Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Powrót kina, ale inaczej...   -   09/3/2004
W Zakliczynie powołano (z inicjatywy Regionalnego Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego) Dyskusyjny Klub Filmowy "Melsztyn". Towarzyszy mu duże zainteresowanie zakliczynian. Pierwsze spotkanie członków DKF-u połączone z projekcją wybranego filmu zaplanowano pod koniec marca.

Ogloszenie
>

- Czekaliśmy na tę chwilę i teraz możemy obwieścić powrót kina do Zakliczyna, choć nie w klasycznej formie. Zamiast regularnego kina z comiesięcznym repertuarem, postanowiliśmy założyć Dyskusyjny Klub Filmowy "Melsztyn". Nawiązuje on nazwą do istniejącego przed wieloma laty w zakliczyńskim ratuszu tradycyjnego kina - wyjaśnia Kazimierz Dudzik, dyrektor RCTiDK.

Członkowie DKF-u (dorośli i młodzież) spotykać się będą w odnowionej przed rokiem sali na parterze ratusza. Ma ona charakter wielofunkcyjny, organizowane są w niej różnorodne konferencje, szkolenia, narady. Teraz gościć w niej będzie, przynajmniej raz w miesiącu, film...
Przeprowadzono już próbę sprzętu odtwarzającego w technice cyfrowej m.in. projektora, laptopa. Na potrzeby klubu instalowany jest w sali ratuszowej ekran o wymiarach 4x3 metry. -To w zupełności wystarcza do odtwarzania filmów z płyt DVD, kaset VHS i zachowania dobrej jakości wyświetlanych obrazów - dodaje K. Dudzik.
DKF zadebiutuje z początkiem kalendarzowej wiosny. Jeszcze nie wiadomo, który film jako pierwszy pojawi się na zakliczyńskim ekranie. Pomysłodawcy zakładają, że DKF będzie skupiał kilkadziesiąt osób: zaangażowanych i gotowych też ponosić pewne koszty związane z funkcjonowaniem klubu. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl