To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: (r)
  
   Lakier do włosów   -   29/10/2007
Pulchna nastolatka, Tracy Turnbland (Nicole Blonsky), oraz jej najlepsza przyjaciółka, Penny Pingleton (Amanda Bynes), uczestniczą w przesłuchaniu do telewizyjnego widowiska "The Corny Collins Show". Tracy zostaje wybrana do udziału w programie. Kiedy jednak podstępna Amber Von Tussle (Brittany Snow) wraz ze swoją matką (Michelle Pfeiffer) obmyślają plan, aby zniszczyć dziewczynę, rozpętuje się totalny chaos.

Ogloszenie

Wyjątkowo udany remake! W 1988 roku John Waters nakręcił film, który zyskał rzesze oddanych wielbicieli. Cztery lata temu Thomas Meehan i Mark O`Donnell przerobili oryginalny scenariusz na broadwayowski musical. A dziś historia utalentowanej grubaski z wysoką kopułą mocno polakierowanych włosów nad czołem ponownie trafiła na ekrany kin.
Tracy Turnblad (Nikki Blonsky, bardzo przekonywająca jak na debiutantkę-amatorkę) to korpulentna nastolatka, nadzwyczaj optymistycznie nastawiona do życia. Dobrze czuje się w swoim ciele i wyjątkowo dba o ciemne loki, codziennie tapirując je i traktując lakierem. Nie patrzy na kolor skóry przyjaciół, choć żyje w Baltimore w latach 60. XX wieku - segregacja rasowa wciąż ma się tam doskonale. Tracy przysypia w szkole, ponieważ całą energię zużywa na taniec przed telewizorem. Dziewczyna marzy o występie lokalnym programie muzycznym. Wśród nastolatków tańczących w "Corny Collins Show" jest przecież przystojny Link. Kiedy nadarza się okazja, Tracy staje przed kamerami, mimo obiekcji ze strony matki (John Travolta), ale z błogosławieństwem ojca (Christopher Walken).
"Lakier do włosów" to w prostej linii potomek "Grease", choć we wspólnych scenach tanecznych Travolta i Walken przypominają raczej Ginger i Freda. W filmie Adama Shankmana także dochodzi do zderzenia dwóch postaw: skostniałej, reprezentowanej przez zasuszoną Velmę Von Tussle (Michelle Pfeiffer) i otwartej Tracy. W "Lakierze..." również rozbrzmiewają wpadające w ucho, melodyjne piosenki z dowcipnymi tekstami, z których najlepsza trafiła się Walkienowi.
I tu podobnież mamy do czynienia z ponad stoma minutami czystej zabawy, zakończonej zawsze aktualnym przesłaniem: bądź sobą a odniesiesz sukces. Żal tylko, że John Travolta został wtłoczony w silikonową charakteryzację (choć trzeba przyznać, że w sukienkach porusza się, jakby nosił je od zawsze).
d Recenzja Dominiki Kaszuby - megafon.pl
Premiera : 2007.09.28
USA, 2007
Musical,
Reżyseria: Adam Shankman
Obsada: John Travolta, Nicole Blonsky, Amanda Bynes, Christopher Walken, Zac Efron

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 02:53:54
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html