To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wojsko nadal popularne   -   29/10/2007
Klasy wojskowe nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tak jest w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, gdzie pięćdziesięciu siedmiu uczniów odebrało właśnie mundury i złożyło ślubowanie.

Ogloszenie

-Klasa wojskowa do doskonały pomysł na szkołę ponadgimnazjalną, wybraliśmy ją z pełną świadomością – podkreślają nowi uczniowie wojnickiej szkoły. Na uroczystości ”pasowania” przyjechało wielu gości. Starosta tarnowski, któremu podlega szkoła, życzył młodzieży, aby była zadowolona z wyboru. –Za mundurem panny i chłopcy sznurem. Jestem pewien, że w ciągu tych trzech lat zostaniecie dobrze przygotowani do dorosłego życia, kto wie, czy nie związanego także z wojskiem – powiedział Mieczysław Kras.
W uroczystości udział wziął m. in. płk Maciej Koziński, dowódca jednostki patronackiej, jaką jest 6. Batalion Dowodzenia Brygady Powietrzno-Desantowej. Ślubowanie na sztandar od klas pierwszych przyjął dyrektor szkoły. Po ślubowaniu odbyło się wręczenie mundurów uczniom klas pierwszych liceum wojskowego. –Cieszymy się, że jest zainteresowanie młodzieży szkołą. Dobrze współpracuje się nam jednostką z Krakowa. Dwóch oficerów przyjeżdża w piątki i prowadzi zajęcia wojskowe. Młodzież wyjeżdża także do jednostki i tam odbywa ćwiczenia – podkreśla Marian Iwaniec, dyrektor szkoły w Wojniczu.
W tym roku szkolnym młodzież ze szkoły w Wojniczu, której patronuje Jan Paweł II, uczy się w dziesięciu pierwszych klasach. Są to dwa oddziały Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym, jeden oddział Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-informatycznym, Technikum Mechaniczne, Technikum Logistyczne, Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Hotelarskie oraz dwa oddziały szkoły zasadniczej (kucharz małej gastronomii oraz mechanik pojazdów samochodowych). W sumie w szkole jest ponad siedmiuset uczniów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 22:22:37
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html