeeeeeee no

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) miszkanka tarnowa :
P kurator obroni szkoly dziekje ktorzy radni glsowali za likwidacja szkol prosze mi napiszcie ilu bylo jestem ciekawa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2004) Tarnowianka :
A bedziecie cos robić z gimnazjum 10 lub gimnazjum 11????Fajnie by było połaczyc te szkoły!!!:P:P:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl