To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Łowczówek 2007   -   27/10/2007
Starostwo Powiatu Tarnowskiego serdecznie zaprasza w dniu 4 listopada, w 93 rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem, na IX Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy i zarazem Powiatowe Obchody Święta Niepodległości. Przypomnijmy: w 1914 roku stoczona została tu trwająca 4 dni i 3 noce bitwa, w której walczyła I Brygada Legionów Józefa Piłsudskiego.

Ogloszenie
>

Nad doliną Białej, powyżej Pleśnej i Łowczowa stromo wznosi się zalesione, pocięte wąwozami wzgórze Kopaliny (399 m npm), przez które podczas I wojny światowej przebiegał front, a którego zbocza o 200 m wysokości bezwzględnej czyniły je trudnymi do zdobycia. Starzy ludzie, mieszkający w tych okolicach, długo pamiętali Boże Narodzenie 1914 roku, kiedy o północne wzgórza nad Łowczówkiem biła się i trwała na swych pozycjach przez 4 dni i 3 noce I Brygada Legionów Piłsudskiego. Okupione to zostało niemałą ceną: zginęło 128 żołnierzy, w tym 38 oficerów, z walki zostało wyeliminowanych 342 rannych, kilkunastu dostało się do niewoli.

4 listopada, w 93 rocznicę bitwy pod Łowczówkiem, na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku odbędzie się IX Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy i zarazem Powiatowe Obchody Święta Niepodległości.
Program:
12:00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych Legionistów
13:15 – hymn państwowy, oficjalne wystąpienia, apel poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów
14:30 – program patriotyczno – artystyczny – wspólne śpiewanie pieśni legionowych przy ognisku (w miejscu przygotowanym obok cmentarza)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:31:11
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html