Piłkarski weekend – podsumowanie   -   29/10/2007
Okocimski zgodnie z przewidywaniami pokonał krakowskiego Hutnika. Pierwszej porażki w rundzie w tym sezonie doznali piłkarze tarnowskiej Unii. Komplet punktów wywalczył natomiast zespół Bruk-Betu. Przed własną publicznością zremisowała ekipa Tuchovii. W meczu na szczycie V ligi Polan bezbramkowo zremisował ze Skalnikiem. Pozostałych meczach wyjazdowe zwycięstwo Metalu oraz porażka Wolanii. W tarnowskiej okręgówce porażka Dabrovii i utrata pozycji lidera. Porażki doznały również ekipy Iskry oraz Tarnovii.

III liga :
Okocimski Brzesko – Hutnik Kraków 2:1
Okocimski był faworytem tego spotkania i zgodnie z przewidywaniami wywalczył komplet punktów. Prowadzenie dla „Piwoszy” zdobył w 18 minucie Matras. Drugiego gola Okocimski zdobył na początku drugiej części spotkania, a jego autorem okazał się Karwat. Goście odpowiedzieli chwilę później bramką ale na więcej w tym meczu nie było ich stać.

IV liga : Dalin Myślenice – Unia Tarnów 2:0
Pierwsza porażka (trzeba przyznać, że spodziewana, biorąc pod uwagę brak treningów w zespole "jaskółek") i Unii pozostały już w tabeli tylko dwa punkty przewagi nad sobotnim rywalem. Sytuacja jednak może się zmienić w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Unia podejmuje Gościbię Sułkowice, natomiast w bezpośrednim spotkaniu o punkty walczyć będą dwaj najgroźniejsi rywale „Jaskółek” - Puszcza podejmuje Dalin.

Tuchovia Tuchów – MZKS Alwernia 0:0
Podział punktów na pewno nie daje satysfakcji żadnej z ekip. Tuchovia powinna walczyć w meczach przed własną publicznością o komplet punktów tym bardziej, że ostatnio doznała dwóch ligowych porażek.

Bruk-Bet Nieciecza – MKS Trzebinia/ Siersza 2:1
Nie pierwszy raz w tym sezonie podopieczni trenera Jałochy wywalczyli komplet punktów w ostatnich minutach meczu. Tym razem bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 85 minucie Dzierżanowski.